Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Bebek Işıltısı Krepe Balyaj Nasıl Yapılır: FORMÜL

Balyaj ile krepe balyaj arasındaki fark (bebek ışıltısı dediğimiz) nedir?  Ufak renk geçişlerinin olduğu yani hem gölgeler hem ışıltıların bir arada olduğu boya çalışmasına Krepe Balyaj denir.

Doğal görünümlü gölgeler oluşturduğunuz bu tekniğe krepe balyaj  ( ki yabancılar buna babylights )deniyor.

Köpek Dünyası

Balyaj’dan daha zor ve uğraştırıcı olan bu işlemin profesyonel kuaförlerde uygulanması daha güzel sonuçlar verecektir. Ancak aşağıda yer verdiğimiz formül ile birlikte sizler arkadaşınız, alüminyum folyo, ve profesyonel boya malzemeleri ile birlikte evde de yapabilirsiniz. Anlamadığını bir nokta olursa yorum kısmında bana sorabilirsiniz.

 

ADIM 1: L’Oreal Studio Blonde tozunu ( Renk Açıcı Oryal)  15 hacimli Olaplex ile saç çizgisi boyunca karıştırın (hepsi mikro ışıkta .)

ADIM 2: “Teasylights” da hafif açılara sahip olan tapınakların altındaki yan panellerde Olaplex ile 25 hacim karışmış L’Oréal Studio Blonde tozunu uygulayın.

ADIM 3: Mohawk  ( Folyoların en üst noktası ) bölümünde 30 kat hacimli Olaplex ile karıştırılmış L’Oréal Studio Blonde’ı uygulayın (yatay alt bölümleri kullanan tüm krepe balyajlar için).

4. ADIM: Tekrar ‘teasylights’ uygulanan derin v alt bölümleri alarak 2 arka bölme bölme için Olaplex ile 40 hacim ile karıştırılmış L’Oréal Studio Blonde tozunu uygulayın.

ADIM 5: Yaklaşık 30 dakika boyunca işlem yapın, ardından durulayın ve tarak atın. L’Oréal Dia Richesse (tüm saç çizgisi hariç) 9 hacim 1/2 6.12 1/2 7.01 ile balyaj ve gölge kökü. WOW COMB ( profesyonel Kuaför tarağı ) ile eritin  ve yaklaşık 10 dakika boyunca işleyin.

ADIM 6: L’Oréal DIA Light 6 hacim 10.12’yi Olaplex # 2 ile karıştırın. Yaklaşık 5 dakika boyunca işlem yapın.

Yazar Hakkında
Toplam 5634 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Pirinç Suyu / Sütü Nasıl Yapılır?
Kabızlık için Duphalac Kullanımı ve Muadileri
Betaserc Nedir? Kullananlar ve Muadilleri
Yüz Tipi Nasıl Belirlenir

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Bakımlı Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara