Tüm Saç Renkleri

Bepanthen Ampul Nedir – Nasıl Kullanıyorum

Bepanthen Ampul Etken madde olarak dekspantenol kullanılan ve cilt tarafından emildikten sonra b5 vitaminine dönüşen ve bayer tarafından üretilen bir ilaçtır. Yara, yanık ve dermokozmetikte kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda saç kırıkları ve güçsüz saçların tedavisinde de etkili bir ampul ilaçtır.

Güçsüz saçlardan bıkkınlık geçirenler, lafım sizlere.. Bepanthen Ampul uygulamasını kullanma aşamalarımı ve bu süreçte saçlarımın hangi aşamalardan geçeceğini anlatmaya çalıştım, bana lütfen kulak verin. Saç açma işlemleri ile yıprattığım saçlarımın zayıflaması ( lastik gibi çektikçe uzuyorlardı ) ve kırıkların fazlalaşması ile çok fazla adı geçen Bepanthen Ampul’u kullanmak için yollar aramaya başladım.

Öncelikle şunu belirteyim Bepanthen Ampul almak eskisi kadar kolay değil çünkü reçete ile satılıyor. Muadili olarak kullanabileceğiniz ilaçlar var ve bunlar vitamin ve ilaç olarak satılıyor. Hepsini detaylıca anlatacağım. Öncelikle nasıl elde ettiğimden başlayayım.

Etken Madde

Tesadüf eseri tedavi edilen hastaların kıllarının daha gür çıktığı – Hatta kel hastaların saçlarından daha gür saçlar çıktığı farkedilmiştir.

Dekspantenol : Cilt tarafından emildikten sonra b5 vitaminine dönüşen madde. yara ve yanıkların iyileşmesinde ve kırışıklıkların onarımında etkilidir. ( 2 )

Nedir?

bepanthen ampul nedir - nasıl kullanıyorum 1

Bepanthen etkin madde olarak 500 mg dekspantenol ( 3 ) içeren bir ilaçtır. dekspantenol ise kıl köklerini besleyerek, uygulandığı bölge de kılların daha güçlü çıkmasını sağlar.

Nasıl Aldım?

Özel Hastanede Dermotolog tarafından verilen reçete ile ( Saç kırılması ) ile satın aldım ve doktorun da verdiği bilgiler ile birlikte kullanmaya başladım.

2020 Güncel Fiyatı Nedir?

15 Kasım 2020 itibarı ile güncel eczane satış fiyatı 9:75 tl.

Nasıl Kullandım?

bepanthen ampul nedir - nasıl kullanıyorum 2

Kesinlikle tek başına kullanmadım. ( Kullanmayınız ) Şampuana katabileceğiniz gibi aşağıda ayrıntıları ile eklediğim şekilde karışımlar oluşturarak da kullanabilirsiniz.

Ne İşe Yarar

Saç köklerini güçlendirir ve zayıf saçlarda saç kırıklarının azalmasını sağlar.

Muadili

BEHEPTAL 2 ml 5 ampül
BEMIKS 5 ampül

Ne Kadar Süredir Kullanıyorum?

Haftada bir kez uyguladığınızda yaklaşık 3 hafta gibi bir süre sonunda uygulamanın gözle görülür farkları ortaya çıkıyor. İlk kullanımdan itibaren tatmin etmeye başladığını da söylemek gerekir. Saçlarımda iyileşme görmeye başladıktan sonra uygulama sürecini iki haftada bir olarak değiştirdim. 3 ayın sonunda saçlarımın çok daha sağlıklı olduğunu gördükten sonra şampuanıma katarak kullanmaya başladım. Ancak mutlaka uygulamaya devam ediyorum. Çünkü saçlarım her gün çevre şartlarından etkilenerek zarar görüyor.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ampullerin en büyük dezavantajı ise yanlış kullanımın beraberinde ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilecek olması. Özellikle Bepanthen ampul saçta kullanırken yanlış oranda uygulama yapılması saç derisinin kaşınarak pul pul dökülmesine neden olabiliyor. Bu tarz yan etkiler ortaya çıkarsa mutlaka saçlarınızı ılık su ile yıkadıktan sonra doktora görünün.

Bepanthen Ampul Kullanımı ve Saç Maskeleri

  • Öncelikle bir karışım oluşturarak ampuller içerisinde bulunan sıvının seyreltilmesi gerekiyor.

Ben zarar görmüş ve yorgun düşmüş saçlarımda Bepanthen ampul kullanırken saçlarım için yararlı başka yağlar ile karışım oluşturarak kullanmayı tercih ediyorum. Ancak burada sizin tercihinize ve deneyimlerinize bağlı olarak farklı uygulamalar da kullanabilirsiniz.

Saç Uzatmak için kullanmak isterseniz kullanacağınız karışım;

Bemiks+Evigen+Bepanthen Ampulleri Linke tıkladığınızda ayrıntılı olarak karışımın nasıl oluşturulduğunu ve kullanıcı yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Saç Kırıklarını gidermek ve saçları güçlendirmek için;

500 ml şampuan içine; ( İnce ve zayıf saçlar için Pantene, