Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Kumral Saç Rengi Karamel Saç Rengine Nasıl Dönüştürülür?

zamedya

Kumral saç renginizi karamel saç rengine dönüştürmek için hangi saç boya numaralarını kullanmanız gerektiğini, oksidan derecesini ( volümünü ) ve benim bu uygulama için hangi saç boya markalarını tercih ettiğimi bu konuda size detaylıca anlatacağım.

Karamel saç rengi şüphesiz her kadının sevdiği, her ten rengiyle yakışan uyum yakalayabilen bir saç rengidir.

Köpek Dünyası
Karamel tonlara boyanmış kumral saç
Karamel tonlara boyanmış kumral saç

 Beyaz, buğday esmer ten farketmeksizin herkesin tercih edebileceği bu saç rengi günümüzde de hala popülerliğini koruyor.

Modası asla geçmeyen bu rengin, küllü kumral saça sahip olan hanımlarımızın,nasıl elde edebileceğini bu yazımızda öğrenelim.

Açık Renkli Saçlarda

Bilindiği üzere karamel saç rengi içerisinde dore ışıltılı yansımalar bulunan bir tondur. Açık renk saçlarda bu rengi elde etmek daha kolaydır. Saçlarınız açık kumral ( koyu küllü sarı tonlarına yakınsa) genellikle direk saçlarınızı boyamanız başarılı sonuçlar verir.

Açık Kumral'dan Altın ( Dore Karamel) saç rengine geçilmiş saç boya örneği.
Açık Kumral’dan Altın ( Dore Karamel) saç rengine geçilmiş saç boya örneği.

Koyu Renkli Saçlarda

Koyu saça sahip hanımlarımız da, boya işlemini tekrarlayarak bu renge kavuşabilirler. Aşağıda boyalı saçlar ve boyasız saçlar için ne yapmanız gerektiği tek tek anlatılmıştır.

Saçlarınız Boyalıysa

Wella koleston perfect 8/07 karamel kuaförlerin karamel saç elde etmek için kullandığı saç boyalarındandır. Saçınızın uzunluğuna göre bir kutu veya 2 kutu 8/07 ve %30luk oksidanla boyamanız gerekmektedir.Aynı şekilde Neva Color markasının açık renk saçlar için 8/7 koyu saçlar için 9/7 numaralı boyalarını da kullanabilirsiniz.

Koleston saç boyası kataloğunda yer alan tüm saç boyalarını paylaştığımız linkten görebilirsiniz. Ayrıca Neva Color saç renkleri kataloğunu’da aşağıda görmeniz mümkündür.

koyu Kumral saçlardan karamel Kahve saç rengine geçiş.
Koyu Kumral saçlardan karamel Kahve saç rengine geçiş.

Saçlarınız Boyasızsa

Saçlarınız boyasız doğal ve kendi rengindeyse bu boyayı kullanarak kolaylıkla bu renge sahip olabilirsiniz.

Kumral saçlarınız oldukça koyu tonlarda ise;

Tutması zor olan saç renklerinde açma işlemi gerekmektedir.Bunun için kuaförden destek alabilirsiniz ya da tecrübeniz varsa evde kendiniz orial ile açıp sonra da boyayabilirsiniz. Kumral saç da bu tonu kullanmaya çok müsaittir.

Şayet daha açık karamel tonları kullanmak istiyorsanız boyanızın içine yine Wella coleston 9/07 çeyrek tüp kadar ekleyebilirsiniz. 

Unutmayın: Her boyada olduğu gibi saçınızın rengi tutması ve özdeşleşmesi 1-2 haftayı bulabilir. Rengi saçta oturana kadar sık değil aralıklarla saçınızı yıkamalısınız. 

Boyanızın rengini korumak ve daha uzun vadede kullanmak için sık şampuanlamaktan kaçınmalısınız.

Doğal kumral görünümüne örnek bir saç rengi. Kuaförün ismini’de verelim @alpersalar

Yazar Hakkında
Toplam 193 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Bal Köpüğü Karamel Saç Rengi ve Modelleri
Kızıl Saç Rengi Boyaları ve Kızıl Saç Tonları
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)

Yorumlar (2 yorum)
Merve
Merve Cevapla
- 17:41

Boyasız saçda direk nevacolorın veya sea colorun karameline boyarsak direk tutacağı söylendi bana doğru mudur bir de boyasız saç için hangi numaralar kullanılması gerekiyor nasıl boyanmalı iletir misiniz boyalı saçla aynı boya numaralaeı mı kullanılmalıdır

Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de Cevapla
- 17:30

Merhabalar, karamel tonları birkaç boyamada tutan renklerdendir. Tabi ki saçınızın kendi asıl tonu da rengin oluşmasında önemlidir. Çok koyu saçlarda açmadan malesef bu rengi elde edemezsiniz. Kumral, orta kahve gibi saçlarda 2 boyamada bu rengi tutturabilirsiniz. Sea colorun 8,73 rengi uygundur. Boyalı saçlarda açık renk ise kolay tutar, koyuysa açıcıyla akıtılması gerekir. Konuyla ilgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara