Tüm Saç Renkleri

Çeken kıyafetler nasıl eski haline getirilir?

Çeken Kıyafetimi nasıl eski haline getirebilirim?

Severek aldığınız kıyafetlerinizin makinadan çıktığında küçüldüğünü görmek sizi hüsrana uğratabilir. Genelde bu durumla ilk yıkamada karşılaşılır. İlk yıkamada kıyafetinizin yıkama talimatlarına bakmadan makinaya atmak böyle bir sonuca yol açabilir. Bu yazımızda güncel sorunlardan biri olan çeken kıyafetlerinizi nasıl eski haline geri getirebileceğinizden bahsedeceğiz.

çeken kıyafet
Çeken Kıyafet, Kaynak: @eskilerim.var

Yıkanması gereken sıcaklığın üstünde bir sıcaklıkta yıkamak kumaşı oluşturan ipliklerin kısalması sonucu birkaç beden küçülmüş bir kıyafetin oluşmasına neden olur. Çeken kıyafetlerinizi eski haline çevirebilmek için uygulamanız gereken birkaç adım var. Bu işlemlerin işe yaraması kumaş türüne göre değişiklik göstermekle birlikte denemenizde fayda var.

İlk olarak bir kovayı ya da lavabonuzun giderini tıkayarak lavaboyu ılık su ile doldurun. Eğer büyük bir kıyafet veya eşya ise bu işlemleri küvette de yapabilirsiniz. Ardından bir kapak dolusu saç kremini kovaya ekleyip karıştırın. Su miktarına göre krem miktarını artırın. Kıyafetinizi suya daldırın ve her tarafının ıslandığından emin olun.

Ortalama 1 saat kadar kıyafetinizi suda bekletin. Saç kreminin kumaşa nüfuz ettiğinden emin olun. Çünkü saç kremi kumaşın ipliklerini yumuşatarak gevşemesine yol açacaktır. Bir saat kadar bekleyen kıyafetinizi sudan çıkarırken hafif suyunu sıkın ve bir havlunun üzerine serin. Kıyafetin üzerine de bir havlu sererek arada kalan kıyafetin suyunu havluların emmesini sağlayın. Kıyafeti kuru bir havluya alıp kenarlarından çekiştirerek istediğiniz boyuta getirmeye çalışın. Kollarından enine ve boyuna aynı oranda çekiştirmelisiniz aksi takdirde kollar uzun ama dar olarak kalabilir. İstediğiniz boyutlara ulaştıktan sonra kıyafetinizi havlunun üzerinde kurumaya bırakın.

4 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et