Tüm Saç Renkleri

Coldaway C Nedir?

Coldaway C grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara bağlı ortaya çıkan belirtilerin tedavi edilmesinde kullanılan antianaljezik (ağrı kesici), antiinflamutuar (iltihap giderici) ve antipiretik (ateş düşürücü) ilaçtır. Diğer grip ilaçlarından farklı olarak içerisinde C vitamini içeren kombine bileşime sahiptir. Acil servis ve aile hekimleri tarafından sıkça reçete edilen ilaç eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Coldaway C Etken Maddesi

Coldaway C her bir tabletinde 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 300 mg askorbik asit (C vitamini) içermektedir.

coldaway c  nedir etkisi ve kullanıcı yorumları
Coldaway C Nedir Etkisi ve Kullanıcı Yorumları

Coldaway C Kullanım Alanları

Coldaway C grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda ortaya çıkan burun tıkanıklığı, ateş, baş ağrısı ve hafif vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır. İlaç içeriğindeki psödoefedrin burun ve sinüslerde ortaya çıkan doluluğun giderilmesinde etkilidir.

Kullanım Şekli: İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece 4-6 saatte bir bol su ile çiğnemeden yutunuz. Günlük kullanım 6 tableti geçmemelidir. Yiyecek-içeceklerle herhangi bir etkileşimi bulunmadığından dolayı yemeklerden önce veya sonra kullanılabilir. Genellikle kısa süreli tedaviler için uygun olan ilacın 5 günden uzun süre kullanılması önerilmez.

Uyarı: İlaç 12 yaşın altındaki çocuklarda, gebeliğin son 6 ayında olanlarda, sindirim sisteminde kanama yatkınlığı olanlarda, bypass operasyonu geçirenlerde, ileri derece böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmaz.

Muadil İlaçlar

Actidem, Actifed, Apirex, Benical, Bikaramin, Bronkar, Coldfen, Dolorin Cold, Dolven, Forflu, Gribo, Gripin Hot D, Gudef, İbucold, İburamin, Orofen, Pencold, Tylol Hot, Vicks Medinait

Yan Etkiler 

Colaway C kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler sinirlilik, uykusuzluk, baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, ağız kuruluğu, bulantı, kusma, hazımsızlık, ishal, karın ağrısı, gaz, sindirim sistemi kanaması, döküntü, nezle, telaş, huzursuzluk, karıncalanma, uyuklama, görme bozukluğu, duyma bozukluğu, astım, nefes darlığı, şişkinlik, sarılık, kaşıntı, kurdeşen, ışığa duyarlılık ve yorgunluktur. Daha seyrek görülen yan etkiler ise ateş, halüsinasyon, depresyon, bilinç bulanıklığı, kulak çınlaması, vertigo, kalp yetmezliği, çarpıntı, göğüs ağrısı, ritim bozukluğu, egzama, ödem ve idrarda kan görülmesidir. Bu gibi yan etkiler ortaya çıktığında doktorunuza başvurunuz. 

Fiyat

Coldaway C 200/30/300 mg 24 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 15.93 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Burnunuz aktığında yada hafif bir kırılganlık hissettiğinizde bir kullanımda bile hemen etkisini gördüğümü söyleyebilirim. Özellikle başlangıç seviyesindeki üşütme – halsizlik gibi sorunlarda oldukça etkili.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et