Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler

Son Güncellemeler

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Bu konuda kuaförlükte kullandığım saç boyası karışımlarını sizlere de aktaracağım. Böylece saç boyası karışımları ile istediğiniz saç rengi tonunun rengini kendiniz de elde edebileceksiniz.

Bu içerikte sarı, kumral, kızıl, bakır, karamel, platin, kahverengi ve tonlarında hemen hemen her renk için saç boya karışımlarının formullerini sizlere aktarmaya çalışacağım. Bazı püf noktalar var ve saç boyası karışımları yaparken dikkat etmeniz gerekenler var bunların hepsini aktaracağım.

Resimli Saç Boyası Karışımları

Saç Boyası Karışımları - Resimli Örnekler
Bakır kumral Saç Rengi Karışımı

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyası Karışımları
İgora Atek Kızılı Sombre Bakır

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Bebek Sarısı Saç Rengi Karışımı

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Rresimdeki saç boyası karışımları İgora Royal 9.55 %20 + 91/2.0

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Boyası Karışımları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Boyası Karışımları

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyası Karışımları

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

Yazar

Maya

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

176 yorum

Popüler Yorumlar

Betül hanım saçlarınızı açmadan açık boyalarla kızıllık elde edersiniz oksidan zaten saçlarınızı açıyor turunculaşır. Ama şaresi yok değil.

Yoruma git

Merhabalar Hülya hanım yanlış yaptığınız bir şey yok Majirel beyeazları kapatmak için kullanılabilecek en iyi boyaların başında geliyor. Belki dipleri daha küllü tonlarda tercih ederseniz beyazları kapatmakta daha başarılı olabilirsiniz. Sevgiler.

Yoruma git

Tuğçe Merhaba;Oksidan vol. Söyler misin? hangi marka boyadan kaç numara kullandın. Şu an saçların 8.3 tonlarında mı?

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Merhaba ben açık kahve ile açık küllü kumral karıştırmak istiyorum kahverengi saçlarıma sizce nasıl bir renk çıkar

Cevapla

Merhabalar kübra hanım, Saç boyalarını karıştırmaktan korkmayın, en iyi ve en orjinal renkler bu şekilde çıkar. Ancak bana marka ismi ve numaralarını verirseniz daha sağlıklı bilgi verebilirim. Saçlarınız boyalı mı, ne renk, dipler uçlar aynı renk mi bunların hepsi çok önemli.

Cevapla

Merhaba koleston 12.0 ve seacolor 8.3 karıstırmak nasıl olur

Cevapla

Merhaba Rabiya, şu andaki saç rengine de bağlı ama olur evet bir sakıncası yok. Sevgiler.

Cevapla

Merhaba benim saçlarım bal köpüğü rendi ve uçları daha açık sarıya yakındı küllü Bi kaç renk karıştırıp boyadım 8.0. 8.11. 6.3 6.11 bu renkleri hatta ama saçımın üst koyu kalan yerleri kahve Kumralsı alttan 1 karış uzunlukta yerler ise yeşiloldu 2gündür uğraşıyorum doğal yollarla yeşillik yok olmak üzere ama saçlarım koyu küllü kumral gibi ölü gibi cansız soğuk Bi renk oldu ban bal köpüğü tonlarına alışmışım yaşlı teyze gibi hissediyorum kendimi acaba küllü kumral ı nasıl bal köpüğü ne döndürürüm canlılık kazandırırım çok kötüyğm lütfen destek

Cevapla

Selamlar meltem saçların yeşillendiyse mutlaka içinde kızıl tonlar içeren bir boya kullanman gerekiyor ki o yeşil tamamen ortadan kalksın. Bal köpüğü değil bal karamel tonlarını öneririm sana. Böylece yeşilliğin ortadan kalkar. Loreal 7.304 Bal Karamel mesela. İnoa 6.11’e boyaman yanlış olmuş.

