Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Fındık Kabuğu Saç Rengi Tonları / Boya Uygulaması

Fındık Kabuğu; kahverengi saç tonları ailesinden gelmekle birlikte daha çok bakır ve açık kahverengi tonları içerir. Ancak her saç boyası farklı renk tonları sunduğu gibi bu saç rengini açıklayan her blog yazısı da farklı ve yalan yanlış bilgiler sunmaktadır. Aşağıda bildiğimiz Fındığın kabuğun ile bu saç rengini yan yana koyduk, karar sizin..

Not: Bana göre gerçek fındık kabuğuna en yakın renk ve aşağıdaki saç rengi Loreal excellence creme serisi 6.41 saç boyarı ile birlikte +
Sıcak Bakır Kahve 6,45 %60 / %40 oranında karıştırarak elde edebilirsiniz.

Kurabiye Fincan

Fındık Kabuğu Saç Renkleri

Saç boyalarını karıştırarak farklı tonlarda Fındık Kabuğuna yakın saç renkleri elde edebilirsiniz. Örneğin hemen hemen yukardakine çok yakın olmakla birlikte Loreal 6.41+ Loreal 7,43 ‘ü karıştırarak daha bakır ve sıcak bir ton elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki saç renginde olduğu gibi kumral yada kahverengi saçlarınıza fındık kabuğu saç boyası ile hem doğal hem de son derece güzel ışıltılar verebilirsiniz.

Aşağıdaki saç rengi aslında küllü açık kahverengi saç renginin çok güzel bir örneği olmasına rağmen saç uçlarında çok hafif fındık kahvesi kullanıldığı için eklemek istedim.

Bu küt ve kısa saçta çok güzel bir ışıltı ve parıltı katan gerçekten çok güzel bir fındık kabuğu saç boyası uygulaması.

Aslında tam olarak fındık kabuğu olmasa’da bakır yansımalar yok gibi görünüyor yine de bu saç rengini eklemek istedim. Sonuçta dore kahverengi gibi görünen bu saç ışık yansıması ile birlikte daha daha bakır yansımaları ortaya çıkaracaktır.

Kimlere Yakışır

  Bu renk genellikle her ten rengi ile uyumludur. Ancak beyaz, pembe, bronz tenliler ile çok daha güzel görünebilmektedir. Çok koyu renkli tenlerde ise hoş görünmeyecektir.  Ünlülerin de sıklıkla kullandığı bu saç rengi özellikle karamel renk ile fazlaca karıştırılmakta. Saçlarınızı koyu renklere boyattıysanız özellikle ışıltı katmak için bu saç rengini kullanabilirsiniz.

findik_kabuk_sac_1

Saç Boyaları

Saç boyaları olarak her saç markası Fındık kanbuğu saç rengini farklı şekilde vurgulamıştır. Bana göre en doğru renk Loreal’in saç boyasıdır. Diğer tüm boyalar ancak karışım yapılarak bir nebze olsun yaklaşabilir.

Natural colors 6d

Sea color 7.3 fındık

Garnier color natural serisi 7/3

Garnier’in 7/3 Saç boyası ışıkta yansıma ( bakır ışıltılar ) elde etmek isteyen bayanlar için ideal olabilir.

Koleston 7/3

Neva color tüp boya 6.3

Voila 7/31

Loreal excellence creme serisi 6.41

Palette 5-0 Fındık kahve

Palette 5.0 Fındık kabuğu dese de bu saç rengi aslında küllü kahverengi ve ışıltı dore saç rengini yansıtmaktadır. Yani ben bu saç boyasının fındık kabuğu saç rengi ile alakası olmadığını düşünüyorum.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5644 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara