Tüm Saç Renkleri

Haute Couture Nedir?

Kelime kökeni Fransızcadan gelen Haute Couture kişinin tercihine, zevkine göre özel olarak tasarlanır. Her özgün ya da kişiye özel dikilmiş tasarımlar bu kategoride sınıflandırılamaz.

Genelde sanatçıların, mankenlerin ya da üst gelire sahip insanların beğenilerine göre tasarlanan bir giyim türüdür.

Örneğin belirli üne kavuşmuş ve insanlar tarafından takip edilen bir sanatçı seri üretim ya da. hazır giyim ürünü kullanmak istemezler..Bu kriterlerde hazırlanan elbisenin işçilik süresi 30 ile 50 saat aralığında değişim göstermektedir.

  haute couture elbise modeli
Haute Couture Elbise Modeli

Oldukça pahalı milyar dolarlık bir endüstridir, İtalya ve Fransa’daki pek çok defile de özel olarak elbiseler tasarlanmakta ve sunulmaktadır.

Haute Couture Elbiseler

Bu tasarımlarda genelde maliyeti yüksek kumaşlar tercih edilir. Örneğin İpek, ince yünlü, keten, deri, kürk gibi kumaşlar tercih edilir.

El emeği olan bu ürünlerde pişti olma ihtimaliniz yoktur ve tamamen sizi yansıtan bir özelliktedir. Gideceğiniz çevreye, kültüre, kilo ve boyunuza uyumlu olan bu elbiselerde kendinizi eşsiz hissetmeniz mümkündür.

Dünyaca ünlü markalar bu tasarımları yapmakla beraber adlarını bu şekilde duyurmuşlardır. Belirli bir şöhrete ulaşmış insanlar bu markalara güven duyarak elbiselerini oluştururlar. Bu elbiselerin dikiminde dikiş makinesi kullanılmaz ve tamamen el emeğidir ve bu sebeple maliyetlidir. Aynı zamanda bu elbiseler zaman geçtikçe daha da çok değere sahip oluyor.

özel tasarım / haute couture elbise modeli
Özel tasarım / Haute Couture Elbise Modeli

Kişiye özel hazırlanan bu parçalarda farklı ve kimsede ratlanılmayan motifler, tasarımlar ve görseller kullanılmaktadır.

Genellikle Kırmızı halı elbiselerin tamamı Haute Couture Elbiselerden oluşmaktadır.

haute couture nedir? 1
haute couture nedir? 2
haute couture nedir? 3

Diğer farklı tüm moda terimlerimiz için ilgili kategorideki moda sözlüğümüzü inceleyebilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et