Tüm Saç Renkleri

Tayyör Nedir? Nasıl Giyilir?

tayyör nedir? nasıl giyilir? 1Tayyör Fransız kökenli bir kelimedir ve Erkekler’de takım elbise için kullanılan Ceket ve Kumaş etekten oluşan giyim tarzını yansıtır. Ancak Tayyör’de Ceketin altına ince bir bluz giyilir. Döpiyes ile Tayyör sıklıkla günlük hayatta karıştırılır Döpiyes’de bir fransızca moda terimi olup Yine Ceket ve Etek giyim tarzını oluşturur ancak Tayyörde bluz kullanılırken Döpiyes’de bluz yoktur. Ve Ceketin kumaşı daha incedir.

Tayyör’ün kelime anlamı aslında iki parçalı giysi’dir. Ve Cumhuriyet yıllarında modern kadını temsil eden kıyafetin de adını taşımaktadır.

Nasıl giyilir ? Nasıl Kombinlenir?

Tayyör Ceket bluz ve Etekten oluştuğu için tarz olarak vücut tipinizi yansıtan modeller seçmek uygun olacaktır. Sıklıkla kalem etek kullanılmakta ve genellikle siyah renk tercih edilmektedir. Bu nedenle Bakimlikadin.net’de sizler için hazırladığımız kombin örneklerine göz atmanızı tavsiye ederim.

tayyör nedir? nasıl giyilir? 2 tayyör nedir? nasıl giyilir? 3

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] sıklıkla Tayyör nedir sorunua yanıt, nasıl kombinlenebileceği ve örnekleri ilgili konumuzda […]

Cevapla

[…] rastladığımız yaka çeşididir. Bluzlarda sıkça kullanılan bu model genellikle döpiyes ve tayyör kombinlerinde de sıklıkla […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et