Tüm Saç Renkleri

Evde Saç Boyama ve Renk Geçişleri Anlatımı

Evde saç boyama işlemi eğer 4-5 sene gerçekleştirirseniz ve yaptığınız hataları tekrarlamazsanız son derece ekonomik ve kolaydır. Evde saç boyama işlemi yaparken saçlarınızı kendi renginize boyuyorsanız bu son derece kolay olabilir ancak saç renk geçişleri ve saç boya karışımları ile saç renginizi değiştirecekseniz bu zor olacaktır.

Bu yazımızda size evde saç boyama konusunda nelere dikkat edeceğin gerektiğine ve koyu ya da açık saç renklerinden nasıl istediğiniz saç rengine geçiş yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Saç Boyasının Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyası seçimi, elde etmek istediğiniz renge ulaşabilmeniz, bunu yaparken de saçlarınızın mümkün olduğunca az yıpranması açısından son derece önemli. Eğer ince telli, hassas, problemli saçlara sahipseniz organik saç boyaları arasından seçim yapmanızı öneririz.

Renk seçimiyle ilgili dikkat etmeniz gereken ise kendi saç renginizden en fazla 4 ton kadar açık ya da 4 ton kadar koyu bir renk seçmeniz olacaktır. Aksi takdirde hayal ettiğiniz sonuca ulaşamamakla birlikte, renk değişimi istediğinizde ekstra işlemlere ihtiyaç duyacaksınız. Bu da sizin için daha fazla zaman ve para kaybı demek!

Evde Saç Boyama İçin Gerekli Malzemeler

Alüminyum Folyo
Plastik Kap
Saç Boyasısı Fırçası
Tokalar
Bir tutam Saç ( Denemek için )
Saç Fırçası

Evde Saç Boyama
Evde Saç Boyama İçin Gerekli Malzemeler

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-Öncelikle saç boyama işlemi için toplamda 1-1,5 saat ayırmanız gerektiğini bilin.

-Mutlaka aldığınız boya kutusundan çıkan talimatlara uygun şekilde saçınızı boyayın.

-Saç boyama işleminden 24-48 saat önce cildinizin küçük bir bölümüne alerji testi uygulayın. Bu, alerjik bir durumunuz varsa istenmeyen durumlarla karşılaşmanızı önleyecektir.

-Mümkün olduğunca hızlı ve dikkatli bir şekilde boyayı saçınıza uygulayın.

-Bekleme süresi sonrasında saçınızı iyice durulayın. Şampuanla boyayı saçınızdan tamamıyla arındırın. Sonrasında saç kremi uygulayıp iyice durulayın…

-Boyayı bekleme süresinden daha fazla saçınızda tutarsanız rengin git gide koyulaşacağını, daha az tutarsanız da istediğiniz renge ulaşamayacağınızı bilmenizde fayda var!

-Son olarak renk kutularını ağızlarını sıkıca kapatmanız durumunda ortalama 3 aya kadar tekrar kullanmak üzere saklayabileceğiniz bilgisini de paylaşarak yazımızı noktalayalım.

Evde saç Boyama resimli Uygulama Anlatımı

Öncelikle saç renginizi koyudan açığa mı açıktan koyuya mı geçirmek istiyorsunuz ona karar verelim.

Koyudan Açık Renge Saç Boyama

Koyu Kumraldan Açık Karamel ve Bal Köpüğü Rengine;

Örneğin saç renginiz koyu kumral ve siz altın sarısı istiyorsunuz. Bunu evde başarma olasılığınız çok düşüktür. Ancak aldığınız altın sarısı boya ile 2 ya da 3 boyamada açık karamel yada bal köpüğü saç rengine ulaşabilirsiniz.

Koyu Kahveden Küllü Sarı Saç Rengine Geçiş

İstediğiniz saç rengi küllü sarı ise; koyu kahve saç renginizi ancak açık küllü sarı ya da papatya sarısı ile 2 boyamada koyu küllü sarı saç rengine dönüştürebilirsiniz.

Saçlarda Turuncu ve Kızıllık Neden Ortaya Çıkar?

