implant
Tüm Saç Renkleri

Elbise Yaka Çeşitleri

Bu içeriğimizde toplu olarak elbiselerde karşımıza çıkan yaka çeşitlerini derlemek istedik. Aslında bluz – t-shit, kazak gibi giyim unsurlarında yaka çeşitleri hemen hemen benzerdir. Şimdi hep birlikte elbise alırken özellikle dikkat etmeye çalıştığımız yaka tiplerine birlikte bakalım.

Yaka Çeşitleri
Yaka Çeşitleri kaynak: @kaftanistanbu

Yaka Çeşitleri

Kayık Yaka: Şekli kayığa benzetildiği için bu isim verilmiştir. Her ne kadar son zamanlarda gelinliklerde ve abiyelerde görmeye alışmış olsak da günlük kıyafetlerimiz ve elbiselerimizde de rastlamamız mümkündür.

V yaka: V yakaya günlük hayatta pek çok kıyafette rastlamaktayız. Bunlardan en basit örneği tişörtlerimiz çünkü tişörtlerde boynumuzun ferah ve rahat bir konumda olmasını istemekteyiz.

implant

Kalp Yaka: Kalp yaka da tahmin edebileceğiniz üzere şekil itibari ile kalbe benzediği için kalp yaka ismini almıştır. Bu yakayı en çok abiye kıyafetlerde ve gelinliklerde görüyoruz.

Straplez Yaka: Straplez yaka bir diğer adı ile sıfır yaka. Straplez yakayı daha çok yaz aylarında sıcak yerlerde tercih ederler. Her şekilde yani bol veya dar kıyafetlerde, gelinliklerde, günlük kıyafetlerde, abiyelerde, nişan kıyafetlerinde görmemiz mümkündür.

Prenses Yaka: Prenses yaka ise straplezin kollarına ekleme yapılmış hali gibi düşünebilirsiniz. Geçtiğimiz iki – üç yıldır bu yaka modeli gelinliklerde önplana çıkmıştır. Fakat elbette bu yaka bir kıyafet giyebilmeniz için evlenmenize ya da nişanlanmanıza gerek yok. Modacılar talep olduğunu görünce bu yakayı günlük hayata da uyarlamışlardır. Bu sebeple sevinebilirsiniz!

Öpücük Yaka: Öpücük yaka ismini duyunca yüzünüzde tebessüm oluştuğunu hisseder gibiyiz. Evet kendisi de en az ismi kadar tatlı fakat bu yakayı daha çok göğsü büyük kadınlar tercih etmektedir. Yani bir diğer ifade ile kum saati vücut hattına sahip kadınlar.

Diğer tüm moda terimleri için #modasözlüğü kategorimize bakabilirsiniz.

Gelişen moda endüstrisi ile farklı modeller de türemeye başlamıştır. Bunların başında yakalar gelmektedir farklı yakalar ile farklı tarzlara bürünebilmekteyiz. Bu da bize büyük avantaj sağlamakta. Kadın giyiminde erkek giyimine oranla daha fazla çeşit olduğu aşikar. Biz de bugün yaka modellerinden ve daha çok nerelerde kullanıldığından bahsetmeye çalıştık.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et