Tüm Saç Renkleri

Mutfak Dolaplarındaki Yağlar Nasıl Temizlenir?

Kadınların gözünde evdeki temizlenmesi en zor yerlerden birisi de mutfak dolaplarıdır. Dolaplarda biriken yağları temizlemek gerçekten çok zordur ancak sağlıklı bir ev için oldukça önemlidir. Bu zor temizlik ile sık karşı karşıya gelmemek için, dolapların kirlenmesinin önüne geçmek gerekmektedir.

Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenmeli?

Günlük mutfak temizlik rutininize, mutlaka dolapları da ekleyin. Sadece 5 dakika nemli bir bez ile mutfak dolaplarınızı silmeniz, genel temizlikte işinizi kolaylaştıracaktır. Bu 5 dakikada parmak izleri, yağ tabakaları ve su izleri yok olacaktır. Özellikle dolapların tutma kısımlarını daha özenerek silmeniz gerekir.

Mutfak dolaplarındaki yağ lekelerin katı hale gelmemesi için en kötü haftada 1 kere temizlenmesi tavsiye edilir. Genel temizlik için ılık bir su ile bulaşık deterjanını karıştırarak, mikrofiber bezler yardımı ile dolaplarınızın dışını ve içerisini temizleyebilirsiniz. Temizlik sonrasında mutfak dolaplarını kurulamak çok önemlidir zira bu dolaplarda, tüm aile fertlerinin kullanacağı bardak, tabak gibi malzemeler bulunmaktadır.

Yağ temizliği denince akla gelen ilk doğal ürün elbette sirkedir. Özellikle elma sirkesi, doğal bir yağ çözücü olarak bilinmektedir. Sirkeyi direkt uygulamak dolabınıza uzun vadede zarar verir ancak su ile seyrelterek elma sirkesini bir bez yardımı ile uygulayabilirsiniz. Doğal ürünler haricinde ise inatçı yağ lekelerini çıkarmak için yağ çözücü temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Tüm kimyasal temizlik ürünlerini kullanırken ellerinizin tahriş olmaması için eldiven kullanmanızı öneriyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et