Tüm Saç Renkleri

İmex Krem Nedir? Kullanıcı Yorumları

İmex krem iltihaplı sivilceler başta olmak üzere çeşitli cilt problemlerinde kullanılan topikal (harici) antibiyotiktir. Başta ergenlik dönemi, menstrüasyon gibi fizyolojik değişikliklerin çevresel faktörlerle bir araya gelmesi akne veya sivilce olarak adlandırılan sorunların oluşmasına sebep olur. İltihaplı sivilceler enfeksiyona bağlı ortaya çıktığından dolayı yüzeyel antibiyotikler sorunun ortadan kaldırılmasında etkili sonuçlar verir. 

Etken Maddesi Nedir?

İmex etken maddesi her 1 gram ilaçta 30 mg olarak bulunan tetrasiklin hidroklorür’dür. Bu etken madde cilt yüzeyinde bakteri çoğalmasını ve dolayısıyla iltihabı reaksiyon oluşumunu engeller.

i̇mex krem
@kadinlarin.sirlarii
İmex kremi doktorumun önerisiyle aldım. Sivilceleri akşamdan sabaha kurutuyor. Fondöten renginde olduğu için kızarıklıklar ve lekeler çok kolay bir şekilde kapanıyor ve dışarı çıkarken fondöten kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Açıkçası İmex kremi kullanmaya başladığım günden şu zamana kadar çok faydasını gördüm

Kullanım Alanları

Cilt yüzeyinde kıl köklerine yakın bulunan sebase bezleri sebum adında bir madde üretir. Bu sebase bezi kanallarının tıkanması bu bölgede minimal enfeksiyonlar oluşmasına sebep olur. Lökosit aktivitesi sonucunda iltihap ve irinli kızarıklıklar akne olarak karşımıza çıkar. İmex bu süreci çeşitli mekanizmalar üzerinden baskılar. Özellikle iltihaplı sivilce formlarının tedavisinde ve oluşumunu engellemek amacıyla yaygın reçete edilen ilaçlardan biridir.

Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece önceden ılık su ve alkali olmayan sabunla temizlediğiiniz sorunlu cilt bölgelerine günde 1-3 kez ince bir tabaka halinde uygulanır. İlacı masaj yaparak uygulayınız. Kremin rengi fark edilmeyecek şekilde cilt üzerine dağılması yeterli olacaktır.

Hamilelikte kullanımı güvenli kabul edilir (B kategorisi). Açık yaralar üzerinde uygulanmaz.

İmex Üzerine Makyaj Yapılır Mı?

Makyaj cilt yüzeyindeki gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilir. Ayrıca düşük kalite kimyasal içeren bazı ürünler cilt problemlerini tetikler. İmex krem üzerine makyaj yapmak ilacın olumlu etkilerini azaltabilir.

İmex Muadili İlaçlar Hangileridir?

Muadili sivilce ilaçları Acnedur, Aknesilex, Durumex, İpurex ve Noacne olarak sıralanabilir.

İmex Krem Yan Etkileri Nelerdir? 

Sivilce kremi yan etkileri görülme sıklığına göre ağrı, kızarıklık, şişme, kuruma ve saç kökleri etrafında cilt renginde açılma şeklinde sıralanabilir. Bunlar kremin seyrek görülen hafif yan etkileridir.

İmex Tüylenme Yapar Mı?

Krem ve diğer topikal antibiyotiklerin ciltte tüylenme yapması beklenmez. Tüylenme olarak ifade edilen kıl artışı hormonal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Cilt yüzeyinden kullanılan ilaçların hormon dengesizliğine sebep olması beklenmez.

İmex Krem Fiyat

20 gr kremin 2020 güncel satış fiyatı 40.04 TL’dir.

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et