Tüm Saç Renkleri

Kadın Dizi Oyuncularının Ünlü Olma Aşamaları

Hepimizin hayranlıkla izlediği, sık sık yaptığı işleri takip ettiği ünlüler vardır. Kadınların başarılarının diğer kadınlara ilham olduğu günümüz yaşantısında yeteneğiyle ön plana çıkmış kadın oyuncularımıza gıpta ile bakıyoruz. Özellikle bazı kadın oyuncular vardır ki dizilerin asıl izlenme sebebi olurlar. İzlemeye doyamadığımız, hadi artık başlasa da görsek dediğimiz birbirinden yetenekli oyuncuların elbette ki “ her şeyin başladığı o ilk an ” dönemi vardır. İşte bu yazımızda, oyunculuğunu dizilerle kanıtlamış birbirinden muhteşem kadınların ilk tanındığı o anlara gideceğiz.

Hande Soral

kadın dizi oyuncularının ünlü olma aşamaları 6

2 Şubat 1987 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Hande Soral ilkokul, ortaöğretim ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Üniversite öğrenimi için İstanbul’a geldi ve Bilgi Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünü bitirerek çok istediği oyunculuk mesleği için uğraş vermeye başladı.

Komedi Dükkanı adlı televizyon programına, annesi ile birlikte izleyici olarak katılıyor. Programın sunucusu Tolga Çevik, seyircilerden bir kişiyi kendisine eşlik etmesi için sahneye davet ediyor. Bunun üzerine Hande Soral elini kaldırarak sahneye çıkmak istiyor. Hande Soral’ın anlattığına göre seyirciler arasından el kaldıran tek kişi kendisi olmuş ve öncesinden annesine sahneye çıkmak istediğini söylemiş. Gösteriye de bu yüzden gittiklerini belirtiyor. Sahnede iyi bir performans sergileyen Hande Soral’ın yine anlattığına göre bu cesur performansı sayesinde birinin şaka yaptığı düşünülmüş. Programın sonunda yapımcı, Hande Soral’ın numarasını almış ve 2-3 gün sonra görüşmeler başlamış. Böylece Hande Soral’ın serüveni başlamış oldu. Küçük Kadınlar dizisinde oynadığı Armağan Gezen (Armi) karakteriyle bir sürü hayran kitlesine sahip olmuştur.

Merve Boğulur

kadın dizi oyuncularının ünlü olma aşamaları 7
kadın dizi oyuncularının ünlü olma aşamaları 8
Merve Boğulur gerçekten çok çekici bir kadın. İnstagram paylaşımında 180k beğeni aşan bir fotoğraf. Resmi sayfası @mervebolugur

16 Eylül 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat merkezinde bir süre oyunculuk eğitimi aldı.

Kuzeninin ajansında fotoğraf çekimine gitti orada bir ajans sahibiyle tanıştı ve ajans sahibi ona kartını verdi. Bir gün ajansın, evine yakın bir yerde olduğunu fark etti ve geçerken uğradı. O günden sonra güzel oyuncunun adı sıkça duyulmaya başladı. Ününü “Acemi Cadı” dizisindeki Ayşegül karakteriyle yakalamıştır.

Pelin Karahan

kadın dizi oyuncularının ünlü olma aşamaları 9
Pelin Karahan İnstagram hesabı: @pelinkarahan

6 Ekim 1984 yılı Ankara doğumlu olan Pelin Karahan ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde turizm ve otel işletmeciliği okudu. 

Maddi sıkıntılar çeken ve babasız büyüyen Pelin Karahan çalışmak için geldiği İstanbul’da ek iş olarak Neşe Erberk ajansına kayıt oldu ve bu ajans sayesinde birçok reklam filminde oynadı. Tutunmak çok zordu diyen Karahan en başından beri her şeyin, oyunculuğa hiçbir merakı olmadan gerçekleştiğini söylüyor. “Kavak Yelleri” dizisiyle birlikte canlandırdığı Aslı karakteri sayesinde namı Arap Ülkeleri’ ne kadar uzanıyor.

