Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Saçlardaki Yeşillik Nasıl Gider?

Yeşil saç farklı, saçlardaki yeşillenme çok farklıdır. Açıkçası yeşil tonlarda saçları bende çok severim ama saçlarınız farklı nedenlerle yeşilimsi oluyorsa ki bu çok sinir bozucudur bu yeşil tonları bir an önce gidermeniz gerekmektedir inatçı yeşil tonlar çoğu zaman sadece kızıl renk yansımaları olan boyalar ile geçer.

Yeşil Saçlar İçin Ketçap – Domates sosu yada Salça

Gerçekten işe yarıyor mu derseniz evet bunun nedeni saçlarınızı boyadığınızda ortaya çıkan yeşil renk ancak kırmızı ile giderilir. Ketçap bir boya olmasa da yeşil rengi alacak kadar etkilidir. 🙂 Aynı şeyi domates sosları ya da salça ile de deneyebilirsiniz ama ben ketçap ile uygulanan denemelerin ( bizzat bir kaç kez denedim ) son derece başarılı olduğunu gördüm. Örnek olarak aşağıdaki fotoğrafı atabilirim.

Kurabiye Fincan

Saçta Yeşillenme neden olur?

Genellikle sarı ve tonlarındaki boyalı saçlar, yada röfleli saçlar kuaförde ya da evde kendiniz boyadığınız zaman saçlarınızda yeşillenme olabilmektedir. Bu yeşillenmeyi gidermek için kuaförler içerisinde kızıl yansımalar olan saç boyaları kullanır çünkü Yeşil rengin karşıtı kırmızıdır.

-a-yesillenme

Soru: Merhaba selin ben, Saçlarım açık platin sarısıydı ama çok sıkıldığım için saçlarımı kahverengiye boyattım kuaförüm küllü kahveye boyalım dedi. Ama saçlarımda yeşillenme oldu. Bu yeşillenmeyi acil kapatmak istiyorum ne yapabilirim.

Cevap: Bu yeşilliği kaldırmak için karşıt renk olan kızıllığı kullanman gerek. Ama bunu yapmak biraz ustalık ister çünkü saçının kızıl olmasını istemiyorsan sadece yeşil olan alanı boyaman gerekir. Yoksa geri kalan alan kızıl olur. Örneğin saç diplerinde yeşillenme yoksa saç diplerin kızıl gibi saç uçların kumral gibi görünecektir.

Eğer tecrübeli iseniz Şampuan Dekolore yöntemini de kullanabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5644 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (4 yorum)
Nimet
Nimet Cevapla
- 16:53

07 numaralı boya var elimde ben çok koyu olmayan karamel istiyorum saçlarımda röfle var ve ışıltı gibi kalsın altta çok koyu olmasın ne renk boyamalıyım yada 07 ye sarı karıştırırsam bal köpüğü elde edebilirmiyim

  admin
  admin Cevapla
  - 00:33

  Saçların yeşil mi? Saçlarına dore ve altın içeren saç boyaları kullanabilirsin.
  loreal 8.3 koyu sarı dore
  İGORA 8-5 açık kumral altın

Büşra
Büşra Cevapla
- 23:00

Merhaba daha önceden rofle boya vardı saçımda fakat evde küllü kumrala boyadım ve YEŞİL OLDU daha sonra iki defa kuaföre gittim ve çikolata kahve çikolata karamele boyandı. Ancak yine alta olan sarı yeşil oluyor. Eski renge geri dönsem sarı rofle çözüm olur mu? Yoksa bu şekilde yesillenme devam mı edecek? Şimdiden ilginize teşekkür ederim 😊

  admin
  admin Cevapla
  - 10:36

  Merhabalar büşra hanım yeşillenme için ketçap denediniz mi? sarıya boyasanız da yeşil olur. Tek altarnetif içerisinde bakır-kızıl tonlar geçen bir saç rengine boyamak bunu istemiyorsanız saçlarınızı ketçap ile maske gibi belli aralıklarla saracaksınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara