Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Saç Boyası Renklerini Karıştırmak

Son Güncelleme: 22.03.2019

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Beğendiğimiz saçların pek çoğu da tek bir renk değil , birkaç rengin karışımından oluştuğu için boyama işlemlerinden önce istenen rengi elde etmek için araştırma yapmak gerekiyor. Kuaförlerin saç boyalarını karıştırarak ışıltılar elde etmesi saç renginde derinlikler sağlaması ve bu nedenle çok güzel görünmeleri saç boyalarını karıştırmakla mümkün?

Kurabiye Fincan

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Renk Tonları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Renk Tonu

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyalarını Karıştırmak

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (95 yorum)
Nur
Nur Cevapla
- 18:45

Merhaba
Ben saçlarımı kumral-kızıl arası bir renge boyatmak istiyorum. (Örn; Melis Sezen) Orijinal saç rengim orta kumral diye geçiyor, uçlara doğru açılıyor. Şuan saçımda boya yok ama önceki saç renginden kalan açıcı kalıntısı var. Yani saç uçlarım karamel renginde. Bu rengi evde elde edebilir miyim? Elde edebilirsem hangi renklere sağlayabilirim? Yoksa kuaförde oluşturulabileck bir renk mi yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

  admin
  admin Cevapla
  - 12:21

  Evde elde edebilirsiniz. Bu konuyu bakımlı kadında saç boyası numarası ile birlikte anlattığımızı hatırlıyorum. Sevgileri.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/08/05/melis-sezen-sac-rengi-ve-modelleri/

Nazikk
Nazikk Cevapla
- 23:15

Yenimi buğday tenli 4 hafta önce saçını aşk alevine boyadım beğenmedim çikolata kave boyasam tutarmı birde saclarımın üst kısımları açıldı alt kısımları koyu kızıl ne yapmalıyım teşekür ederim

  Nazikk
  Nazikk Cevapla
  - 23:19

  Tenim yalnış olmuş ışıltılı kave de olurmu

   admin
   admin Cevapla
   - 12:22

   Merhaba, kelimeleriniz biraz yanlış olduğundan tam anlamadım ama kızıl renkten çikolata kahverengiye geçiş sağlayamazsınız.

Emine
Emine Cevapla
- 00:09

Koyu kumral ile acik kahve karistirilir mı nasıl bir renk ortaya çıkar

  admin
  admin Cevapla
  - 12:38

  Emine hanım burada önemli olan sizin saç renginiz ( boyalı mı – doğal mı ) bunlar önemli olan yoksa ikisini karıştırıp platin bir saç rengine boyasanız açık küllü kahve rengi ortaya çıkar.

Hatice
Hatice Cevapla
- 08:33

Merhaba lar ben esmer tenli siyah saçlı bir bayanım Jennifer Lopez saç rengi olan kahve tonlarında bir saçım olsun cok istiyorum bunun için hangi boyaları kullanmalıyım çok teşekkür ederim 🙏

  admin
  admin Cevapla
  - 19:40

  Merhaba Jennifer Lopez saç rengi konumuzda hangi saç rengini beğendiğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim. https://www.bakimlikadin.net/2018/01/13/jennifer-lopez-sac-rengi/

ilksen
ilksen Cevapla
- 22:28

Merhaba acaba ilk baştaki resimdeki yani mavi gözlü bayanın olduğu resim de .Acaba saç dipleri ne renk ve bakır saç renginden o renge dönüş olur mu?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara