Tüm Saç Renkleri

Diane 35 Hap Nedir? Kullanıcı Yorumları

Diane 35 hap topikal tedaviler ve antibiyotiklerin yetersiz kaldığı, orta dereceli ve şiddetli sivilce tedavisinde kullanılan ilaçtır. İlaç hormonal dengeleri değiştirerek etki gösterdiğinden dolayı doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır.

diane 35 hap nedir? kullanıcı yorumları 1
Diane 35 Hap

Diane 35 Etken Maddesi Nedir?

Diane hap etken maddesi her bir tabletinde 2 mg siproteron ve 0.035 mg etinilestradiol içermektedir. Siproteron antiandrojenik (erkek cinsiyet hormonu etkilerini baskılayıcı) özellik gösteren progesteron hormonu sentetik türevidir. Etinilestradiol ise kadın cinsiyet hormonu östrojen eşdeğeridir.

Diane Kullanım Alanları

Diane kadın cinsiyet hormonları östrojen ve progesteron seviyelerinde değişiklik yaparak etki gösterir. Başlıca diğer tedavilere yanıtsız kalan sivilce probleminin ortadan kaldırılmasında kullanılır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Tüylenme ve yağlanma artışı ile seyreden hirsutizm tedavisinde
  • Doğum kontrolü 

Diane Hap Kullanım Şekli

Diane her bir kutusunda üzerinde haftanın günleri belirtilmiş şekilde 21 tablet ilaç bulunur. Her gün aynı saatte olacak şekilde 21 gün boyunca o gün için belirtilmiş ilacı bir miktar su ile çiğnemeden yutun. İlaçlar bittikten sonra 7 gün ara vererek 4 hafta (28 gün) tamamlayın. İlacı kullanmaya adet döneminin ilk gününde başlayın ve 28 günlük periyotlarla tedavinin amacına göre kullanmaya devam edin. İlacı kullanmayı unutursanız 12 saat içerisinde aklınıza gelen ilk anda o günün ilacını alın. Eğer 12 saatten fazla geçmişse o günü atlayın ve ertesi gün aynı saatten itibaren kullanmaya devam edin. 

Diane gebelikte kullanımı “X” kategorisidir. Kesinliklikle kullanılmaması gerekir.

Diane Muadili İlaçlar

Diane muadili ilaçlar Elleacnelle ve Gynelle şeklinde sıralanabilir.

Diane Yan Etkileri Nelerdir?

Diane hap yan etkileri arasında en ciddi olanları aşırı depresyon, kan pıhtısı oluşumu, meme ve rahim ağızı kanseri görülme sıklığında artıştır. Bunlar çok seyrek görülen fakat hayati tehlikeye sahip yan etkiler olduğundan ilacın kullanımı boyunca dikkatli olunmalıdır.

Özellikle kan pıhtısı oluşumu veya pıhtı atması olarak adlandırılan durum öksürük göğüs ağrısı, şiddetli baş ağrısı, kısmi veya tam körlük, baş dönmesi, bayılma, şiddetli karın ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkabilir. Bu gibi durular göz ardı edilmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Diane ilacının yaygın yan etkileri duygu durum bozukluğu, baş ağrısı, bulantı, karın ağrısı, bulantı, karın ağrısı, kilo artışı, meme ağrısı ve memede hassasiyettir.

Diane Hap Fiyatı

Diane-35 21 draje ilacın 2020 güncel satış fiyatı 18.87 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Diane 35 kullandığım süre boyunca bende kilo alma gibi bir problem olmadı, hatta kullanmay başladıktan sonra diyetle 7-8 kilo bile vermiştim 2-3 ay içinde. Ancak iştah açtığını duymuştum o nedenle sabah veya gün içinde değilde yatmadan önce alırsanız her gece ilacınızı hem unutmamış olurusnuz hemde kilo problemi olmaz diye düşünüyorum.Bende sadece göğüslerimde biraz büyüme oldu. Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım.Her ayadetimin gecikerek aman bişey mi var ,hamilemiyim…vb. streslere girmektense ilacı kullanmayı tercih ediyorum ben.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et