Şunu unutmayalım.Saçlarınız sıcak renklerde ise yine sıcak renklerde saç boyası kullandığınız zaman turuncu ya da kızıllık ortaya çıkması çok yüksektir. Bunun olmasını istemiyorsanız küllü tonlarda saç boyası tercih edin. Ve mümkünse istediğiniz tonun en az 2-3 ton açığını tercih edin çünkü resimdeki saç renginin çıkma olasılığı zaten yok. Mutlaka daha koyusu çıkacaktır. Seçtiğiniz çok açık tonda sarı bile saç renginizin aslında istediğiniz tona ulaşmasında yeterli olmayacaktır. Evde boyamada istenilen sonuca ulaşma ihtimali koyudan açığa geçerken biraz düşüktür.

Açıktan Koyuya Saç Boyama

Küllü Açık Kumraldan – Koyu Kahverengi saça evde saç boyayarak geçmek

Saçlarınız açık renk örneğin küllü açık kumral ya da kumral diyelim ve siz koyu bir renge geçmek istiyorsunuz. Eğer saç renginiz sarı ise koyu renk saç boyası boyayı kısa bir sürede kusar ve ortaya turuncu kızıl bir renk çıkabilir. Bu saç kusması dediğimiz renk atması gerçekten hiç hoş bir deneyim değildir.

Saçlarınız kumral ve siz siyah yada çikolata kahvesine geçmek istiyorsunuz. Biraz önce söylediğim kural burada da geçerli mutlaka aldığınız rengin daha koyusu çıkar ancak açıktan koyuya geçerken bunu almak istediğiniz tonun 1 ton açığını alarak deneyebilirsiniz. Ve oluşacak siyahlık kısa sürede akarak yerini istediğiniz tona bırakacaktır.

Açık Kahverengi ve Kumraldan Siyah Saç Rengine Dönmek

Saçlarınızın siyah olmasını istiyorsanız asla siyah saç boyası almayın. Koyu kahverengi yada çikolata kahvesi saçlarınızın yeterince koyu görünmesini sağlar. 2 kere boyadığınızda zaten siyaha yakın bir renk ile karşılaşırsınız.

Sarı Kızıl ve Siyah Saçlara Sahipseniz

Sarı, kızıl ve siyah saç renklerinden geriye dönüşler zordur saçlarınız değiştirme işlemi sırasında çok yıpranır. Bana göre ara renklerde kalın. Saç sağlığınız için ve son yılların saç trendleri de bunu söylüyor zaten. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz. Saç renginizi istediğiniz saç rengini söyleyerek. Yardımcı olmaya çalışacağım..

2 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

96 yorum

Merhaba saclarim platin sarisiydi.. 2 Hafta önce Loreal 9.32 ile boyadim. uclarimda gri yansima ve cansizlik oldu. Diplerim daha altin sarisi uclarim ise parlakligini yitirmis renksiz görünüyor. Suan acik ve dogal bir kahve tonuna dönmek istiyorum. Ne önerirsiniz? 7.7 ve 7.4 karisimi kullansam sonuc nasil olur?

Cevapla

Hoş olacaktır ancak boyanın akacağını ve açılacağını unutmayın. 7.4’ü tavsiye etmem yeşillenme olabilir.

Cevapla

Merhaba benim saçımın şu anki boyalı rengi açık küllü kumral, saçımı bir ton koyu yani 7.1 küllü kumral rengini elde etmek için marketten hangi boya numaralarını almalıyım?

Cevapla

Açık küllü derken 8.1 ‘mi eğer öyle ise 7.1 almanız yeterli. Çabuk akıyorsa boya 1 ton daha koyusu alınabiir.

Cevapla

mrb benm saçım diplerim açılmıştı uçlardada sarımsılık var açık karamelle 7.5 ile bıyadım hafif bakırlık oluştu. şimdi diplerim çıktı tekrar boyamak istiyorum ne renk yapmalyım açık karamelle papatya sarısı 10.0 karıştırsam nasıl olur acaba

Cevapla

Palette açık karamel mi aldınız. Turunculuk olabilir. Tavsiye etmem.

