Tüm Saç Renkleri

Androjen Giyim Tarzı Nedir?

androjen giyim tarzı nedir? 1Kadınların tamamen erkek kıyafetleri giydiği bir giyim tarzı olarak tanımlayabiliriz Androjen giyim tarzını. Aslında Maskülen giyim tarzı ile karıştırılabilicek olan bir terimdir bu. Ancak Maskülen giyim tarzında Erkek kıyafetlerine kadınsı dokunuşlar ile biçimlendirme çabası ve yeni, farklı bir tarz yaratma amacı varken Androjen giyim tarzında tamamen erkek kıyafetleri içinde bulunan kadın yer almaktadır.

Andojen Giyim tarzı  kadınsı bir görünümden çok, erkeksi ve sert bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından kullanılır. Tabii daha hoş görünmeniz için ufak ayrıntılar eklenebilir. Örneğin pantolon askıları ince bir bluz ile giyildiğinde sizi daha çekici ama yine de erkeksi bir havada yansıtacaktır. Bol ve kalıpsız pantolonlar yine topuksuz düz ayakkabılar bu giyim tarzını sıklıkla yansıtır.

Sol tarafta örneğini verdiğimiz giyim tarzı daha çok maskülen bir tarza yakın. Ancak elindeki çanta ve belki saat olmasa kadınsı hiç bir öğenin yer almadığı rahatlıkla söylenebilir. Yine aşağıda yer alan fotoğrafta tamamen erkeksi bir tarzın yaratıldığı görülebilir.

Androjen (Erkeksi bir stil) Kadın’da nasıl yaratılır?

Tamamen erkeksi bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar illa kısa saçlı olmak zorunda değiller. Giyim tarzlarını değiştirerek yani bu konuda da  belirttiğimiz gibi Androjen bir giyim sitili yaratarak ve bu alanda moda’yı takip ederek rahatlıkla bu tarzı kendilerinde oluşturabilirler. Burada önemli olan unsurların başında kadınsı (feminen) öğelerin bu tarzda yer almamasıdır.androjen giyim tarzı nedir? 2

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et