Tüm Saç Renkleri

Azitro Hap Nedir? Sivilce Hapı Olarak Azitro

Azitro sinüzit, pnömoni (akciğer iltihabı), orta kulak ve bademcik iltihabı gibi çeşitli bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Bununla birlikte ilaç özellikle orta – şiddetli akne tedavisinde ( Sivilce hapı olarak ) ve bazı deri-yumuşak doku enfeksiyonlarında doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

Etken Madde

Etken maddesi her bir tabletinde 500 mg azitromisine eşdeğer azitromisin dihidrattır. Azitromisin dihidrat bakterilerin üremesini ve etkinliğini azaltıcı etken maddedir.

azitro sivilce hapı
Tedaviye başlamadan önce doktorum antibiyotik tedavisine başlattı. Antibiyotikler kurutursa roaccutaneye gerek kalmayacağını söyledi, 2 ay #azitro 1 ay #tetradox kullandım. Hiç bir işime yaramadıkları gibi içim dışım antibiyotik oldu. Sivilceler kurumadı. Tüm hızları ile çoğalmaya devam ettiler. Bu sırada sabah akşam sivilce kremleri kullandım. İşe yaramadılar. Tum tedavi yöntemlerini denedim yani. Son durak zoretanine başladım.
@skinsurvivorAzitro Ne için Kullanılır?

Kullanıldığı başlıca durumlar

• Sinüzit, akciğer iltihabı ve bronş iltihabı gibi boğaz, burun ve göğüs enfeksiyonları

• Apse, çıban, akne gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonları

• Bademcik iltihabı (tonsilit) ve boğaz ağrısı (farenjit) 

• Orta kulak enfeksiyonları

• Klamidya ve bel soğukluğu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır 

Kullanım Şekli

Doktorunuz enfeksiyonun türüne ve şiddetine bağlı olarak günlük kullanım dozunu ve toplam tedavi süresini belirleyecektir. Doktorunuz tarafından farklı şekilde önerilmediği müddetçe ilacın genel kullanım dozu üç gün süreyle birer tablettir. 

 Gebelik kategorisi “B”dir. Gebelik döneminde gerekli görülmesi durumunda kullanılabilir. 

Muadilleri

Muadili ilaçlar Azax, Azeltin, Azomax, Azro, Tremac, Ziromin, Zitromax, Zitrotek

Yan Etkileri Nelerdir?

ilacının yan etkileri arasında sıkça karşılaşılan durumlar ishal, karın ağrısı, mide bulantısı, gaz, baş ağrısı, sersemlik, deride uyuşma, karıncalanma, iştah kaybı, tat almada değişiklik, görme bozuklukları, duyu kaybı, kusma, hazımsızlık, deride döküntü, kaşıntı, eklem ağrısı, yorgunluk, kandaki lenfosit seviyesinde düşüklük şeklinde raporlanmıştır. İlacın daha seyrek olarak görülen ciddi yan etkileri ise; ağız ve vajinada mantar enfeksiyonu, deride yaygın döküntü, kurdeşen, sinirlilik, kulak çınlaması, uyku bozuklukları, duyma kaybı, düzensiz kalp atışı, kabızlık, göğüs ağrısı, karaciğer inflamasyonu, karın ağrısının eşlik ettiği kusma, baş dönmesi ve anormal karaciğer fonksiyonları olarak bildirilmiştir. Bunlar ilacın ciddi seyredebilen yan etkileridir. Herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Azitro Fiyat

ilacının 2020 güncel satış fiyatı 19.29 TL’dir. 

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et