Tüm Saç Renkleri

Bollaşan kazaklar nasıl düzelir?

Bollaşan Kazak Nasıl Düzeltilir

Bu güncel haberler yazımızda sizlere yıkama veya yanlış kullanımdan dolayı bollaşan kazağınızı nasıl eski haline getirebileceğinizi kısaca anlattık. Dilerseniz başlayalım.

Yıkama esnasında veya kullanım esnasında yapılan bazı hatalardan dolayı kazaklarınız bollaşabilir. Kazaklarınızı eski haline getirebilmeniz mümkün. Çok fazla bollaşmış bir kazağınız varsa çamaşır makinasının sıcak su ayarına atın. Yıkanan kazağı istediğiniz boyutta şekillendirip o şekilde kurumaya bırakın. Ancak bu kısımda sıcaklık ayarına dikkat etmelisiniz. Eğer çok sıcak bir ayarda yıkarsanız kazağınız istediğinizden daha küçük bir boyuta gelir. Bahsettiğimiz sıcaklık ayarı kazağın türüne ve bollaşma miktarına göre değişmekle birlikte ortalama değer 60 derecedir.

kazak
Kaynak: @theyeppeo_

Kazağınızın sadece biraz küçülmeye ihtiyacı varsa bir su şişesi yardımı ile püskürtme yaparak ıslatın ve kurutucuda kurutun.  Eğer kazağınızın belli bir bölgesi bollaştı veya sündüyse yapmanız gerekenler daha kolaydır. Genelde bu bollaşmaya kol veya manşet kısımlarında sıklıkla rastlanır. Bunun için biraz su ısıtın, sünen kısımları ılık suya batırın ve istediğiniz boyuta getirmek için şekillendirin. Bu işlemi bir masa üzerinde yapabilirsiniz. Ardından saç kurutma makinası ile ıslak kısımları kurutun. Sık kullanılmamakla birlikte sirkeli suda bekletmek de sünen kazaklarınızı eski haline getirmek için bir çözüm olabilmekte. Bu yöntem özellikle triko kazaklar için daha etkilidir. Yıkamış olduğunuz kazağınızı ilk olarak ılık suya batırın. Daha sonra sirkeli bir su hazırlayın ve kazağınızı ikinci olarak sirkeli suya bastırın. Bu işlemlerin ardından kazağı bir havlu üzerine sererek kurumaya bırakın. Kazağınız eski haline dönecektir.

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et