Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Bu konuda kuaförlükte kullandığım saç boyası karışımlarını sizlere de aktaracağım. Böylece saç boyası karışımları ile istediğiniz saç rengi tonunun rengini kendiniz de elde edebileceksiniz.

Bu içerikte sarı, kumral, kızıl, bakır, karamel, platin, kahverengi ve tonlarında hemen hemen her renk için saç boya karışımlarının formullerini sizlere aktarmaya çalışacağım. Bazı püf noktalar var ve saç boyası karışımları yaparken dikkat etmeniz gerekenler var bunların hepsini aktaracağım.

Resimli Saç Boyası Karışımları

saç boyası karışımları - resimli örnekler
Bakır kumral Saç Rengi Karışımı

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

saç boyası karışımları
İgora Atek Kızılı Sombre Bakır

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 1

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

saç boyası karışımları - resimli örnekler 2

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

saç boyası karışımları - resimli örnekler 3
Bebek Sarısı Saç Rengi Karışımı

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 4
Rresimdeki saç boyası karışımları İgora Royal 9.55 %20 + 91/2.0

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 5

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Boyası Karışımları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 6

Kahverengi Saç Boyası Karışımları

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 7

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 8

Kızıl Ve Bakır saç Boyası Karışımları

saç boyası karışımları - resimli örnekler 9

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

saç boyası karışımları - resimli örnekler 10

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

saç boyası karışımları - resimli örnekler 11

Beyazları Kapatırken Yapmanız Gereken Saç Boya Karışımları

Beyaz saçları kapamak önceliğiniz ; seçtiğiniz rengin yanında mutlaka o rengin doğal tonunu da almanız gerektiğini unutmayın. Örneğin;  7.1 küllü kumral rengini seçtiniz. Ve beyaz saçınız çok ise, seçtiğiniz bu rengi 7.0 doğal kumral ile karıştırmanız gerekecektir.

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

249 yorum

Popüler Yorumlar

AYTAÇ ERGUT  -  18 June 2020 / 14:49

Merhbalar, saç rengim kumral , ince telli ve %30 a yakın beyazım var. En son koleston 8.0 ile boyadım beyazlar kapandı , ancak hafif yeşillik var . Yeşilliğin giderilmesi ve biraz kahvelik katmak için ne yapmam gerekir ? 8.0 içerisine ne katmalıyım? Teşekkürler

Yoruma git
Berfin  -  18 June 2020 / 20:16

Merhabalar, majirel 8.0 ve 20 volume oksidan birebir kullanıyorum. Beyazlar yansıma yapıyor, içine çok az 7.3 sıksam doreli olur ve beyazlar kapanır mı? Koyu olmasını istemiyorum tabi. Teşekkür ederim.

Yoruma git

Merhaba Bergin, 8.0 kullandıysan 7.3 ile biraz dorelik katarsın ama güneşte bakır tonlarında yansıma yapar maalesef.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

merhaba kendi dogal sac rengim 4 numara tonlarinda koyu kahve, su anda koyu renk boya var ancak koyu kumrala kadar acmayi dusunuyorum eger actigimi varsayarsak loreal casting creme gloss 5102 renginin paketindeki modelin sac rengini yapmak istiyorum ancak bu paket boyayla boyandiginda disindaki renk tutmuyormıs daha koyu oluyormus bu yuzden ben de tup boyalarla bu rengi elde etmek istiyorum sizce hangi numaralarla hangi oksidani kullanmaliyim? Tamamen modeldeki sac rengini istiyorum. tesekkurler

Cevapla

Ecem Hanım merhabalar; daha koyu olmasının nedeni kahverengi tonlardaki saçlarına uygulamaya çalıştıklarından olabilir mi? Koyu kumrala tüp boya ile bu saç boyasını kullanırsanız yine aynı sonucu alırsınız. Kutudaki tam rengini açmak için en azından altın sarısına kadar saçlarınızı açmalısınız. Yok ben o kadar açamam derseniz saçlarınızı en azından 7.1 tonlarına kadar gelmeniz gerekir. O zaman sorunsuz bir şekilde istediğiniz tonlara gelebilirsiniz. %6 ‘lık oksidan kullanırsanız başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıntılar için: https://www.bakimlikadin.net/sivi-peroksit-oksidan-nedir-ne-ise-yarar/

Cevapla

Az önce sorumu yanıtlamıştınız, saçlarımı açmadan veya 7.1 yerine 6 ya kadar acarak %9 luk oksidan ile de bir sonuç alabilir miyim acaba?