Cevapla

Mrb benim saçım açık karamel . Ben kendi saç rengime yani siyaha dönmek istiyorum hangi renk boya almalıyım yada kuaforde hangi renge boyatmaliyim

Cevapla

Koyu bir renge boyamanız yeterli. Saç boyanız aktı ise içinde turunculuklar, bakırlıklar yoksa sorun yok. Koyu kahve bir boya bile siyah kadar koyu görünecektir saçlarınızda. oryaj ile saçlarınızı açtırmadıysanız tabii ki.

Cevapla

benim saclarim koyu kahve daha ilk boyaticam ve kumrala donmek istiyorum nasil yapabilirim ve acik bugday tenliyim olurmu

Cevapla

Saç boyası ile açmak istiyorsan 10.0 gibi açık sarı saç boyalarını denemelisin. Bir kaç boyamadan sonra (yaklaşık 2 ay süreçte) kumral tonlara gelir.

Cevapla

Merhaba saçımda siyah boya var platin evde boyasam saçı açmak adına başarılı olur muyum teşekkür ederim

Cevapla

Yani çok az yarım ton kadar açılır.

Cevapla

merhaba benim kendi saçım oldukça koyu bir siyahtı ama ben röfleyle açtırdım ama memnun kalmadım çoğu yerini turuncu yaptı kuaför. şimdi pişmanım acaba bu saçı koyu patlıcan moruna çevirebilir miyim. ya da kendi orijinal saç rengim olan koyu siyaha

Cevapla

Röfle saçı eriten bir uygulama yaptırmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. boya akınca alttaki turuncu renk ortaya çıkmış olabilir bunun nedeni de saçların boya tutmaması olabilir. Yani saçınız yanmış olabilir. Saç boya tutmuyorsa heleki sarı röfleli saçın üstüne mor gibi aykırı ve zor bir boyayı tavsiye etmiyorum. Akınca yeşil olur saçlarınız. siyah saç daha mantıklı tabii. Ama sonra siyah saçı tekrar açmak falan isterseniz yine sıkıntı.

Cevapla

Merhaba ben 15 ay önce saçımı koyu kahveye boyadım şimdii çikolata kahveye boyamak istiyorum ama tutar mı acaba kafam karışık Görüşünüzü bekliyorum. ..

Cevapla

şu anda saçların ne renk tam olarak önemli olan o. Çok az bir miktar kısa süreli saçlarını %8 (20 vl) açabilir sonrasında çikolata kahveye boyayabilirsin. Eğer saçların çok koyu ise o boya bir etki etmez direk boyarsan.

Cevapla

Çok koyu değildi rengi ama tutmadı boyadım siyaha dönük oldu çok teşekkür ederim. Cevabnz için.

Cevapla

Rica ederim.

Cevapla

merhaba benim saçlarmda ombre var uçlar sarı soğan kabuğu sarısı üstler koyu kahve,saçlarımı koyu bir çikolata kahve gibi bir renge boyamak istiyorum sizce ne renk boya almalıyım nasıl işlem uygulamalıyım?doğal saçım siyahdı

Cevapla

Soğan kabuğu dediğinizde ben kızıl renk anlıyorum ama. Saçlarınızda bakırlık varsa olmaz yok eğer yoksa açık bir sarı ise istediğiniz tonun 1 ton koyusunu alıp boyayın saçlarınızı yıkadıkça daha iyi bir renk ortaya çıkacaktır.

Cevapla

Merhaba. Saçlarım Kumral palettenin 10.0 papatya sarısı rengine boyadım biraz bekle rengi yerine oturur dediler ama sadece uçları güzel oldu dibi turuncu gibi alışamadım şuan dibi geldi sarı olmasını istiyorum napmalıyım ?

Cevapla

Saçlarını açtırdın mı? Açıcı kullandın mı? zira açıcı kullanıp turuncu oldu ise biraz sıkıntı. Ayrıca diplerini açtırmanı kendi başına deneyimin de yok ise üstelik önermiyorum.

