Tüm Saç Renkleri

MaxMara Moda Markası Hakkında Her Şey

Max Mara, Achille Maramotti tarafından İtalya’da 1951 yılında kurulan Moda Markasıdır.

MaxMara  Moda Markası Hakkında Her şey
Logo

İtalya’nın bir kuzey şehri olan Reggio Emilia’da 1951 yılında kurulmuştur. 105 ülkede toplam 2334 mağazası bulunan #Max Mara markası ülkemizde de faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurucusu olan Achille Maramotti bu markayı kurmadan önce 1947 yılında markası için kıyafet tasarımlarını yapmaya başlamıştı. 1951 yılında ilk mağazasını açan Maramotti, markanın isminde bulunan Mara kendisinin soyadından geliyorken, Max ise her zaman şık giyinen, yerli bir kadınının isminden esinlenmiştir.

Kuruluşundan itibaren kazanmış olduğu başarılarıyla birlikte kendi bünyesi altında daha birçok markayı hazır giyim piyasasına sunmuştur.

Max Mara’nın piyasaya sunduğu bazı mağazalar

İtalyan hazır giyim markasının piyasaya sunduğu bazı mağazalar şunlardır;

Dikkat: Türkiye’deki mağaza adres ve telefonları için ilgili linki tıklayabilirsiniz.

  • Sportmax
  • Sportmax Code
  • Weekend Max Mara
  • Marella
  • Pennyblack
  • iBlues
  • MAX&Co.

Bu mağazaların büyük kısmı yine kadın modasına ve giyimine hitap ederken bazıları da spor ve genç giyim üzerine kurulmuştur. Gelinlik konusunda dünyada öncelikle akla gelen markalardan birisi olmasının yanında, özel davetlerde giyilmesi için tasarlanan abiye elbiseleriyle de oldukça ön plana çıkan bir marka haline gelmiştir.

Kurucusu Achille Maramotti‘nin 12 Ocak 2005 tarihinde öldüğü Max Mara günümüzde hala modaya yön veren markalar arasında yerini korumaya ve dünyanın birçok büyük kentinde kadınların şık giyinmesini sağlamaya, hazır giyim sektöründe her zaman marka isminden söz ettirmeye devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et