Tüm Saç Renkleri

Mix and Match nedir?

Moda akımlarının giderek özgürleşmesi ve artık neredeyse tamamen “kişinin kendine yakışanı giymesi” şeklinde bir forma bürünmesiyle mix and match gibi esnekliği uçsuz bucaksız olan akımlar, son yıllarda giderek daha popüler hale gelmeye başladı. Bu tarz giyimin, uyum yakalama prensibini manipüle etme üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz.

mix and match nedir? 1

Mesela vücudunuzu saran deri bir kalem eteğin üzerine, basic bir t-shirt giyebilirsiniz. Pastel tonlarında dikkat çeken bir pantolon ile desenli ve detayları olan bir bluz ya da gömlek de giyebilirsiniz.

Normal şartlarda kombinimizde tek bir parçanın yıldızlaşmasını; diğerlerinin ise ona uyum sağlayıp, tamamlamasını amaçlarız. Fakat mix and match stilini benimsemişseniz böyle bir zorunluluğunuz yok. Güçlü renkleri, farklı desenleri, ağır ve spor parçaları birbiri ile kombin yapabilirsiniz.

mix and match nedir? 2

Mix and Match Kombin Önerileri

  • Desen ve renk bütünlüğü olmayan kumaşları bir araya getiriyorsanız; çanta ve ayakkabı seçimini tek ve soft bir renkten yana kullanıp nötrleme yapın.
  • Renk, desen ve tasarım açısından oldukça geniş bir yelpazesi bulunan bu akımda, aksesuar seçimi son derece kritik bir nokta. Çünkü bunca çeşitlilik ve hareketliliğin arasında kaybolmayan, fakat abartıya da kaçmayan nokta atışı aksesuarlar tercih edilmeli. Bu nokta da kıyafetin mi yoksa aksesuarların mı ön plana çıkarılacağına karar verilip, öyle kombin yapılmalı.
  • Sadece desenlerin değil, aynı zamanda tarzların da birbiriyle mix edilmesi oldukça ihtişamlı kombinler doğuruyor. Özellikle abiye elbiselerin ya da feminen tasarımların oversize ceket ve montlarla bir araya getirilmesine son yıllarda hemen hemen her kırmızı halıda rast geliyoruz.
mix and match
Mix and Match Bikini

‘’mix and match’’ karıştır yakıştır anlamına gelen aslında birbirinden farklı parçaları bir araya getirip kombinleme tarzıdır. Bu daha çok bikini modellerinde dünyada moda olmuş bunu Türkiye’de marka olarak uygulayan en iyi marka ise  Kyo My Friend olmuştur. Mix and Match tarzı bikinilerde üstü de altıda ayrı ayrı alabilmektesiniz.

Diğer #moda terimleri ve ilgili içerikler için #moda sözlüğü kategorimize göz atabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et