Tüm Saç Renkleri

İpek kumaştan leke nasıl çıkarılır?

İpek Kumaştaki Lekeyi Nasıl Çıkarabilirim?

İpek kumaşlar zarif duruşu ve narin dokusuyla hayatımızın birçok alanında yer alır. Hayatımıza bu kadar dahil olan bu kumaşlar ter, fondöten lekesi, yemek lekeleri gibi bir çok lekeyle karşılaşabilir. Bu lekeleri temizlemeye ilk olarak kıyafetin etiketindeki yıkama talimatlarını okuyarak başlayın. Eğer kuru temizleme yazıyorsa kıyafetiniz tahrip olacak bir iç malzemeye sahiptir ve elde yıkamak ona zarar verecektir. Kıyafetinizin elde yıkamaya uygun olup olmadığını anlamanıza yardım edecek basit bir test yapabilirsiniz. Kıyafeti sıkın ve geri bırakın. Eğer eski haline hemen dönebiliyorsa dayanaklı bir ipekten üretilmiştir ve elde yıkamaya uygundur, eğer dönmüyorsa elde yıkamak kıyafetinizi riske atmak olur.

İkinci bir yöntem ise renk kaybı olup olmadığını anlamak içindir. Kıyafetinizin görünmeyen bir bölgesini ıslatın bir bez ile suyu silin eğer renk beze geçiyorsa kıyafetiniz kuru temizleme için daha uygundur.

Elde yıkamaya uygun bir ipekten üretilen kıyafeti temizlerken ilk olarak kullandığınız suyun ılık veya soğuk olmasına dikkat edin. Leke belli bir bölgede ise limon suyu, 2 kaşık sirke ve 1 bardak su ile oluşturulmuş bir karışımı pamuk yardımı ile lekenin üzerini hafifçe sürün. Lekeyi ovalamayın. Limon ve sirkeden oluşan karışımı kullanmadan önce emin olmak için kıyafetinizin görünmeyen bir kısmında küçük bir deneme yapmanız faydanıza olacaktır. Limon ve sirkeyi seyreltmeden kullanmayın bu ipek kıyafetinize zarar verebilir. Daha sonra durulama için ılık veya soğuk bir suya kıyafetinizi daldırın ve durulayın. Bir havlu yardımı ile rulo yaparak suyunun alın. Doğrudan kurutma makinası gibi sıcak bir ortamda veya direk güneş altında kurutma yapmayın.

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et