Tüm Saç Renkleri

Keçeleşen yünlü giysiler nasıl düzelir?

Yün Kıyafetler Neden Keçeleşir

Kazak ve kıyafetlerinizi yüksek derece sıcaklıklarda yıkamanız kıyafetlerinizde keçeleşmeye neden olur. Yani kıyafetiniz küçülmüş ve sıkıca birbirine geçmiş olarak bulabilirsiniz. Bu sıcaklıklar ortalama 30-40 derece üstü sıcaklıklardır. Fazla miktarda kimyasal kullanmak da kıyafetinizde keçelenmeye yol açar.  Eğer kıyafetiniz keçeleşmişse bunu eski haline getirmek küçülmüş bir kıyafetinizi kurtarmaktan daha zor olabilir ancak imkansız diyemeyiz. Bu BakımlıKadın Güncel Haberler yazımızda ise sizlere bu sorunun çözümünü anlattık.

Şimdi size denemenizi tavsiye edeceğimiz birkaç yoldan bahsedeceğiz. Bir lavabo veya kovayı ılık su ile doldurun. İçine saç kremi veya yün yıkama sabunu ekleyin. İçine eklenen saç kremi miktarı yüksek olmalı ki keçeleşen kısmı yumuşatıp açsın. Bu miktarı ortalama 5 litre ılık suya 250 ml’lik krem olacak şekilde ayarlayın. Kıyafetinizi suya daldırın ve hafifçe ovalayın. Bu aşamada hafif bir ovalamadan sonra 30 ila 60 dakika boyunca kıyafeti suda bekletmeniz gerekiyor.  Daha sonra kıyafeti sıkmamaya özen göstererek üzerine bastırıp suyu kovadan akıtın. Kazağı durulamadan bir havlu yardımı ile rulo yaparak fazla suyunu alın. Bunu yapmak kıyafetinizin daha çabuk kuruması için çok etkili olacaktır. Daha sonra kıyafetinizi yavaşça gerin. İstediğiniz boyuta gelene kadar yanlardan çekiştirmelisiniz, eğer kol delikleri büyümüyorsa kol genişliklerini fazla germeyin. Son olarak düz bir şekilde kurumaya bırakın.

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et