Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Bu konuda kuaförlükte kullandığım saç boyası karışımlarını sizlere de aktaracağım. Böylece saç boyası karışımları ile istediğiniz saç rengi tonunun rengini kendiniz de elde edebileceksiniz.

Bu içerikte sarı, kumral, kızıl, bakır, karamel, platin, kahverengi ve tonlarında hemen hemen her renk için saç boya karışımlarının formullerini sizlere aktarmaya çalışacağım. Bazı püf noktalar var ve saç boyası karışımları yaparken dikkat etmeniz gerekenler var bunların hepsini aktaracağım.

Resimli Saç Boyası Karışımları

Saç Boyası Karışımları - Resimli Örnekler
Bakır kumral Saç Rengi Karışımı

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyası Karışımları
İgora Atek Kızılı Sombre Bakır

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Bebek Sarısı Saç Rengi Karışımı

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Rresimdeki saç boyası karışımları İgora Royal 9.55 %20 + 91/2.0

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Boyası Karışımları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Boyası Karışımları

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyası Karışımları

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

7 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

215 yorum

Popüler Yorumlar

AYTAÇ ERGUT  -  18 June 2020 / 14:49

Merhbalar, saç rengim kumral , ince telli ve %30 a yakın beyazım var. En son koleston 8.0 ile boyadım beyazlar kapandı , ancak hafif yeşillik var . Yeşilliğin giderilmesi ve biraz kahvelik katmak için ne yapmam gerekir ? 8.0 içerisine ne katmalıyım? Teşekkürler

Yoruma git

Merhaba Bergin, 8.0 kullandıysan 7.3 ile biraz dorelik katarsın ama güneşte bakır tonlarında yansıma yapar maalesef.

Yoruma git

Betül hanım saçlarınızı açmadan açık boyalarla kızıllık elde edersiniz oksidan zaten saçlarınızı açıyor turunculaşır. Ama şaresi yok değil.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

AYTAÇ ERGUT  -  18 Haziran 2020 / 14:49

Merhbalar, saç rengim kumral , ince telli ve %30 a yakın beyazım var. En son koleston 8.0 ile boyadım beyazlar kapandı , ancak hafif yeşillik var . Yeşilliğin giderilmesi ve biraz kahvelik katmak için ne yapmam gerekir ? 8.0 içerisine ne katmalıyım? Teşekkürler

Cevapla

Merhabalar, majirel 8.0 ve 20 volume oksidan birebir kullanıyorum. Beyazlar yansıma yapıyor, içine çok az 7.3 sıksam doreli olur ve beyazlar kapanır mı? Koyu olmasını istemiyorum tabi. Teşekkür ederim.

Cevapla

Merhaba Bergin, 8.0 kullandıysan 7.3 ile biraz dorelik katarsın ama güneşte bakır tonlarında yansıma yapar maalesef.

Cevapla
Nilüfer  -  27 Temmuz 2020 / 11:02

Karamel le kumral rengi boyayı karıştırırsan nasıl bir renk elde ederiz. Birde karamel ve kestane renklerinden nasıl bir renk elde edebiliriz.

Cevapla

Merhaba Nilüfer hanım hangi oranlarda karıştırdığınıza bağlı olarak değişir. Örneğin %25 oranında karamel ile kumral bir saça eklerseniz bal köpüğü elde edebilirsiniz.

Cevapla

palette 9.0 , 8.77 ve 7-887 ateş kızılını karıştırarak sultan bakırının kızıla çalan bi tonunu yakalamak istiyorum. daha önceden saçımın uçları bayağı açık sarıydı, zamanla boyana boyana koyulaştı. 9.0 kullansam saçım yanar mı?

8.0 kullansam ya da 8.77’den bi buçuk, ateş kızılından yarım kullansam işe yarar mı? boyaların üstündeki renklere yaklaşmak için? teşekkürler

Cevapla

Merhaba 9.0 ile saçınız yanmaz. Kendi saç rengi tonunuz nedir doğal saç rengi. Zira bu rengi tam olarak elde etmek için saç açma işlemi yapmanız lazım.

Cevapla

Merhaba saçım nerdeyse belime kadar geliyor.diplerimde hiç boya yok Sombre yaptırmısdım 1.5 yıl öncesinde
‘Omuzların altından başlıyor sarı tonları .ben bronz kahve ile bögürtlen kızılı karıstırıp boyarsam .sarılarım yeşerirmi ne yapmalıyım

Cevapla

Merhaba evet yeşerme olur. Profesyonel bir kuaföre gitmenizi öneririm.