Cevapla

Merhaba ,bende 7.3 ve 8.3 (loreal ) karistirmak istiyorum .saclarim acik kumral fakat uclarda yani daha once sari yerlerde hafif yesillenme var.ikisini karistirip tum sacima uygulasam nasil olur acaba?simdiden tesekkurler…

Cevapla

O şekilde boyarsan yeşillenme devam eder. Öncelikle yeşillenmeyi ortadan kaldırman lazım şu konuyu okuyabilirsin.
https://www.bakimlikadin.net/2019/05/28/saclarimda-yesillenme-oldu-nasil-kapatabilirim/

Cevapla

Merhaba benim saçlarım kumrala boyadım tepesi turuncu oldu doğal kahve rengine dönmek istiyorum hafif açık ve ışıltılı hangi boyaları kullanmalıyım ben küllü kahve ve açık kahveyi karıştırsam olur mu

Cevapla

Merhabalar Büşra, turunculuğu almak ve istediğin küllü tonlara dönmek için aşağıdaki iki konuyu da okumanızı öneriyorum.

https://www.bakimlikadin.net/2019/04/05/turunculasan-sac-rengini-kapatmak/
https://www.bakimlikadin.net/2015/11/02/igora-9-5-1-ile-acilmis-sari-saclardaki-turunculugu-almak/

Cevapla

Koleston 7.3 ve 9.0 karıstirmak istiyorum nasıl bir sonuç olur. Zeminde koleston 7.3 var.

Cevapla

9.0 saçınızı sadece yarım ton kadar açar ve dore bir ton katar. sevgiler.

Cevapla
Ayşenur  -  8 Haziran 2019 / 14:26

Merhaba ben saçımı sarı ve pembe karışımına boyamak istiyorum boyaları karıştırarak sorun olurmu saçımın rengi siyah

Cevapla

Merhabalar hangi rengi elde etmek istiyorsun acaba? Şeftali ve ufak bir pembelik istediğini var sayıyorum.Bu saç renginin nasıl elde edileceğinle ilgili bir saç boyama formülü aşağıda bulabilirsin.
https://www.bakimlikadin.net/2018/10/06/seftali-kayisi-yumusak-bakir-sac-rengi-nasil-elde-edilir/

Cevapla

Merhaba ben siyah saç boyasıyla kahve saç boyasını karıştırmak istiyorum ortaya nasıl bir renk çıkar?

Cevapla

merhabalar Zilan hanım sizin saç renginize bağlı olarak değişir.

Cevapla

Merhaba saçlarım koyu kestane mocho kahve ve çikolata kahveyi karistirsam nasil bir renk elde ederim

Cevapla

Merhabalar Ayşe Hanım, Loreal’in 6.13’ü mü Mocho kahve. saçlarınız zaten altta kızıl saç boyası olduğu için zor bir renk. Siz bu şekilde bir boya karışımı yaptığınızda saçlarınız sadece alacalı bir şekilde çok hafif yarım ton kadar açılır bakır yansımalar ortaya iyice çıkar.

Cevapla

Merhaba saçlarım şu an bal köpüğü rengi, acaba pallete 7.0 ile 8.0 karışımı nasıl bir renk oluşturur saçlarımda teşekkürler.

Cevapla

Merhabalar küllü koyu sarı bir saç rengi elde etmiş olursunuz. 8.1 gibi bir saç rengi

Cevapla

Merhaba , lütfen bana dönüş yapın, şuan saçım mocha kahve ama ben bakır kızılı istiyorum 8.77 ile 7.77 karışımı yazıyor ama ne renk çıkar korkuyorum ‘ne olur birşey soyleyin de bende koyu aşırı açık olmayan bu bakır kızılını yapayım …

Cevapla

Dilara hanım pek çok bakır kızıl saç rengi var o kadar fazla ki kafanızdaki rengi bilmeden bir şey diyemem. Şuraya bakıp bana istediğiniz saç rengini belirtirseniz yardımcı olabilirim.

https://www.bakimlikadin.net/sac-renkleri-kategorisi/

Cevapla

Bende neva nın açık kumralı ile palettenin koyu kumralını karıştırınca (6_0)

Cevapla

Yani sizce olur mu

Cevapla

Hangi rengi elde etmek istediğini yazmamışsın ki.

Cevapla

şuanki saç rengim koleston 6.73 ayışığı kahvesi. doğal saç rengim olan orta kumrala geçiş için loreal 7.1 ile 6.0 karıştırsam istediğim renk tutar mı?

Cevapla

Merhabalar Esra hanım Orta Kumral istiyorsan doğal saç rengin de orta kumral olduğu için 7.1 ‘e boyaman yeterli 6.73 zaten zaten koyu bir ton. 6.0 ile saçı yarım ton daha koyu olur.

