Tüm Saç Renkleri

Levmont Hap Nedir? Yan Etkileri

Levmont hap alerjik reaksiyonlara bağlı gelişen semptomların hafifletilmesinde ve alerjik rinit ile birlikte görülen astımın tedavisinde kullanılan antihistaminik özellikli etken maddelere sahip ilaçtır. İlacın hem hap hem de sprey şeklinde yapısı bulunmaktadır.

Etken Madde

İlaç her bir tabletinde 5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 10 mg montelukasta etken maddelerini içermektedir.

levmont hap
Levmont Hap @brstuna

Levmont Hap Kullanım Alanları

Levmont başta alerjik rinit olmak üzere alerjik rinite eşlik eden astımın tedavisinde ve bu rahatsızlıklara bağlı gelişen semptomların hafifletilip giderilmesinde doktorlar tarafından reçete edilmektedir. 

Levmont Sprey Nasıl Kullanılır?

İlacınızın günlük dozajını ve tedavi sürenizi doktorunuz sizde var olan alerjik rinit tipine göre belirleyecektir. Genel tedavi süresi rahatsızlığınızın ve şikayetlerinizin türüne, süresine ve gidişatına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Doktorunuz tarafından başka şekilde reçete edilmedikçe önerilen doz 15 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde bir tablettir. Her gün bir tablet ilacı aç veya tok karnına olunması fark etmeksizin bir miktar su ile birlikte bölmeden, çiğnemeden alınız. 

Levmont Muadili İlaçlar

Muadili ilaçlar Airpass, Bronchorest, Cetmont, Fixdual, Levokast, Narisat.

Levmont Hap Yan Etkileri Nelerdir?

Levmont yan etkileri görülme sıklığına göre baş ağrısı, ağız kuruluğu, yorgunluk, uyku hali, güç ve enerji kaybı (asteni), karın ağrısı, kaşıntı, döküntü, mide bulantısı, hazımsızlık, öksürük, ishal, boğaz iltihabı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, kulak ağrısı, ateş, ürtiker ve kilo artışı şeklinde sıralanabilir.

Bunlar ilacın hafif seyreden yan etkileridir ve ilaç kullanımı durdurulduğunda kendiliğinden kaybolacaktır. İlacın daha seyrek bildirilen ciddi yan etkileri ise; kanama eğiliminde artış, karaciğer hasarı, zatürre, depresyon, eklem ağrıları, kalp çarpıntısı, damarlarda iltihaplanma (vaskülit), uyku bozuklukları, halüsinasyon görme, kol ve bacaklarda karıncalanma, uyuşma hissi, burun kanaması, üst solunum yolu enfeksiyonu şeklindedir. Bunlar ilacın acil tıbbi müdahale gerektirebilecek yan etkileridir. Fark etmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Levmont Fiyatı 2020

Levmont 5/10 mg 30 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 67.50 TL’dir.

Farklı #ilaç – vitamin ve krem için doktor yazarlarımızın yazdığı içeriklere ilgili kategorimizden bakabilirsiniz.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et