Cevapla

Merhaba Ecem, bahsettiğin şekilde uygularsan saçlarında yoğun bir şekilde turunculaşma olur maalesef.

Cevapla

Merhaba benim saç rengim küllü kumral ama yeşillik hiç hoşuma gitmiyor.Saçım biraz sararsın istiyorum örneğin açık sarı ya da orta sarı ile boyasam istediğim sonuca ulaşabilirmiyim ya da sizce hangi numara ile boyamalıyım sararsın diye.Şimdiden çokk teşekkürler?

Cevapla

Nazan Hanım merhabalar; Küllü kumral saç rengini saçlarınızı boyayarak sarıya çeviremezsiniz. Ancak daha önce saçlarınızı boyadıysanız loreal colorista ombre seti ile saç uçlarınızda hafif ışıltılı sarılar elde edebilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/loreal-colorista-ombre-seti/

Cevapla
Tülin bytr  -  31 Ocak 2021 / 22:19

Saçlarım ombre açık kumral istiyrm onu nasıl elde edebilirim

Cevapla

Tulin Hanım merhabalar; Omre olduğunu belirtmişsiniz ama tam olarak hangi renklerde bunu da belirtirseniz sevinirim.

Cevapla

[…] kendi renginize boyuyorsanız bu son derece kolay olabilir ancak saç renk geçişleri ve saç boya karışımları ile saç renginizi değiştirecekseniz bu zor […]

Cevapla
gamzeg  -  13 Ocak 2021 / 19:14

Merhabalar, benim saç rengim şuan loreal 7.43 tarçın bakırı rengi, bu seferki boyamamda biraz daha açık bir bakır tonuna ulaşmak istiyorum. yine loreal 7.43 ve açık sarı 10 numara karıştırılarak uygulasam nasıl bir sonuç elde ederim. bu konuda önerileriniz nelerdir?

Cevapla

Merhaba Gamze; saçlarının ana tonunu yani doğal saç rengini de öğrenebilir miyim.

Cevapla

Saçlarım koyu kumral. Garnierin BAL KUMRAL rengini aldım acaba açılır mı? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Cevapla

Merhabalar sacrengim mavi siyahti keratin yaptirdim simdi koyu kizilimsi bir renk oldu diplerim de cok fazla beyazim var koyu kahveye boyadim iki renk oldu dip koyu uclar kizil komple kizil olmasi icin hangi renkleri kullanmaliyim diplerimdeki beyazlarimla esitleye bilirim yardimci olursaniz cok mutlu olurum simdiden tesekkur ederim?

Cevapla
Serap Dinçer  -  16 Ocak 2021 / 19:24

İyi günler saçlarımı Garnier color naturals 7.40 tan iki kutu scwarzkopf 7.7 tarçınlı kekten 4/1 kullandım saçlarım kızıla yakın oldu oysa ben elçin sangu rengi yani daha turuncuya yakın istiyorum ne yapmalıyım

Cevapla
Semiha  -  21 Ocak 2021 / 23:35

İki.gun.once kumral saçımı bal. kopugune.boyadim ama.turuncu bir renk cikti. küllü kumral ve koyu kumral rengini karıştırıp tekrar boyasam turunculugu kapatabilirmiyim. Hangi.renk.boyamami önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Cevapla

Semiha merhaba bu turunculuk evde boyamada sıklıkla karşılaşılan bir durum ve kutudaki boyayı bu şekilde turunculaşma olmadan elde etmen için saçlarını açman lazım. Turuncu olan saçların için en ideal bir kaç çözüm var. bunun için ilgili konumuza göz atmanı öneririm. https://www.bakimlikadin.net/turunculasan-sac-rengini-kapatmak/

Cevapla
Aurora  -  23 Ocak 2021 / 01:14

Merhaba,
Şu an saçım 5.0 koyu kahve tonunda. Saçımı boyamak istiyorum. loreal 6.30 badem kahvesi ile palette 3.65 çikolata kahveyi karıştırsam nasıl bir sonuç alırım?