Cevapla

Meraba saçlarım kahverengi normalde ben saçlarımı kumral boyadım ama nerdeyse hiç bir fark olmadı gibi bakır kızılı na geçmek istiyorum ama saçımda boya olduğu için sorun olur mu kötü bir renk ortaya çıkar mı acaba

Cevapla

Saçlarını öncelikle açmalısın Bu konuları okumanızı tavsiye ederim.
SAçlarınızı yeteri kadar açarsanız bakır kızılı olabilir çok rahatlıkla.

https://www.bakimlikadin.net/arama/?cx=partner-pub-7121583950995445%3A5867707971&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=sa%C3%A7+a%C3%A7ma&sa=ARA

Cevapla

Merhaba sacım koyu kızıl. Bal kopugu rengı ıstıyorum. Kendim hangı boyayı alırsam etkili sonuc alabılırım

Cevapla

Koyu kızıl saç rengini akıtmadan ( oryal ile açmadan) bal köpüğü rengine ulaşmanız mümkün değil ki bunu da profesyonel bir kuaför de yapmanızı tavsiye ediyorum.

Cevapla

Merhaba,
Benim saçlarımın dipleri bakır kahve uçları Turuncuya yakın bir renkte. Açıcı kullanmadan boyamak istiyorum. Renk farkı olmayacak şekilde hangi renge boyayabilirim

Cevapla

Hangi renge boyamak istediğinizi yazmamışısınız. Kumral olabilir en yakın sonuçlara göre. Küllü renk içeren 6.1 gibi boyalara boyayabilirsiniz.

Cevapla

Meraba saclarimi daha yeni bakır a boyattim fakat hoşuma gitmedi kızıla boyamak istiyorum kendim evde boyayabikecegim boya numarasi tavsiye edermisiniz ıddaalı bi kızıl istiyorum

Cevapla

Merhaba o kadar çok kızıl renk tonları var ki şimdi sizin beğeniniz çok farklı olabilir. https://www.bakimlikadin.net/arama/?cx=partner-pub-7121583950995445%3A5867707971&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=k%C4%B1z%C4%B1l+renk&sa=ARA

Buradan bakarsanız ulaşabilirsiniz boya isimlerine ve renk isimlerine.

Cevapla

Merhaba benim saclarim cok acik kullu sariydi platine yakin 2 ay once karamelle acik kahve karistirip boyadim suan kumral guneste bal kopugu gibi ama soluk altin sarisi tonlarina nasil gecebilirim

Cevapla

Tekrar açmanız gerek tabii ki. Çok da tavsiye etmem zaten yeterince kimyasal uygulamışsınız saçlarınıza.

Cevapla

Merhaba, benim saçimda ombre var, yani Uçlar koyu sarı, dipler de bal köpüğü ama dipleri aktiginda evde boyadigim için biraz koyu , evde patlıcan moru yapmak istiyorum ama Uçlar biraz yıpranmış, yapsam tutar mı?

Cevapla

İpek Hanım Tavsiye etmem açıkçası bu işlemi uzman bir kuaförde yapmalısınız. Yoksa Mor aktıkça altta sarılar olduğundan yeşil renge geçer ki bu da hoş olmaz.

Cevapla

merhabalar benim şuanki saç rengim ballı karamel ben saçımı ışıltılı bi kahveye döndürmek istiyorum .hangi boyayı almam gerekir sizce ?

Cevapla

Işıltılı bir kahve derken içerisinde dore renkler olan pek çok boya var. Örneğin Koleston 6/07 gibi. Ama bu saçlar krepe balyaj gibi olmaz. Ayrıca ballı karamel’den Bu renge dönmek için bir kaç kere boyamanız gerekir.

Cevapla
Gülşin  -  5 Ocak 2016 / 13:15

Merhaba benim ana sac rengim siyah,saçımi kuaforde açık kumrala boyadım iki yıkama sonrası turuncu bir renk aldı. Şimdi turunculugu gidermek istiyorum ayrica yesillenmesini de istemiyorum acil cevap lütfen

Cevapla

bnim saçımda kahverengi bugday tenliyim ve saçımı kuyo sarı dore yapmak istiyorum olurmu yada saçımı koyu sarı kumralda olabilir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et