Tüm Saç Renkleri

Eklektik Moda Nedir? (Karma Desen Modası)

Farklı, iddialı ve çılgın bir moda akımı ile yeniden birlikteyiz. Eklektik moda karma desen modası olarak da tasarım dünyasında sıklıkla rastladığımız bir Trenddir.

Eklektik moda; kelimenin tam anlamıyla zıt kutupların çekiminden besleniyor. Sonuçsa; hepimizi baştan çıkartan, birbirinden cesur ve yaratıcı tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Desenli kumaşlarla tasarlanmış olan kıyafetleri kombin yapabilmek her zaman zor olmuştur. Fakat bu kez değil! Çünkü bu akımda, desenlerin birbirini tamamlaması ya da uyumlu olması kesinlikle gerekmiyor.

Eklektik Kombinlerde Neler Olur?

En kaba tabiriyle; desenlerin ve farklı doku kumaşların hâkim olduğu her şeyin, eklektik dünyasında yerinin olduğunu söylemek mümkün. Örneğin dantel detayları olan bir gömleği, floral desenli bir kalem etekle kombin etmenizde hiçbir sakınca yok. Puantiye bir ceketle, zebra desenli bir elbiseyi bir araya getirmenizde de. Desenlerin bir araya geldiği her şey kabulümüz…

eklektik moda  tarzına bir örnek
Eklektik Moda tarzına bir örnek

Eklektik Kıyafetler Nasıl Bir Araya Getirilir?

Bohem giyim tarzın modern şehir hayatına yansıması ile elde edebilen bu tarz özellikle doğaya dönüş temalarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

eklektik moda nedir? (karma desen modası) 1
Eklektik tarzında elbise

Karma Desen Moda akımını görsellerle sizlere anlatmaya çalışalım. Farklı giyim tarzlarının bir arada olduğu bu akımla siz de kendinize uygun parçalar bulabilirsiniz..

eklektik moda nedir? (karma desen modası) 2
Uzun baskı desenli elbise
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 3
Eklektik Moda yazlık elbise
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 4
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 5
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 6
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 7
eklektik moda nedir? (karma desen modası) 8

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et