Serenay Sarıkaya

kadın dizi oyuncularının ünlü olma aşamaları 10
Serenay Sarıkaya instagram’da en çok Takipçisi olan kadın ünlülerden 9 milyon takipçisi var. @serenayss

1 Temmuz 1991 Ankara doğumludur. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde tamamlayan Serenay Sarıkaya Üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamak istemiş fakat Üniversite eğitimi almamıştır.

Oyunculuğa başlama serüveninin çok garip olduğunu ve tamamen tesadüfler üzerine kurulduğunu söyleyen Serenay Sarıkaya o dönemler bir yarışmaya katılmak istediğini fakat yarışmaya bağımsız katılamayacağı için bir ajansa kayıt yaptırdığını söylüyor. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi çok sevdiğini söyleyen güzel oyuncu Çekoslavakya’daki yarışmaya katılıp ardından okuluna devam ederken ajanstan aradıklarını ve Sinan Çetin’in “Plajda” filminde oynamak ister misin diye bir teklifte bulunduklarını anlatıyor. Teklifi düşünmeden kabul eden yetenekli oyuncu böylelikle televizyon dünyasına ilk adımını atmış oluyor. Gelişim aşamasında bir genç kızı babasız büyütmenin büyük bir olay olduğunu söyleyen Sarıkaya annesine oyuncu olmak istediğini söylemiş ve İstanbul’a taşınmışlar. Şimdilerin aranan yüzü olan Serenay Sarıkaya girdiği her işte dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başarıyor. Yeteneğiyle adından söz ettiren oyuncu yüksek bir hayran kitlesine sahip.

Beren Saat

beren saat
Beren Saat şu sıralar oldukça durgun bir hayat yaşıyor

26 Şubat 1984 Ankara doğumlu olan Beren Saat, Ankara TED Koleji’ ni bitirdi. Daha sonra girdiği Başkent Üniversitesi işletme bölümünde okurken Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programına katıldı.

O zamanlar sevgilisi Efe Güray’ın desteğiyle yarışmaya katıldığını söyleyen Beren Saat üniversite okumak istemediğini anlatıyor. Birlikte “okul” filmine gidiyorlar ve devamını Beren Saat şu sözlerle anlatıyor. “Nehir Erdoğan’ın oynadığı karakter İşletme bölümünü okumak zorunda, ama o şarkı söylemek istiyor. Ve Burak, ona âşık, ona şarkılar yapan bir erkeği oynuyor. Diyor ki, ‘Masanın başında oturduğun her gün için pişman olacaksın.’ Efe de kulağıma eğildi, ‘Sen de pişman olacaksın’ dedi. Ardından Türkiyenin Yıldızları yarışmasına başvuru yaptım.”

Yarışmada hemen parlayan yetenekli oyuncunun bir anda yükselmesi çok sürmedi. Yarışmada ikinci olmasına rağmen ünü hızla yayıldı. Bununla beraber kendisini derinden yaralayan büyük bir acı yaşadı. Hayallerinin gerçekleşmesine sebep olan sevgilisi Efe Güray trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu acıyla derinden sarsılan Beren Saat, o dönemde hissettiği derin acıyı şu sözlerle dile getirmiştir. “Birinci hayatım onunla bitti, ikinci hayatım başladı.”

Yarışmanın ekibinde olan Tomris Giritlioğlu’nun kardeşi, ona Saat’i önerince genç yıldız için televizyon kariyeri başlamış oldu. Kariyerine reklam çekimiyle başlayan Beren Saat büyük çıkışı Aşk-ı Memnu dizisinde oynadığı Bihter karakteri ile yapmış oldu. Öyle ki günümüzde hala Bihter replikleri dillerden düşmez.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et