Tüm Saç Renkleri

Evde Saç Rengi Değiştirme Deneyimlerim

19 yaşından beri evde saçlarımı kendim boyuyorum. 15 yıllık deneyim ile evde saç rengi değiştirme rehberinde deneyimlerimi, bilgilerimi, yanlış yapıp da doğrusunu öğrendiğim her şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Saçlarınızın renginden sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz. Öncelikle evde saç boyalarını kullanarak saç renginizi değiştirmek istediğiniz de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

evde saç rengi değiştirme deneyimlerim
@stellacini Benim de çok severek kullandığım #schwarzkopf‘un reklam yüzlerinden. Evde saç boyarken saç rengini değiştirme denemesi yapmış. Evde boyayan kadınlar için satılan kutu boyalar ile bizim gibi kuaförlerin kullandığı profesyonel boyaları saçının iki tarafına da aynı saç boya numaralarını kullanarak ( Sadece birisi kutu boya birisi profesyonel boya ) boyamış. Sonuç ne mi dersiniz iki taraftaki boya tonları da hemen hemen aynı..

İlk Önce Dikkat etmemiz gerekenler…

  • Eğer saç boyama konusunda deneyiminiz pek yoksa saç rengi değiştirme işlemini 1-2 ton farklı renklerden başlayarak uygulayın.
  • Mobil bir uygulamadan saç rengi tonunun cilt alt tonunuza yakışıp yakışmadığını kontrol edebilirsiniz. Hangi cilt alt tonunuza sahipsiniz önce bunu öğrenin sonra da Ten renginize göre hangi saç renginin size yakışacağını öğrenin.

Bunu Yapmayın: Eğer ilk saç boyası deneyimleriniz ise; boyatmayı planladığınız saç rengi şimdiki saç renginizden ton olarak çok farklı ise yani sarıyı siyaha ya da kahverengiye dönüştürmek istiyorsanız ya da tam tersi bir uygulama yaparak Siyahtan yada koyu kahveden – sarıya geçecekseniz evde tek başınıza bunu YAPMAYIN !!!

evde saç rengi değiştirme deneyimlerim 4
Biz bu saç rengine çilek Sarısı diyoruz / Aslında bu saç rengi Çilek sarısı elde edilirken üzerine %5 tarçın bakırı saç boyası katarak elde edilen bir renk. Yabancılar ise bu renge Sonbahar Sarısı adını veriyor.

Saç Rengi Değiştirme Tecrübelerimden Öğrendiklerim

Ton farkı çoksa aşama aşama boyayın.

Saçlarınızı aşama aşama boyayarak istenen sonucu elde edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza vereceği zararı da azaltmış olursunuz.

Saç Kutularındaki renklere güvenmeyin.

Ayrıca saç boyası kutularının üzerinde yer alan saç renginin tamamen aynısını asla elde edemezsiniz.

Sadece boya ile Saç renginizi açmak istiyorsanız istediğiniz tonun en açık tonunu almalısınız. Koyulaştırmak istiyorsanız da yine istediğiniz saç renginin bir kaç ton açığını almalısınız.

Çünkü her zaman resimdeki rengin daha koyusu elde edilir.

Küllü Saç Boyaları Ne zaman Tercih Edilmeli

Saçlarınız da turunculuk,kızıllık ve bakır tonları olsun istemiyorsanız küllü saç boyalarını tercih etmeniz gerekir. Küllü saç boyaları tüm saç boya markalarında .1 ile devam eder.

evde saç rengi değiştirme deneyimlerim 5

Altın – Dore Saç Boyalarını Ne zaman Kullanmalısınız?

Daha canlı tonlar ve renkler için altın rengi içeren saç boyalarını kullanmalısınız; balköpüğü,altın kahve.. gibi. Aynı zamanda bu saç boyalarını karıştırarak saça derinlik ve ışıltı da katabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

evde saç rengi değiştirme deneyimlerim 6
Saç Boyalarını ve saç renkleri karıştırmak hakkında daha fazla bilgi için ilgili konumuza göz atınız.

Balyaj’dan ve Ombreden Kurtulup Saçınızı Tek Renk Yapmak İstiyorsanız:

Saçlarınız da farklı renkler varsa örneğin balyaj ya da gölge ve yahut ombre ve siz tamamının aynı renk olmasını istiyorsanız saç renginizi açacaksanız balyajlı kısımları balyajsız kısımlardan sonra boyamalısınız.Bu sayede renkler eşitlenir daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Saclarinizi koyulastiracaksaniz balyajli olan yani acik renk olan kısımları önce boyayıp 15-20 dk sonra tamamına boyayı uygulamalısınız.