Cevapla

Saçımdaki beyazları kapatmak ve biraz da değişiklik yapmak istediğim için saçımı yaklaşık 8 aydır schwarzkoph 4.6 bitter browni ya da 1.4 siyah üzüm reçeli ile boyuyorum. Ancak artık rengin şiddetini biraz sakinleştirmek istiyorum. Yani koyu kestane gibi ya da kahverengi gibi. Hangi renklerle karıştırayım. Daha elimde 3 kutu siyah renk boya var. Malum süreçten dolayı eve stok yapmıştım🥺🥺🥺

Cevapla

Beyza merhabalar; Loreal majiral 5.1 e boyadığında istediğin rengi elde edersin. Sevgiler.

Cevapla

Bende palette küllü açık kahve ve badem kahvesi renkleri var ikisini karıştırmak istiyorum. Nasıl bir renk olur acaba?

Cevapla

Ela merhaba; bunu cevaplayabilmem için şuan var olan saç rengini de bilmem gerekiyor. Sevgiler..

Cevapla

Şuan palette 6.65 var ama 5/6 ay önce boyadım. Boy ve uçlarında var ve baya açıldı renk

Cevapla

Slm L’Oréal casting 5.15buzul kahve ile 7.Kumral birleşince nasıl sonuç olur Yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla

Merhaba Selma saçlarının tamamen açıldığını varsayarsak eğer saçların 6.1 tonlarında bir renge gelir. Sevgiler.

Cevapla
EYLÜL KILIÇ  -  14 Eylül 2020 / 11:59

Merhaba ben saçımı siyaha boyuyorum şimdiye kadar hiç açtırma işlemi yaptırmadım beyazlarım çok dolasıyla siyahta çok belirgin oluyor ve birazda yumuşak kahve karamel tonları yakalamk için hangi renkleri karıştırmalıyım
Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi bunun karışımının rengi çok hoşuma gitti ve ten rengime gideceğini düşünüyorum fakat bu bana göre çok pahalı diğer markalardan ne önerirsiniz ve kuaföre gitmeden açtırma işlemi yapmadan bu rengi yakalayabilir-miyim ?bu siteye tekrar giremeyebilirim mail olarak dönerseniz çok sevinirim .
Şimdiden teşekkür ederim .
Saygılarımla,

Cevapla

Eylül hanım merhabalar; saçlarınız siyah tonlarında olduğu için kahve karamel tonlarına saçlarınızı açmadan dönmeniz zor bir süreç. Ancak mümkün, yine de ilk aşama için kuaföre gitmenizi öneririm. Saçlarınızı açtırmadan daha açık renk tonları yakalamak ile ilgili aşağıdaki konuları okuyabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/dogal-sac-rengini-acmak-icin-acici-formulu/
https://www.bakimlikadin.net/siyah-sac-rengi-nasil-acilir/
https://www.bakimlikadin.net/dogal-yollarla-sac-rengi-acma/

Cevapla

Merhaba vital 7.1 içine tırnak kadar ıgora 0.22 koyup biraz yine tırnak kadar mor koydum bunun içine vital 1.0 koyabilirmiyim
Dip boyası yapıcam da lütfen bilgilendirirmisiniz

Cevapla

Merhaba elif hanım, dip boyası için böyle bir karışım yapmanızı önermiyorum. Burada ki dip boyası uygulamasını kullanabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/video-platin-sari-dip-boyasi-uygulamasi/

Cevapla

merhaba, ben bir süredir igora royal 7.77 kullanıyorum ancak içine biraz kırmızılık katmak istiyorum. tam bir kızıl bulamadım igora royalde. başka bir profesyonel boyayla ikisini karıştırsam bir sorun yaşar mıyım? igora royal oksidanı kullanıyorum. oksidanın markası da boyayla aynı marka olmak zorunda mı?

Cevapla

Merhaba İgora Royal’da kızıl tonlar fazla yok hakılısınız Loreal majirel markasına bakmanızı tavsiye diyorum kızıl tonlar için. İkinci sorunuza gelirsek oksidan içerikleri her markada hemen hemen aynıdır.

Cevapla
NURAY ABDULLAH  -  16 Ekim 2020 / 14:17

MERHABA NEVA COLOR 6.0 KOYU KUMRAL VE 7.1 KÜLLÜ KUMRAL KARIŞIMI İLE KIZILLIK OLMAYAN BEBE KUMRAL RENK ELDE EDEBİLİR MİYİM?

