Tüm Saç Renkleri

Brokar Nedir? Brokar Kumaş

Brokar kumaş, üstünde kendiliğinden kabartmaları olan ve âdeta bit kalıpmış gibi duran kalın kumaşlardır. Bu kumaşlar gümüş renk ya da altın renk işlemelere sahiptir ve yoğun olarak kadın kıyafetlerinde kullanılmaktadır.

Kullanıldığı tekstil ürünlerine kaliteli bir görüntünün elde edilmesini sağlayan bu kumaşlar çoğunlukla kadın ceketleri, elbiseleri için kullanılmaktadır. Kalem etek modellerinde de bu kumaşın tercih edilmesi şık sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Şık ve göz alıcı olmak isteyen kadınların tercihi bu kumaşlardan oluşan kıyafetler olarak biliniyor.

 Nasıl bir kumaştır bu brokar? 

Brokar kumaş, kendinden kabartmalı olur, kalındır, kalıp gibi durur İpek gibi ışıltılı işlemeleri vardır bu nedenle feminen bir tarzı olduğu için özel günlerde, abiye elbise ve kıyafetlerde tercih edilir.. 

brokar kumaş örneği bir elbise
Brokar Kumaş Örneği bir elbise

Buna da bakın: Tekstil ürünlerinde kullanılan diğer tüm kumaş türlerine bu etiketen inceleyebilirsiniz.

Brokar Kumaşlar Neden Tercih Edilir?

Bu kumaşların üzerlerinde kabartmalı işlemeler bulunmaktadır ve bu işlemelerin kalitesi, oluşturulacak olan kıyafetin de kalitesini belirlemektedir. Dolayısı ile fark yaratmak isteyen kadınların kaliteli kumaş tercihi son derece önemlidir.

Brokardan oluşturulmuş olan elbise, ceket, elbise ya da takımların tercih edilme sebebi; kaliteli bir malzeme sayesinde etkileyici ve şık görüntü sağlamaktır. Dolayısı ile gösterişli ve kaliteli bir tarz isteyen kadınların tercihi olmaktadır. Eğer siz de özel gün ve gecelerinizde kıyafet ve şıklığınızdan bahsettirmek istiyorsanız bu kumaştan yapılmış olan envai çeşit ürünlerden yararlanabilir ya da kendiniz brokar bir kumaş olarak dilediğiniz kıyafeti diktirebilirsiniz.

brokar nedir? brokar kumaş 1
Uzun elbise
 abiye elbise brokar kumaş
Abiye elbise brokar kumaş
brokar nedir? brokar kumaş 2
brokar nedir? brokar kumaş 3
brokar nedir? brokar kumaş 4

Erkek Modasında Brokar Kumaş Devri

Bu kumaş cinsi daha çok kadın kıyafetlerinin ana malzemesi olarak bilinmektedir fakat son yıllarda erkek modasında da brokar kumaş esintileri hakimdir.

brokar nedir? brokar kumaş 5
brokar Kumaş Erkek Ceket örneği

Özellikle erkek ceketlerinde ve takım elbiselerinde birbirinden farklı renk ve işlemelerde bu kumaşlar kullanılmaktadır. Moda değişkendir ve sürekli olarak değişim, kendini tekrar ederek gündeme gelmektedir. Bu tarz kumaşlar da bu değişimden payını almaktadır ve son yıllarda adından erkek modasında da söz ettirmektedir. Modaya önem veren ve modayı yakından takip eden erkekler, bu kumaştan yapılmış olan ceketleri ve takım elbiseleri özel günlerde tercih etmektedir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

2 yorum

Kumaş çeşitleri  -  20 Ekim 2020 / 17:26

Her yeni modacı ve her yeni marka kendine has bir kumaş imal etmekte, artık bunları takip etmek bizler için çok zor ama iyi ki siz varsınız. Sayenizde modayı ve kumaşları tanıyoruz. Teşekkürler.

Cevapla

Biz teşekkür ederiz, profil linkinizi yayınlayamıyoruz kusura bakmayın lütfen.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]kimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et