Saç Boyası Gerçek Rengine Ne zaman Kavuşur

Saçlarınızı boyadıktan en az 1,5 – 2 hafta sonra saç renginiz oturur ve asıl rengini alır. Bu nedenle arka arkaya  saç boyama işlemlerinizi en az 1 ay ara ile yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede saçlarınızda yıpranmalar azalır.Bu arada saçlarınıza bakım yaparsanız daha da dirençli olacaktır.

Yıpranan Saçları Açtırmak

Özellikle yıpranan saçlarınızı saçlarınızı kaybetmeden, yıpratmadan açtırmak hatta saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamak için Olaplex gibi son derece etkili saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünleri saç açarken açıcılar ( Oryal ve oksidan ) ile birlikte kullanmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki görseli tıklayabilirsiniz.

evde saç rengi değiştirme deneyimlerim 7

*Saç rengini değiştirmek isteyenler şuanki saç rengini,istediği rengi ve ten rengini alttaki yorum kısmına yazarlarsa en kısa sürede cevaplamaya çalışırım..

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

3.397 yorum

Merhaba Naz hanım.amma önceden küllü kumral için 7.1 önermişdiniz

Cevapla

Selamlar 7.1 ‘de kullanabilirsiniz tabi bu sizin koyuluk tercihinize göre değişir. Hiç açıcı kullanmadan 1 ton açık kullandığınızda sonuçta kumrallık olduğu sürece yarım ton daha açık yapar saçlarınızı. Biraz matematik işi aslında.

Cevapla

Merhaba, saçlarımı yıllardır kızıla boyatıyorum sonradan sarı saça heveslenip kendi kendime açmaya çalıştım ama maalesef yaktım ve kısacık kestirmek zorunda kaldım. Tabi yine de tam toparlanmadı ve koyu renk saça(kızıl kahve arasıydı) dayanamayıp tekrar açtım. Sarıdan vazgeçtiğim için kızıl boya kullandım. Fakat sorunum istediğim rengi bi türlü tutturamıyorum üst üste boyamama rağmen rahatsız edici bir renk çıkıyor ortaya açma işleminden dolayı da lastik gibi. Sizce istediğim şarap kızılı tonu nasıl elde edebilirim? Zaten bundan sonra kuaförde yaptırmak istiyorum..Toparlanmasını bekliyorum 🙁

Cevapla

Esma hanım merhaba, sorun saçlarınızı tam açamadığınızdan yani saçlarınızda turuncu kaldığından kaynaklanıyor. Şu an için saçlarınızı olaplex no 5 Saç kremi ile güçlendirin. Aşağıda detaylıca anlattım.
https://www.bakimlikadin.net/2019/07/12/olaplex-no-5-bond-maintenance-sac-kremi-yanan-kopan-zayif-saclarinizi-guclendirin/

Sonrasında hangi tonu istediğinizi söylerseniz buraya bakıp. Saç boyası numarası verebilirim.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/02/kizil-sac-renkleri-ve-boyalari/

Cevapla

Saçlarımı koyu kahveye boyuyorum ama kızıllıkları gitsin dogal bi renk olsun istiyorum direk koyu küllü kumral yapsam güzel bi ton cıkarmı yada nasıl yapabilirim bana yardımcı olurmusunz

Cevapla

Saçlarınız sanıyorum kestane tonlarında yani oksidan vurulduğunda bakır yansımalar oluyor. Böyle bir durumda saçlarınızı açmadan o bakırlıklardan kurtulamazsınız.

Cevapla
Sedaaaa  -  7 Kasım 2019 / 19:50

Merhaba ben saçlarımı kızıl bakıra boyadım ama şuan memnun değilim ve açık sarı ve normal sarı dan aldım iki rengi karıştırıp yapıcam ama sonuç nasıl çıkar emin degilim ve korkuyorum hala yapamadım o yüzden saçlarımda sarı vardı zaten uçlar hemen sarıya döndü yine ama ne yapsam bilemedim ?

Cevapla

Seda merhaba, O şekilde boyarsan saçların yeşillenir. Çok iğrenç bir renk ortaya çıkar. Saçlarını açmadan istediğin renge ulaşamazsın ki tavsiyem kuaföre gitmen yönünde. Kızıl zaten zor bir renk saçlarını açacağım derken yakma ihtimalin çok yüksek.