Cevapla

Merhabalar Nuray Hanım bu soruya kesin bir netlikte cevap verebilmem için saçlarınızın şu anki rengini ve en son hangi aşamalardan geçtiğini bilmem gerekiyor. Bunun dışında bu karşım ile bebek kumralı el de etmeniz için saçlarınızın sarı olması gerekiyor. Sevgiler..

Cevapla
ÖZLEM  -  23 Ekim 2020 / 14:33

Merhaba , saçımı yaklaşık olarak 6 senedir sarı kullanıyorum
Sürekli dip boyası yapıyorum fakat uçları her zman daha açık oluyor zamanla
En son boyamamda diplerin turunculuğunu azaltmak için mavi boya ekledim.
Dipleri ve uçları ayırır diye korktuğum içinde uçlarada aynı boyadan geçtim ama uçlarının rengi zaten açık oluduğu için önce yeşillendi sonrasında yeşillenmesi aktı ama saçımın rengi beyaza dönük oldu.
Canlı sarı haline dönmek istiyorum ama ne yapmam gerek bilmiyorum , yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla

Merhabalar Özlem; saçlarına dip boyasından sonra cila uygularsan hem saçların daha tek renk görünür hem de daha parlak bir sarı saç elde edersin. Şu yazımızı okuyabilirsin.

https://www.bakimlikadin.net/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

İyi günler, saçımın şu anki rengi loreal paris 732 krem karamel rengi ama bi tık daha açık ve turuncumsu hali, doğal açık bir kumral renk yapmak istiyorum, bunun için koleston 7.3 fındık kabuğu rengini ve igore 0.22yi aldım. Bu 7.3 ün tonunu açmak ve bakırlığı kırmak istiyorum hangi numarayla karıştırırsam olur bu? Şimdiden teşekkürler.

Cevapla

Asena Merhabalar; Öncelikle şunu belirteyim saçlarındaki turunculuğu almak istiyorsun ama yine 7.3 gibi içerisinde turuncu barındıran bir rengi kullanıyorsun. Bu şekilde tucunculuğu yok edemezsin. Bununla ilgili bir kaç konumuz var ben en çok örtüşen konunun linkini bırakıyorum. Detaylı bilgiyi buradan alabilirsin. https://www.bakimlikadin.net/turunculasan-sac-rengini-kapatmak/

Cevapla

Hahaha evet boyayı aldıktan sonra numaraların anlamlarına bakmak aklıma geldi, sonra gidip loreal parisin 7.0 kumral rengini aldım 😀

Cevapla

Evet bu daha iyi bir seçim 🙂 sevgiler..

Cevapla

Merhabalar sacimda her renk var Sarılar var kapatmak istiyorum onları tek renk olsun istiyorum sarilarim nasıl kapanir

Cevapla

Özge merhaba; Bunun için yapman gereken saçlarını tamamen platine gelecek şekilde açmak. Eğer bunu daha önce denemediysen evde tek başına uygulamanı önermem. Ama illa denemek istersen bu konuda deneyimlerimi ilgili konuda aktardım. Sevgiler…

https://www.bakimlikadin.net/renk-toz-acici-oryal-ile-sac-acma-nasil-yapilir/

Cevapla

[…] 5 Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler 150.560 okunma . 211 yorum […]

Cevapla
kübra kavun  -  21 Kasım 2020 / 16:21

Saçlarım saçların ne çok turuncu ne de tam karamel ama karamele daha yakın gibi. hafif sarı olarak açılsın istiyorum parlak ve ışıltılı dursun. hangi renkleri karıştırabilirim ya da direkt boyayabilirim. küllü sarıya boyasam açılır mı? aşırı bir sarılık istemiyorum turuncu-sarı arası bi geçiş gibi olmalı. teşekkürleer

Cevapla

Kübra hanım. Saçlarınız karamel tonlarında ise saçlarınızı açmadan mümkün değil açamazsınız. O sevmeyeceğiniz turuncular hep kalır. Yapmanız gereken platine gelecek kadar açmaktır ki onu da deneyiminiz yoksa önermem. Ancak nasıl yapıldığını merak ediyorsanız oryal ile saç açma konumuzu okuyabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/renk-toz-acici-oryal-ile-sac-acma-nasil-yapilir/

Cevapla
Hatice yılman  -  27 Kasım 2020 / 18:04

Mrhba bende saçlarımı boyamak istiyorum ve önce açacam saçlarımı küllü sarıya boyamak istiyorum ve hangi numaraları karıştırmam gerekiyo cvplarsanız çok memnun olurum

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et