Tüm Saç Renkleri

Sararmış Lavabo Nasıl Temizlenir?

Her evde bulunan mermer lavabolar, çok çabuk sarabilir. Hem sağlık açısından hem de görsel konfor için lavaboların daima temiz olması önemlidir. Granit ve mermer lavabonuz sararıyor ve temizlemekte zorlanıyorsanız, bu yazımızda verdiğimiz sararmış lavabolarınızı temiz tutabilecek tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz.

Sararmış Lavaboyu Nasıl Temizlerim?

Doğal ürünler ile lavaboda oluşan sarılığı rahatlıkla giderebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan 1 adet limon ve 1 çay bardağı sirke. Beyaz sirke kullanmanız hem daha etkili hem de daha düşük maliyetli olacaktır.

Lavabonuzu temizlemek için öncelikle suyu kaynatın ve 10 dakika kadar ısısının düşmesini bekleyin. Sonrasında 1 çay bardağı sirke ve 1 limonu sıkarak, bu karışımı lavaboya sprey şeklinde uygulayın. Sıktıktan sonra 15 dakika bekleyin ve bir fırça ile ovalayın. Ardından ise temiz bir bez ve bol su ile lavabonuzu durulayın.

sararmış lavabo
Kaynak: @ipek8138

Sarılık tam manası ile ortadan kalkmaz ise aynı işlemi 2. ve 3. kez de deneyebilirsiniz. Bu uygulama sadece lavabodaki sarılığı gidermez aynı zamanda giderin de açılmasını sağlar. Giderde sorun yaşıyorsanız, bu karışımı durulamadan önce giderin üzerine bir miktar karbonat koyabilirsiniz. Sararmış lavabolardaki bazı kireçli veya yanmış bölgelerdeki lekeler inatçı olabilir. Bunun için süngerin ters kısmını kullanmalı ve bir miktar kuvvet uygulamalısınız. Son durulamayı ise mikrofiber bez ile yaparak, kusursuz bir temizlik elde edebilirsiniz. Mikrofiber bezler, sıradan bezlere göre çok daha fazla gözeneğe sahip olduğu için net bir temizlik sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et