Cevapla

Merhaba benim doğal saçım koyu kestane şimdi ise Yakut kızılı yaklaşık 8 aydır kızıl boyuyorum ama kestane rengine dönmek istiyorum çünkü çok yıprandı

Cevapla

Merhaba Fitan hanım; Kestane istiyorsunuz yani kızıl yansımalar olacaktır. Saçlarınızı hiç açmadan ancak yoğun bir siyah ile saçlarınızı boğabilirsiniz.

Avon 3.0 Koyu kahve ile boyayabilirsiniz. Loreal’in

https://www.bakimlikadin.net/2019/10/29/avon-sac-boyasi-numaralari/

Yine Loreal 2.00 Katradut siyah kullanabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Cevapla

Yeni ombre yaptırdım. Koyu sarı aralar. Bi süre sonra tekrar yapmak istiyorum ama evde ombre setleriyle. Küllü sarı olması için ne yapmam lazım? Küllü sarı ombre istersem nasıl bi uygulama yapmam lazım. Hepsini küllü sarı istersem nasıl uygulama yapmam lazım? Kendi saç rengim siyah. Koyu renk baya

Cevapla

Merhaba
Saçım koyu renk siyah. Ombre yaptım. Koyu sarı gibi bişey oldu. Küllü sarı istiyorum. Hepsini boyamak istersem nasıl bi yol izlemeliyim. Ombrenin üzerine küllü sarı ışıltı yaparsam nasıl bi yol izlemeliyim?

Cevapla

Merhabalar konunuza daha önceki yorumunuzda cevap vermiştim ancak burada da cevap vereyim. İstediğiniz uygulamayı evde yapmakta deneyiminiz yoksa zorlanabilirsiniz. Ancak tam da bu uygulamayı anlatan bir konumuz var orayı okumanızı rica ediyorum.
https://www.bakimlikadin.net/2018/10/07/bebek-isiltisi-krepe-balyaj-nasil-yapilir-formul/

Cevapla

Ombre aktıktan sonra kendi siyah saçıma uygulasam daha mı kolay olur?

Cevapla

Merhabalar uyguladığınız ombre renk geçişine bağlı.

Cevapla
Ayşegül  -  2 Aralık 2019 / 01:52

Merhabalar 4 hafta önce sacıma küllü kumral uygulandı lakin ben herzaman bal köpüğü yada karamel yani acıkcası açık renk ve balyaj tonlarını sevıyorum koyu oldu epey hangi renk boyaları karıstırıp acık renk karamel vs elde edebilirim simdiden tesekkür ederim

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  2 Aralık 2019 / 16:34

Merhabalar,saçınıza uygulanan kumral tonunun koyuluğuna göre değişmektedir. Açık kumral saçta karamel rengi daha kolay tutacağından bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. 8.8 numaralı boya kullanabilirsiniz. Karamel boyayı saçınıza nasıl uygulayabileceğinize ilişkin konumuzu okuyabilirsiniz. Kumral Saç Rengi Karamel Saç Rengine Nasıl Dönüştürülür?

Cevapla
sena kuzkun  -  3 Aralık 2019 / 22:35

gri ombre istiyorum saçımı açtım 1 ay önce saçım şu an kumral kızıl karışık önce saçımı siyaha mı boyatmam gerek

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  4 Aralık 2019 / 10:38

Merhabalar Seda Hanım, saçlarınız şuan kumral-kızıl tonlarında. Gri renk istiyorsunuz bunun için saçınızda hiç kızıllık olmaması gerekir. Siyaha boyatmak çözüm değil çünkü çok koyu bir renk, o yüzden saçın tamamen açılıp kuaförde griye boyanması gerekir. Gri saç evde edilmeyecek zor renklerden biridir profesyonel yardım almanızı öneririm.

Cevapla

Merhabalar benim saçım sarı ama biraz uzadığı için dipler kendi rengim koyu kumral ben tarçın bakıra boyamak istiyorum açıcı kullanmam gerekiyor mu birde Ela gözlü ve buğday tebliğim bana yakışır mı tarçın bakır

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  16 Aralık 2019 / 14:56

Merhabalar, saçınızda zaten sarı tonları olduğu için açıcı kullanmanıza gerek yoktur. Dipleriniz doğal renk olduğu için kolaylıkla bakır rengi tutacaktır.Buğday tenlilere yakışacak renklerden biridir tarçın bakır tavsiye ederim. Palette 8.77 numarayı kullanabilirsiniz.