Cevapla

Merhabalar Aurora; Koyu kahve saç tonunda olduğun için 3.65 ile karıştırdığında saçını boğacaktır. ve 6.30’un hiç bir etkisini göremeyeceksin maalesef.

Cevapla
Aurora  -  23 Ocak 2021 / 23:59

Yanıtınız için teşekkür ederim. Karıştırmadan ikisinden birini kullanmak daha iyi olacak o halde. Peki badem kahve ile karıştırabileceğim numara öneriniz var mıdır?

Cevapla

Begüm tekrar Merhabalar; Saçlarınızı kaç ton açmak istiyorsunuza ya da ışıltı mı yapmak istiyorsunuz. nasıl bir renk elde etmek istediğinizi belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiirim.

Cevapla
aurora  -  24 Ocak 2021 / 00:22

Saçımın koyuluğunu kırmak ve yumuşak bir kahve tonu elde etmek istiyorum. sanırım 2 tona yakın açmam gerekecek.

Cevapla
Handan  -  29 Ocak 2021 / 15:07

Merhaba saçım loreal 6.45bakır kahve ben bunu önce kumsala bir kaç ay kullandıktan sonra bir kaç gün daha açmak istiyorum. Şimdi 6.45 bakır kahveden koleston 8 boya aldım 2 tane ve 1 tane de 20 vol acıcı sizce olur mu olmaz derseniz gidip değiştireceğim.

Cevapla

Handan hanım sorunuzu gerçekten tam anlamadım. Boyaların numaralarını anladım ama sadece saçınızı mı açmak istiyorsunuz. Hangi saç saç rengine dönüştürmeye çalışıyorsunuz saçlarınızı. Kumsala dediğiniz kumrala mı dönmek istiyorsunuz. Şöyle söyleyeyim 6.45 saç renginize koleston 8 ve belirttiğiniz oksidanları yaparsanız saçınız turuncu olur.

Merhaba saçlarının rengini öğrenebilir miyim?

Cevapla
berfin  -  25 Ocak 2021 / 12:13

Merhabalar, Saclarimi 7,1 loreal majirel ve 7,0 %6 oksidan ile karistirip boyamak istiyorum yesillenmemesi icin icerisini az miktarda igora 0.11 ve turunculasmamasi icin de kucuk tirnak buyuklugunde mavi boya katarsam uyguladigim islem saglikli olurmu.
saygilar.

Cevapla

Berfin hanım merhaba, şu anki saçlarınızın rengini öğrenebilseydim eğer daha net bir cevap verebilirdim sanıyorum. Ancak oldu ki saç renginizi istediğiniz gibi küllü tonlarda yapamadınız o zaman size saç cilası konumuzu okumanızı önerebilirim. https://www.bakimlikadin.net/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla
berfin  -  25 Ocak 2021 / 12:24

Merhabalar, diplerimi loreal majirel 7,1 , 7,0 ve % 6 oksidan ile karsitirip icerisine igora 0,11 ve turunculasmamasi icin cok az mavi boya katarsam kullu guzel bir kumral elde edebilirmiyim. cerceve bolgemde beyazlar % 30 oraninda beyazlar da kapanirmi acaba?

Cevapla
Handan  -  29 Ocak 2021 / 16:35

Kusura bakmayın yazı karışık olmuş.şuan saçımdaki renk 6.45b ben açık kumrala dönmek istiyorum yada kumral renk elimde koleston 8/0 tüp var 2 tane oksidan da almıştım %6.Şimdi size sorum şu bu boya ile istediğim rengi elde edebilirmiyim.yada sizin önere eğiniz boyayı alacağıma bunları geri verip.

Cevapla
Handan  -  30 Ocak 2021 / 22:21

Maya hanım saçımın rengi bakır kahve

Cevapla

Handan hanım koleston 8 numara ve %20 açıcı ile saçlarınız turuncuya yakın karamel olur. Sevgiler..

Cevapla

Koyu kumral olması için hangi boya kullanmam gerek

Cevapla
Evrim Aydin  -  6 Şubat 2021 / 20:32

Merhabalar Handan hanım; 5.1 kullanabilirsiniz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et