Cevapla

Merhabalar saçlarım koyu kestaneydi hiç açmadan 3 kez kızıl renge boyadım son boyadığım renk koleston kor ateşi kızılı ama açmadan boyadığım için hala isyediğim tonda bir kızıl değil, daha koyu bir kızıl tonda.sorum şu..
Bakır-turuncu bir boya ile kırmızı-kızıl renk olan kor ateşi kızılını karıştırsam bir faydası olur mu?
istediğim kızıl renk daha çok kırmızıya dönük bir kızıllık(vamp bir kırmızı değil)

Cevapla

Merhabalar Pelin hanım, istediğin kadar boya saçlarını açmadan daha açık bir kızıl tona ulaşamazsın. yıpratmaktan korkma artık saç açmak o kadar çok saçları yormuyor. Ürünler çok daha kaliteli. Saç bakım kürleri ve ürünleri çok etkili örnek olarak bu konuları okumanı öneriyorum.

https://www.bakimlikadin.net/2019/01/24/olaplex-sac-acici-nedir-fiyati-ve-nasil-kullanilir/

https://www.bakimlikadin.net/2015/10/04/olaplex-ile-sac-acma-uygulamasi/

Cevapla
Gülşen  -  21 Haziran 2019 / 23:22

Merhaba saçlarım şuan dip kumral 7.0 uçlarım ise açık sarı koleston 12.0 şimdi de palette 8.0 9.0 ve 10.0 karışım yapıp kullanmak istiyorum sizce kullanışlı bir sarı tonları çıkarmı

Cevapla

Gülşen hanım merhabalar, 12.0 derken ışıltı şeklinde mi şu anda. Ve saçlarınızı tamamen mi sarı tonlarına çevirmek istiyorsunuz. Sadece saç diplerinizin 7.0 olup geri kalan saçlarınızın 12.0 olduğunu varsayıyorum, üç boyayı karıştırdığınızda ortaya küllü orta sarı gibi bir ton ortaya çıkar ki cilt alt tonunuzu ve ten rengininizi bilmiyorum. Ben sizin yerinizde olsam onun yerine direkt loreal excelence 9 numara kullanırım. Çok daha güzel bir sonuç alırsınız.
https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Cevapla

Merhaba mor rengi elde etmek için palette ateş kızılı ve neva yoğun mavi karistirsam nasıl olur ? teşekkür ederim.

Cevapla

Merhabalar kesinlikle öyle bir yöntem denemeyin mor şeklinde çok fazla saç boyası var. Extrem saç renkleri konusunda başarılı pek çok saç boya markası var. Manic panic , Directions gibi.. Bu markalar Türkiye’de de satılıyor vegan ayrıca son derece başarılı saç renkleri de var.

https://www.bakimlikadin.net/2019/05/15/directions-sac-rengi-katalogu/

https://www.bakimlikadin.net/2019/05/12/manic-panic-sac-boyalari-ve-renkleri/

Cevapla
Gamze eyili  -  28 Haziran 2019 / 22:45

Merhaba saçım şu an koyu bal köpüğü fakat renk değiştirmek istiyorum iki farklı renk karıştırılan ama cesaret edemiyorum yardımcı olursanız sevinirim palette 7.5 acik karemel seacolor bal köpüğü 8.3 sizce nasıl bir sonuç cikar

Cevapla

Merhaba Gamze hanım Açıkçası ben bahsettiğiniz karışımı yapmazdın. Onun yerine Loreal 8.10 Kullanırdım tek boyamada.
https://www.bakimlikadin.net/wp-content/uploads/2019/05/810_parlak_kullu_sari.jpg

Bahsettiğiniz karışımla saçlarınızı kumral renge çevirirsiniz ve yeşillenme de olur.

Cevapla

Merhaba yukarida kahverengi sac renk tonu basligi altinda resimdeki sacrengi harika. Onu nasil tutturabilirim. Benim sacim kalin tel kuvvetli beyaz onun icin her rengi tutturmak zor oluyor. Oneride bulunursaniz sevinirim.. tesekkurler.

