Tüm Saç Renkleri

Majezik Tablet Nedir? Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Halk arasında ağrı kesici olarak kullanılan majezik tablet, piyasada birçok şekilde bulunabilmektedir. Etken maddesi artırılarak ya da eklem ağrılarını kesmeye yönelik farklı maddeler eklenerek farklı Majezik çeşitleri, ilaç firmaları tarafından piyasaya sunulmuştur. Non steroid anti inflamatuar ilaçlar grubunda yer alır. 

Etken Maddesi

Piyasada bulunan Majezik tabletlerin içeriğinde 100 miligram flurbiprofen etken maddesi yer alır. Buna ek olarak laktoz, mikrokristalin selüloz, kroskarmelloz sodyum, hidroksipropil selüloz, kolloidal silikon dioksit, magnezyum stearat, hidroksipropilmetilselüloz, titanyum dioksit ve polietilen glikol 4000 bulunur. 

Bu etken madde ağrı yolaklarında inhibisyona yol açarak ağrıyı dindirmeye yarar. 

majezik tablet nedir? etkileri ve kullanıcı yorumları 1

Muadilleri

Majezik tablet yerine algopet, ansaid, fiera, flubimak, flupen, flurflex, fortine, frolix, maprofen, maxaljin, maximus, projezik, unijezik, zero-p ilaçlarını kullanabilirsiniz.

Kullanım Alanları

Majezik tablet genel bir ağrı kesici olarak kullanılmakla birlikte şu durumlarda tercih edilebilir;

  • Eklem hastalıkları ve romatizmal problemlerde
  • Adet ağrılarında
  • Baş ağrılarında
  • Yumuşak doku travmalarında
  • İltihabı hastalıklarının ağrılarında kullanımı uygundur.

Yan Etkileri

Birçok ilaç gibi Majezik tablet de kullanım esnasında birtakım yan etkiye sebep olabilir. İlaçları zehirden ayıran, kullanım dozudur ve dozu aştığınız takdirde de yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Majezik tabletin etken maddesi olan flurbiprofen kimyasalına karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız. Koroner cerrahi operasyonlarından sonra kullanıma uygun değildir. Ağır organ yetmezliklerinde ve peptik ülser hastalığında ağrı kesici olarak kullanımı önerilmemektedir. Gebelikte 2 trimesterden sonra güvenli ilaç özelliğinden çıkmaktadır.

Baş dönmesi, huzursuzluk, titreme gibi yan etkileri olabileceğinden araç kullanma ya da ince motor beceri gerektiren hareketleri yapma esnasında kullanımı önerilmemektedir. Bu durumlarda kullanım sağlamak istiyorsanız doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekir. Hipotansiyon, ciltte döküntüler, iştah bozuklukları, ateş, çarpıntı, halsizlik gibi durumlar Majezik tabletin diğer yan etkileridir. 

Majazik zararları : Ağır ve etkili bir ilaç olduğu için özellikle mide hassasiyetiniz, ülseriniz, mide sorunlarınız, mide ağrılarınız varsa majazik kullanmanız mideniz için zararlı olabilir.

Majezik tablet ile beraber kardiyovasküler alanda kullanılan ilaçlara devam etmek istiyorsanız doktorunuza danışmanız gerekir.

Fiyatı

Majezik tablet 2019 güncel fiyatı 12.27 TL’dir.

Kullanıcı yorumları

Benim için baş ağrısında en etkili ağrı kesicidir. Kısa sürede ( yaklaşık 30 dk ile 1.5 saatte ) etkisini gösteriyor. Baş ağrısı geçtikten sonra tatlı bir sarhoşluk hissi uyandırdığını da söyleyebilirim. Şu ana kadar bir yan etkisini görmedim. Ayda en az 4-5 gün kullanıyorum.

A. Nasuh

apranax fort’un 1.5 saat sonunda etki edebildiği ve ancak 3 saat boyunca “hafiflettiği” ağrıyı 20 dakikada halledip 12 saat boyunca unutturmuştur.

Ağrı keser mide deler.

Dün gece bana ölümlerden ölüm beğendiren, mide ağrısından kıvrandıran, sabahlara kadar ağlamama neden olan, mide delici iğrenç bir ilaç. Kaş yaparken tüm vücudu felç bırakan cinsten bir şey.
Dün başım ağrıyordu eczaneden ağrı kesici istedim bunu verdi. İçmez olaydım. Baş ağrısının 100 katı mide ağrısı yaptı. Acıdan ölmeyi istedim. bugün mide ağrısını geçirmesi için ilaç aldım işe yaramadı. hala midem çok ağrıyor. ne yapacağım bilmiyorum. 

https://eksisozluk.com/entry/92513404

flurbiprofen ve ibuprofen etken maddeli ilaçları midesi zayıf olanlar ve kolay mide ağrısı çekenler kullanmamalıdır. Bunun yerine parol tercih edilebilir ki doktorlar genelde majezik yazarken midenize dokunur mu diye sorar ona göre verirler.

Baş, fıtık, diş ağrısını anında kesen ama sık kullanıldığında çok fena mide ve böbrek ağrısıyla geri dönen mucizevi ilaç. sık kullanmayın efenim, özellikle mideyi mahvediyor.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et