Tüm Saç Renkleri

Perde Nasıl Yıkanır?

Evlerimiz, iş yerlerimiz başta olmak üzere pencerelerimizin olmazsa olmazı olan perdelerin kirlenmesi durumunda perde nasıl yıkanır detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Perdeleri sadece dışarıdan ışığı engellemek için değil, dışarıdan evimizin içinin gözükmemesi için ve bulunduğumuz ortamın atmosferini değiştirmesi için kullanmaktayız. Bu sebepten dolayı zamanla perdelerin çeşitleri, isteğe uygun renkleri ve modelleri çıkmıştır.

perde nasıl yıkanır?

Perdeleri yıkamak dışarıdan temizlemesi zor gibi gözükse de sanıldığının aksine çok kolay yıkanmaktadır. Perdelerin yıkanma süresinin evinizin kirlenme süresine göre planlayabilirsiniz, biz öneri olarak iki ayda bir kere perdelerin yıkanmasını, temizlenmesini öneriyoruz. Perde modellerinden en sık tercih edilenler arasında yeni nesil olarak tabir edebileceğimiz stor perdeler ve   tül perdeler yer almakta. Tül perde tercih edenler güneşlik olarak stor perde tercih edebildikleri gibi klasik kornişlere takılan güneşlikler de tercih edebilirler.

Perdelerden en sık kullanılan ve her eve, her tarza uyan tül perde nasıl yıkanır, çamaşır makinelerinde nasıl yıkanması gerektiğinden bahsetmek isteriz.

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Tül perdeler tozları üzerinde daha fazla barındırabileceğinden dolayı tül perdeleri sökerken kendinizle çok fazla temas ettirmemeli ve hareket ettirmemelisiniz. Yine de perdeleri çamaşır makinesi koyduktan sonra perdeyi çıkarttığınız yeri elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz.

Tül perdelerinizi çamaşır makinenizde yüksek ısılarda yıkamaktan kaçınmalısınız. Tül perdelerinizi çamaşır makinenizde en fazla 40 derecede yıkamalısınız.

Perdelerinizi yıkadıktan sonra ütüleyebileceğiniz gibi eğer yapısı itibari ile ütü istemeyen  bir yapıya sahipse direkt yıkandıktan sonra perdelerinizi yerine asabilirsiniz.

 Hangi Deterjan – Yumuşatıcı ve Ürünler Kullanılmalı?

Tül perdelerinizi temizlemek için beyaz çamaşırlarınıza özel kullandığınız deterjanlardan örneğin Omo markasına ait sıvı deterjanı kullanabileceğiniz gibi, Vanish markasının perdeler için özel ürettiği deterjanları kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcının deneyimlediğine göre perdelerin daha beyaz ve temiz gözükmesi için bulaşık makinesi için üretilmiş tabletleri de kullanılmaktadır. Tül perdelerin yıkanması aşamasında deterjan dışında yumuşatıcı ürünlerin kullanılması genellikle tercih edilmez. Tül perdeler yapıları gereği ince oldukları için tül perdelerin yapılarını bozabilme ihtimalleri bulunmaktadır. Bu yüzden perdeleri yıkarken yumuşatıcı kullanılması tavsiye edilmez.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et