Tüm Saç Renkleri

Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşaltmaz?

Bulaşık makinesinin içindeki suyu boşaltmaması günümüzde önemli bir sorundur. Bu durum bulaşıkların pis kalmasına neden olduğu gibi, makinenin bir süre sonra arıza vermesine de neden olabilir. Bu gibi durumlarda, makineye teknik olarak müdahale edilmesi oldukça tehlikelidir. Sorunun çözülmemesi durumunda, mutlaka uzman bir servis ile iletişime geçilmelidir.

Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmama Sorunu

Makineniz yıkama işlemini bitirdikten sonra hala içinde su kalmış ise bu bir sorunu işaret eder. Bu duruma sıklıkla temizlenmesi gereken fakat genelde ihmal edilen filtrenin tıkanması neden olmuş olabilir. Filtreyi yıkayarak sorunun çözülmesini sağlamanız mümkün.

bulaşık makinesi
Bulaşık Makinesi, Kaynak: @karahallilar.beyazesya

Bulaşık makinesinin suyu boşaltmamasına su pompası motorunun tıkanması da neden olabilir. Bu da filtreye göre daha ciddi bir sorun demektir. Buna ek olarak, makineye bağlı olan pis su gider borusu da tıkanmış olabilir. Burada sorun makinede değildir ancak bir süre sonra pis suyu atamayan makinenin de arıza vermesi olasıdır.

Bulaşık makinenizin sağlıklı çalışması için rutin olarak filtresini temizlemeli ve pis su gider borusunun tıkalı olmadığından emin olmalıyız. Ayda 1 kere ise mutlaka sirkeli su veya bulaşık makineleri için özel hazırlanan temizleyici ürünleri kullanarak, makinenin kanallarının açık kalmasını sağlayabiliriz.

Bu basit yardımcı yöntemler işe yaramaz ise teknik servis ile iletişime geçerek makinenizin onarımını ve tekrardan düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamalısınız. Emin olmadığınız müdahalelerden kaçınmalısınız zira bu durum makinenizde çok daha maliyetli bir sorun oluşmasına neden olabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et