Tüm Saç Renkleri

Evaze Etek Nedir? Evaze Etek Kesim ve Modelleri

Evaze etek, bel kısmından aşağı doğru gidildikçe genişleyen eteklere verilen isimdir. Ülkemizde  diye bilinen, belden aşağı kısma doğru genişleyen eteklere yurtdışında skater skirt tip etek de denmektedir.

Bu ismin Türkçe karşılığı patenci eteğidir. Dolayısı ile bu tarz bir etek arayışında iseniz ya da dikmek, diktirmek için modellerine bakıyorsanız aynı zamanda internet araştırmanızı patenci eteği ya da skater etek olarak da yapabilirsiniz. Ülkemizde bu eteklere verilen bir diğer isim de kloş etektir.

Evaze model etekler hemen hemen her kadının kullandığı ve kullanmayı sevdiği tarz bir etek modelidir. Bu etek modeli, açık ya da kapalı giyim tarzını benimseyen her kadına hitap etmektedir çünkü uzun ya da kısa tarzda dikimi mümkündür.

evaze etek
Evaze Etek Kaynak: @butik_mybella

Bu etekler, beğeniler doğrultusunda özel olarak dikilebileceği gibi piyasada, çeşitli markaların adı altında hazır olarak da satılmaktadır. Oldukça güzel ve şık görünüm sağlayan modelleri her mevsim giyilebilir olduğundan dolayı oldukça kullanışlıdır.

Evaze Etek Nasıl Kombinlenir?

Özellikle kış aylarında bot ve uzun çizmelere ile kombinlenebilen ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Evaze eteklere aynı zamanda kloş etekte denmektedir. İkisi de aynı anlama gelmektedir.

deri mini evaze etek modeli
Deri mini Evaze etek modeli

Bu etek modelini verdiğimiz görsellerle daha rahat kavrayabilirsiniz. Oldukça sevilen bir model olup uzun ve kısa eteklerde harika durmaktadır.

Evaze Etek Kesim ve Modelleri

Etek kesim ve modelleri her beğeniye uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bu etekler kimi kişiler için kullanışsız olabilmekte ya da oldukça zor bir şekilde kullanılabilmektedir. Çünkü eteklerin belinden aşağıya doğru bir  genişleme söz konusudur ve bu durum, özellikle rüzgarlı havalarda kullanımda zorluk yaşanmasına neden olabilmektedir.

Etek kesimleri, ikiye katlanmış olan kumaşın köşelerine kalıp yerleştirilmesi ve bir cetvel ile sabun yardımıyla sınırların çizilmesiyle yapılmaktadır. Ayrıca mutlaka kesim yapılır ve model çıkartırken kenarlardan 4 cm pay bırakılmalıdır.

Evaze etek modeli kumaş kesimi yapıldıktan sonra eteğin arka tarafında fermuar için yer açılmalıdır. Bu amaçla 2 cm genişliğine sahip çizgi çizilmelidir. Etek kesimi ve dikiminde dikkat edilmesi gereken bir nokta da astar seçimidir. Bu kloş etekler birçok kumaştan yapılbildiği için tercih edilecek olan kumaşa göre astar seçimi yapılmalıdır.

evaze - kloş etek modeli
Evaze – Kloş Etek modeli Kaynak : @modahass1

diz altı evaze etek modeli
Diz Altı Evaze etek modeli Kaynak: @begssbutik
evaze etek nedir? evaze etek kesim ve modelleri 4
evaze etek nedir? evaze etek kesim ve modelleri 5

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et