Tüm Saç Renkleri

Holografik Moda Nedir? Örnekler

Parıl parıl parlayıp, yansımaya hazırsak sıkı durun; yepyeni bir moda akımıyla karşı karşıyayız! Holografik Moda akımı betimlemek için lazer mi desek, cd yansıması mı desek; yoksa disco topu görünümü mü desek bilemedik… Zira üç tanıma da uygun ögeler barındırmakta olduğu söylenebilir. Holografik modada temel gayemiz; ışık oyunları meydana getirmek ve bu sayede üç boyutlu sayılabilecek bir görünüm kazanmak. Ayakkabı, çanta ve gözlük gibi aksesuarlarla yavaş yavaş hayatımıza sızan bu akım, makyaj trendlerinde de hızla yükselişte.

Holografik Moda Nedir?

Holografik giyim tarzının önemli bir avantajına değinmek gerekirse; oldukça kolay kombin edilebilen bir tarz olduğunu belirtmek gerek. Dilerseniz holografik formdaki aksesuar ya da geniş ceketleri, spor parçalarla birleştirin; dilerseniz de tek parça bir elbise ya da tulumla bütün ilgiyi üzerinize çekin.

holografik moda
Holografik Moda

Hologramın kelime anlamı da: Orijinal objenin üç boyutlu gerçek kaydı, kısaca üç boyutlu lazer fotoğrafıdır.

holografik moda nedir? örnekler 1

Holografik Modanın Kıyafetlere Etkisi

Özellikle Japonya’nın en etkili moda akımlarından biri olan bu tarzda renklerin uçuculuğu hem saçlarda hem de kıyafet kombinlerinde etkili bir parlaklığı ve canlılığı gerektirir. Neon renk modasının unsurlarının da sıklıkla kullanıldığı bu moda akımında neon makyaj uygulamaları sıklıkla kullanılmaktadır.

Uzay çağından bir modernizmi yansıtan bu renk uyumlarında belirleyici unsur parlaklık ve yansımadır. Türkiye’de fazla rastlamadığımız ve ortalama 16 ile 20 yaşlarındaki genç kızların ilgilendiği bu akım genellikle bir kombinin parçası olarak aksesuarlarda karşımıza çıkmaktadır. özellikle de çanta ve makyajda.

Bu holografik moda akımından etkilenmiş kıyafetlere birlikte göz atalım..

holografik moda nedir? örnekler 2
holografik moda nedir? örnekler 3

Özellikle ilk okul çantalarında bu tarz renkli çantaları görmek mümkün Japonya’da ise saç, ayakkabı ve kıyafetlerde sıklıkla karşımıza çıkmakta.

holografik moda nedir? örnekler 4
holografik moda nedir? örnekler 5
holografik moda nedir? örnekler 6

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et