Tüm Saç Renkleri

Saç Paketleme Nedir? Nasıl Uygulanır

Saç paketleme, boyama işlemiyle alakalı bir terimdir. Ombre, balyaj gibi işlemlerde kullanılır. Aynı zamanda meç adı verilen, saçı birden fazla renge boyama işleminde de paketleme yardımıyla boyalar uygulanır.

Saç paketleme işlemi, saç rengi açarken de kullanılır. Özellikle açıcı pudralar ( Oryal ya da ingilizce adı ile Bleaching powder ), saça sürüldüğünde tepkimeye girer ve ısı üretir. Bu ısı, açıcı pudraların daha verimli çalışmasını sağlar. Bu teknikle uygulanan açma işlemi de, ısıyı biriktirerek açıcıların verimini artırır.

Evde Saç Paketleme İşlemi Nasıl Yapılır?

saç paketleme nedir? nasıl uygulanır 1

Evde saç boyarken ileri düzey bir uygulama olan paketleme işlemini nasıl yapacağınızı bu içeriğimizde aktaracağız. Balyaj ve Ombre yaparken saç paketleme / Meç İşlemini yapmanız gerekmektedir.

Saç paketleme işlemi, temelde saçı alüminyum gibi esnek metallerden yapılan folyolara yerleştirip, boya ya da açıcı tozu uygulayıp folyoyu kapatmaktır. Ancak hangi model boya yapılacağına göre uygulama tekniği de değişir.

Toplam Paketleme Süresi: 40 dakika

1. Adım : Boyanacak renkler hazırlanmalı

saç paketleme nedir? nasıl uygulanır 2

Evde saç paketlemek için önce boyanacak renkler hazırlanmalıdır. Bunun için saçınızı hangi renkte ombre, balyaj ya da sombre uygulayacağınıza karar vermelisiniz. Boya yerine saç açıcı ürünler de kullanılabilir. Paketleme tekniğiyle saç rengi açma işlemi, koyu saçlı kişiler tarafından tercih edilebilir.

2. Adım : Boyanacak Saç Tutumları Belirlenmeli

saç paketleme nedir? nasıl uygulanır 3

Saçın hangi tutamlarının farklı renge boyanacağına karar verilmelidir.

3. Adım : Paketleme İşlemine Geçiş

saç paketleme nedir? nasıl uygulanır 4

Tutamlar, saç boyuna uygun kesilen alüminyum folyoların içine yerleştirilir ve boya uygulaması yapılır. Daha sonra folyolar yanlardan kapatılır ve ortadan ikiye katlanır.

Önemli: Paketleme işlemini, küçük tutamlara ayrılmış, farklı renge boyanacak saç gruplarına uygulamak gerekir. Paketlenecek saçların daha açık bir renge boyanıyor olması gerekir. Önerilen bu olsa da, tamamen tercihe bağlı bir durumdur.

Örnek Uygulama [email protected]hurkan.turac.hairclub

Bekleme Süresi

Paketleme işleminde özel bir bekleme süresi yoktur. Boya kutularında tavsiye edilen bekleme süresi uygulanabilir. Eğer saçtaki paketlerin içine açıcı uygulandıysa bekleme süresi, 5 – 10 dakika kadar kısaltılabilir.

Saç Paketleme İşlemi Kuaförlerde Ne Kadar?

Paketleme işleminin fiyatı, istenen paket sayısına, saçların sağlık durumuna ve hangi modelde bir boyama yapılacağına bağlıdır. Tek paketler 30 – 50 TL arasında fiyatlandırılır. Genel olarak fiyatlar ise 75 – 1000 TL gibi geniş bir skalada değerlendirilir.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba! Eskişehir'de yaşıyorum. Çocukluğumdan beri saç boyalarına, dövmelere ve piercinlere ilgiliyim. Benim gibi, saçlarını rengarenk boyamak isteyen insanlara, kendimce yardımcı oluyorum :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et