Tüm Saç Renkleri

Ankastre Cam Ocak Nasıl Temizlenir?

Şık görünümü ve kullanım kolaylığı sebebi ile günümüzde çokça tercih edilen bir mutfak ürünü olan ankastre cam ocaklar, diğer ocak türlerine göre hassas bir yapıya sahip. Bu nedenle ankastre ocak temizliği yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. Bir takım püf noktalara dikkat ederek siz de ankastre ocağınızda derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz.

Ankastre Cam Ocak Temizliği

Ankastre cam ocak üzerindeki kirler ne kadar derin olursa olsun mutlaka nazik davranın. Temizlik öncesinde ocağın çalışmadığından ve soğuk olduğundan mutlaka emin olunuz. Sonrasında kağıt bir havlu ile ocak üzerindeki kirlerin kabasını alınız.

ankastre cam ocak
Kaynak: @beko.meydan

Eğer ankastre ocağınızı sık temizlerseniz, derin kirler oluşmayacak ve temizlik daha kolay olacaktır. Sık temizlik yapanlar için bir bulaşık deterjanı ve temiz bir bez yeterli olacaktır. Sıcak su ile bulaşık deterjanını karıştırın ve tüm ocağa boca etmeden bez ile uygulayın. Bir süre bekledikten sonra ocağı baskı uygulamadan silin ve sonrasında kuru bir bez ile kurulayın.

Derinlemesine bir temizlik için ise özel üretilmiş ürünler mevcuttur, bunlardan faydalanmanız gerekecektir. Özellikle uzun süre temizlenmemiş ankastre cam ocaklarda katı kirler inatçı olabilir. Bunları kazımak için plastik veya buna benzer yumuşak malzemeden üretilmiş bir spatula kullanabilirsiniz. Evinizde karbonat bulunuyorsa, bu doğal malzemeden de faydalanabilirsiniz. Cam ocağın üzerine bir miktar karbonat serpin ve üzerine sıcak su ile ıslattığınız bezleri koyun. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra o inatçı kirlerin yumuşadığını göreceksiniz. Sonrasında ise yukarıdaki tavsiyelerimizi dikkate alarak ankastre ocağın temizliğini tamamlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et