Tüm Saç Renkleri

Sivilce Zannedebilirsiniz Ama Sinek Lavrası: Botfly

Belki’de dünyanın en iğrenç – en zararlı sinek türü olan Botfly lavralarını insan ve hayvanların deri altına bırakmakta. Zamanla deri altında büyüyen lavralar tıpkı bir sivilce gibi deride görünmekte ve şişlik kızarıklık ve iltihapa neden olmakta. Genellikle Güney amerika ve Afrika gibi tropikal alanlarda yaşayan Botfly sineği ile ilgili sosyal medya’da özellikle aşağıda videosu’nuda paylaştığım youtube’da gerçekten iğrenç görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Vücudun her noktasına deri altına yerleşen bu lavralar zamanla büyümekte ve sonrasında da operasyon ile alınmadığı taktirde vücudun deri altına yerleşen – Etle beslenen – ve bazı vakalarda beyne kadar ulaşan ve beyni yiyen kurtçukların da olduğu bilinmektedir.

sivilce zannedebilirsiniz ama sinek lavrası: botfly 1

Güney Amerika’da genç bir kadının omuz ve kollarından çıkartılan 5 adet et yiyen sinek lavrası. Olur da başınıza gelirse acilen tıp merkezine gitmelisiniz. Çıkartılma yöntemi ise girdiği deliği tamamen kapatmak ve sonrasında havasız kalan lavraları cımbızla çıkarabilirsiniz.

sivilce zannedebilirsiniz ama sinek lavrası: botfly 2
sivilce zannedebilirsiniz ama sinek lavrası: botfly 3
sivilce zannedebilirsiniz ama sinek lavrası: botfly 4

İlk başta sivilce olarak görebileceğiniz şeyler aslında bir sinek lavrası olabilir. Genç kadının vücudundan tam olarak 5 tane sinek lavrası çıkartıldı.

sivilce zannedebilirsiniz ama sinek lavrası: botfly 5

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et