Cevapla

merhaba saçlarım suan loreal supreme kumral bakır küllü, diplerim oldukça beyaz .beyaz tenliyim küllü kumral a nasıl gecıs yapabılırm

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  17 Aralık 2019 / 21:42

Merhabalar, küllü kumral saç nasıl elde edilir ile ilgili bir yazımız bulunmaktadır. Oradan bilgi alabilirsiniz detaylı anlatımı mevcut. Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Cevapla

merhaba şuan saçlarım bakır kahve tonlarında kızıllıklar da var ben tarcın bakır istiyorum.bu rengin üstüne boyasam sizce tutarmı.yoksa biraz açmakmı gerek?tavsiyeniz benim için önemli:))

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  29 Aralık 2019 / 14:05

Merhabalar, saçlarınız çok koyu tonlarda olmadığı için 2-3 boyamada tarçın bakır rengini elde edebilirsiniz.Palette 8.77 boyayı kullanabilirsiniz. Kaliteli güzel tutan bir boyadır. İlk boyamada biraz koyu tutacaktır. 2. ve 3. boyamalarda tam rengine ulaşabilirsiniz.

Cevapla

Merhaba önceden teşekkür ederim 🙂 şu an saçlarım orta renk karamel çok az bakırlık var palette 7.1 küllü kumral aldım ama henüz kullanmaya çekiniyorum istediğim renk orta renkte küllü kumral öneriniz nedir ?birşey daha söyleyeyim açıcı kullanmak istemiyorum saçımı yıpratıyor 1 ay önce üzülerek uzun saçlarımı kesdim kuaför yaktığı için:( lütfen yardımcı olun…

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  10 Ocak 2020 / 22:17

Merhabalar, saçlarınızda bakırlık bulunduğu için malesef küllü kumral tonlarını açmadan elde edemezsiniz. Boyasanız bile içerisinde kızıl- bakır yansımalar mutlaka olacaktır. Evde uygulamaya çekiniyorsanız profesyonel destek öneriyoruz 🙂

Cevapla

Merabalar benim saçlarım karamel ombre bunun uzerine ne renk boya kullanmalıyım daha doğrusu bal kahvesi ve kumral tarzı istiyorum evde kendim nasil boya kullanmalıyım.

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  25 Ocak 2020 / 23:22

Merhabalar saçlarınız şuan karamel tonlarında olduğu için istediğiniz bal kahve tonunu rahatlıkla tutturabilirsiniz. 2 boyamada saçınızın rengi oturacaktır. Çok açık bir renk olmadığı için boyayı saçınızı açmadan direk uygulayabilirsiniz. Boya olarak Loreal Excellance kullanmanızı öneririm..

Cevapla

Lütfen yardımcı olurmusunuz tecrübelerinize çok guveniyorum

Cevapla

Merhabalar saçım kumral ombre ben küllü sarı yapmak istiyorum fakat daha açık kısımlara boyayı nasıl kullanmam gerektiğini ve nereleri nasıl açmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardım edin

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  16 Şubat 2020 / 15:22

Merhabalar, saçlarınız şuan kumral ombre ve küllü sarı istiyorsunuz. Saçınızın tümünde bu rengi kullanmak istiyorsanız komple saçın açılıp ardından boyanması gerekir. Açma işlemini saçınız daha önceden işlem gördüğü için tavsiye etmem ama birkaç aşamada saç rengini kırararak saç rengini tutturabilirsiniz. Bunun için küllü sarı saç rengi konumuzdan faydalanabilirsiniz..Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri ve Boyama Teknikleri

Cevapla

Güzellik deniz de

Cevapla

Mrb benim saçlarımi Kızıla boyadim 2 aya yakın oldu boyamadim uclar açık turuncu dipler açık kızıl saçı hangi boyayla acmam lazım ve sonrasında küllü Platin yapmak istiyorum

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  22 Şubat 2020 / 23:21

Merhaba, küllü platin saç rengi için saçınızın tamamen açılması gerekmektedir.Daha önceden işlem görmüş saçlarda kendiniz açmanızı tavsiye etmiyorum. Küllü platin için konumuzdan yardım alabilirsiniz.Küllü Platin Saç Rengi

Cevapla
Dilber  -  13 Mart 2020 / 07:15

Merhaba ana saç rengim siyah, ancak iki hafta öncesinde bakıra boyadım şu an renk pek hoş gelmiyor bana, bakırın üzerine direk uygulaya bileceğim renk ne önerirsiniz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et