Tüm Saç Renkleri

Breton Bluz Nedir, Nasıl Giyilir?

breton bluz nedir, nasıl giyilir? 1Breton aslında bir etnik kimliği ve kültürü olan ve genellikle Fransandaki bretagne bölgesine yaşayan topluluğa verilen bir addır. Ayrı bir diller vardır ve bu insanlar genellikle lacivert beyaz enine çizgili kazaklar giyerler.

İşte tam da bu nedenle Moda’da ince zarif çizgiler ile genellikle penye ve bluzlarda kullanılan genellikle beyaz zemin üzerine mavi tonlarda kullanılsa da zamanla her rengin kullanılmaya başlandığı bu giyim tarzına briton adı verilir.

1858 yılında Fransız hükümeti’nin aldığı ve bütün denizcilerin çizgili üstlerden oluşan uniformalar giyilmesi gerekliliği bir moda akımına dönüşmüştür. Aslen Denize düşen askerlerin kolaylıkla görüşmesi amacı ile yapılmıştır ve Tüm dünyaya Fransız modasından yayılmıştır.

Briton bluzları pupuler hale getiren tasarımcı ise Fransızların efsanevi tasarımcısı Coco Chanel’den başkası değildir. Coco Chanel 1930’lu yıllarda breton bluzları koleksiyonlarında kullanmaya başlamış ve bu stil Audreh Hepburn’un de tarzında en çok beğenilen modellerden olmuştur.

Breton Bluzlar Nasıl kullanılır- Giyilir.

Daha çok spor giyime yakın olan bu buluzlar denim kot pantolonlar ile jeand denim şortlar ile kombine edilebilir. Ayrıca Deri etekler kumaş kalem etekler ile de oldukça şık duracaktır.

breton bluz nedir, nasıl giyilir? 2 breton bluz nedir, nasıl giyilir? 3

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et