Tüm Saç Renkleri

İsot; Korona Virüsünün Aşısıdır!

İsot; Urfa biberi den özel olarak üretilen bir çeşit baharattır.  İsot Pul biberin atası olarak bilinmektedir.  Korona virüs için bağışıklık sistemini güçlendiği iddia ediliyordu. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Urfa Mavi olarak güvenli bir olarak belirlendi.

Urfalılar ve gazeteler korona sürecinde isota olan talebin arttığını ifade ediyor.  Ancak talebin artması ile Bir çok hilesi de olduğunu ve isot alırken güvenilir yerden alınması gerektiğini ifade ediyor.

i̇sot

Hakiki Urfa İsotu Nereden Alınır?

Hakiki Urfa İsotu Nereden alınır? Urfa’da yaşayan vatandaşlar isotu genelde evlerinde yapmakta yada evlerinde özel olarak üretilen isotları yine evlerinden almaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi olmaması ve lezzetinin çok iyi olması gerekmektedir. İsot bir baharat türü olup yemeklerine çok güzel lezzet verilmektedir.

Ayrıca Urfa’lılar isotu sadece baharat olarak değil salça olaraktan kullanmaktadır. Biber salçası olarak bildiğimiz salçaya onlar biber reçeli veya isot reçeli olarak adlandırmaktadır. 

İsot acı ve tatlı seçenekleri ile değişmektedir. 3 farklı renge sahiptir. Kırmızı (ipek) Mor ve siyah renklerdedir.  Aslında hepsi de aynı isottan yani urfa biberinden yapılmaktadır. Renkler isotun güneşte bekletilme sürelerine göre değişmektedir. Kırmızı olan hiç güneş görmeden kurutulandır. Mor güneşte az bir süre kurutulan siyah ise güneşte fazla kurutulan veya bekletilendir.

Urfa isotu siparişi nereden verilir cevabına gelirsek. Urfa’nın en büyük e ticaret sitesi olan urfayoresi.com sitesinden güvenli bir şekilde ev yapımı hakiki isotu satın alabilirsiniz.

i̇sot; korona virüsünün aşısıdır! 1

Urfa Yöresel Ürünler

Urfa Yöresel Ürünler Pazarlama konusunda oldukça geride olan Dünya’nın en eski şehri olarak bilinen Urfa Türkiye’nin tahıl ambarıdır. Ayrıca Dünya’nın en verimli toprakları olarak bilinen Mezopotamya bölgesidir. Ürünlerinin hepsi organiktir.

Doğal ürünler yada organik ürünler alacaksanız Urfa Yöresel Ürünlerini denemenizi tavsiye ederiz.

1 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et