Tüm Saç Renkleri

Beyaz Saçı Kızıl Saç Rengine Boyamak

Saç rengini kızıl yapmak evde boyama için de kuaföreler için de zorlayıcıdır. Eğer saçlarınızda beyazlar çoksa  ( saç dipleri ) Bunun için profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Ancak evde saçlarınızı boyarken özellikle beyaz saçları kızıla boyama tekniğinde aşağıda anlatılan uygulamaları yapmanız etkili bir çözüm olacaktır.

beyaz saçı kızıl saç rengine boyamak 1

Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eğer saçlarda  beyaz oranı fazla ise saçı nemlendirin boyayı 9 vl yani 30’luk oksidanla karıştırrak katı şekilde sürün beyazların tamamen kapndığını göreceksiniz. beyaz saçlar çok sert olduğu için nemlendirme sonucu yumuşar ve boyanın tamamı beyaz saça işler.

beyazları boş bir tüp olarak düşününmemiz gerekmektedir. t30vl oksidan yani 9’luk kullanıyoruz çünkü yüksek vl ancak yumuşar. Bu teknik wella eğitiminde uygulanmıştı o günden beri yapıyoruz sadece kızıl değil beyazı yoğun olan tüm saçlarda uygulayabilirsiniz.

Son güncelleme: 13.02.2019

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Merhabalar,

Kızıl renk güzel olduğu kadar meşakkatli de bir renk. Ben uzun süredir saçlarımı kızıla boyuyorum hatta saçımı boyattığım ilk renk; kızıl. Beni çok uğraştırsa da kızıl rengi çok sevdiğim, kendime yakıştırdığım ve bu renkle özdeşleştiğim için bazen ayda bir bazen de iki ayda bir saçlarımı kızıla boyuyorum. Kızıl renkte dikkat etmemiz gereken noktalar; kızıl saçlara uygun bir şampuan kullanmak, saçı çok yıkamamak ve saçı fiziksel işlemlere çok maruz bırakmamak ve yoğun nemlendirme özelliği olan saç maskeleriyle her duşta saçlarımıza bakım yapmak. ♥ İzninizle ben de kızıl saç deneyimimle ilgili yazımı okumanız için sizinle paylaşmayı çok isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/disi-sizi-ici-beni-yakar-acisiyla-tatlisiyla-kizil-sac-yolculugum/ Güzel okumalar dilerim, sevgilerimle. ?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et