Cevapla

Merhabalar Nesli hanım fındık kabuğuna yakın gerçekten çok güzel bir renk. Açıkçası bende bu saç rengini çok beğendiğim için bir kaç karışım denemişliğim var ancak beyaz saça uygulamadım. Beyaz saça tutunması daha zor olduğu için Loreal bu konuda daha başarılı. Öncelikle şu konuya bakın: https://www.bakimlikadin.net/2019/05/13/findik-kabugu-sac-rengi-tonlari/

Ancak bu konuda farklı pek çok boya var tam olarak istediğiniz o değil:

Ana rengi altın karamel yapıp sonra uçları açacaksınız.
https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/
Loreal 6.03 + saç uçlarında balyaj 8.0 loreal + 30 vol

Cevapla
Canan serin  -  5 Temmuz 2019 / 08:46

Merhaba ben 8.32 ile 7.43 karistirmak istiyorum bakir sac rengi icin uygunmudur

Cevapla

Merhabalar Canan hanım; Karışımdan anladığım kadarıyla çilek sarısı tarzında bir saç rengi elde etmek istiyorsunuz. Şu konuya bakabilirsiniz. Bakır tonlarında olur ama kendi saç renginiz şu an nedir mesela. Bu da çok önemli.
link: https://www.bakimlikadin.net/2019/03/26/cilek-sarisi-sac-rengi-nasil-elde-edilir/

Cevapla

Merhaba benim saclarimda birkac renk var dipleri 4 parmak kadar Kendi saç rengim kumral Bakır sarı bu renkler var evde sarı saç rengine nasıl geçerim veya gecebilirmiyim?

Cevapla

Tuğçe merhaba bu gerçekten zor bir işlem, usta bir kuaförün ellerinden çıkması lazım saçların. Saçlarını yüksek vol. ile açacağı için de saçlarının zarar görmemesi gerek. Daha önce saçlarını açtırdıysan dikkat.

Cevapla
Gülcan  -  7 Temmuz 2019 / 00:30

Merhaba palette doğal renkler 10.0 ile 12 yi karıştırmak istiyorum. Her 2 kutunun içindeki 2 amonyak ı da kullanacak mıyım?

Cevapla

Gülcan hanım merhabalar şöyle düşünün saçınızın miktarına göre zaten iki boya kullanıyorsanız iki oksidanı da kullanacaksınız. Normalde sadece bir kutu boya yetiyor ve siz sadece boyaları karıştıracaksınız sadece 1 oksidan kullanacaksınız. Kullandığınız saç boyası miktarına bağlı. Ama Saçlarınız normal uzunlukta ise iki boyanın da yarısını doğal olarak da bir oksidan kullanmanız gerekiyor.

Cevapla
Gülcan  -  9 Temmuz 2019 / 23:36

Peki anladım teşekkür ederim. Şunuda sormak isterim. 10.0 ile 12.1 pakette doğal renkler renk açıcı birbiriyle karışınca ne olur? Saçım ince telli ama uzun. Saçıma zarar verir mi? Ayrıca bu 2 renk birbiriyle karışırsa ne olur? Diplerde 3 parmak kendi saçım sonrası sarı boya var. Önceden köpük boyayla boyuyordum, sonrasında saç açıcı jelle. İlginize teşekkürler.

Cevapla

Tekrar merhaba Gülcan hanım renk açıcı derken oksidandan bahsediyorsunuz diye algılıyorum. Kullanacağınız vol. bağlı. Saç diplerini açacak mısınız? saç diplerinde 20 vol uçlar sarıysa ondan da 30 vol kullanabilirsiniz. Şunu da belirteyim palette 12.1 saç boyasının içinde de açıcı vardır hepsini birlikte kullanırsanız saçınız yanabilir. Daha önce saçı hatta saç derisi yanan kadınlar gördüm.

Cevapla

Yok hayır yanlış anlattım galiba.10.0 ve 12.1 in içinden çıkan oksidasyondan bahsetmiştim. Bu 2 boyayı karıştıracağım. Peki kutudan çıkan 2 oksidasyondan mı karıştıracağım. Yoksa biri yeterli mi? demiştim.

Cevapla

Bir tane yeterli Gülcan Hanım. Dediğim gibi bekleme süresine çok dikkat edin. Bugün saç yanması ile ilgili Özellikle Palette, Bir konu paylaşacağım. Onuda okumanızı öneririm. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et