Tüm Saç Renkleri

Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Ayakkabı nasıl yıkanır sorusunu mutlaka sormuşuzdur. Uzun süre giydiğiniz zaman kötü bir koku oluşturduğundan veya kirlendiğinden bu durumlarda ayakkabıları temizleme, yıkama ihtiyacı hissedilir. Kirlenen ayakkabılarınızı yıkamak istiyorsanız öncelikle yıkanabilir ayakkabı kategorisinde olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde ayakkabılarınız bir daha giyemeyeceğiniz bir hale gelebilir. Bu yazımızda sizlerin hangi ayakkabılar yıkanabilir ve çamaşır makinesinde ayakkabıları nasıl yıkanır sorularına cevap vereceğiz.

ayakkabı nasıl yıkanır?

Hangi Ayakkabılar Yıkanabilir?

  • Deri
  • Süet
  • Keten

tarzı ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkanmamalı, kendi yapılarına uygun olarak üretilmiş temizleyiciler ve temizleme şartlarına göre temizlenmelidir. Aksi halde ayakkabılarınıza veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

Ayakkabıları Nasıl Yıkamalıyız?

Çamur gibi kirlerle kaplıysa ayakkabı nasıl yıkanır, çamaşır makinesine atmadan önce ayakkabıya zarar vermeden; kürdan, kullanılmayan diş fırçası ve ıslak bir bez yardımıyla temizlenmeli.

 Ayakkabıları yıkarken; bağcıkları çıkartılmalı ve yıkama filesi içerisine koyulmalı. Eğer evinizde yıkama filesi bulunmuyorsa, eskimiş, kullanılmayan bir yastık kılıfının içerisine ayakkabılarınızı koyarak da yıkayabilirsiniz.

Yıkama filesi içerisine koyduğunuz ayakkabıları çamaşır makinesine ekledikten sonra mutlaka ayakkabılar tek başına çalıştırılmamalı. Daha sonra kullanmayı düşünmediğiniz eski birkaç parçayı da örneğin eski havlularınızı çamaşır makinesine eklemelisiniz. Bunu ayakkabılarınızın darbe almasını önlemek için yapmalısınız. Ayakkabılarınızı 30 – 40 dereceyi geçmeyen normal bir programda yıkayabilirsiniz.

Ayakkabılarınızın yıkaması tamamlandıktan sonra yıkama filesinden çıkartarak direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde gölgede kurutmalısınız. Bu şekilde ayakkabınızın kuruması bir günü alsa bile hasar almadan kurumuş olacak. Eğer kurutma makinesinde ayakkabıyı kurutmayı düşünüyorsanız, yine yıkama filesi içerisinde ve darbe almasını koruyacak parçalarla olabildiğince düşük ısıda kurutmalısınız.

Hangi Deterjan – Yumuşatıcı ve Ürünler Kullanılır?

Ayakkabılarınızı yıkarken sıvı deterjan kullanmalısınız. Sıvı deterjan olarak üç marka önerilebilir bunlar; Omo, Ariel ve Perwoll. Yumuşatıcı eklemenize gerek yok. Yine de Yumuşatıcı eklemek isterseniz Perwoll markasına ait sıvı deterjan kokunuza ait yumuşatıcıyı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et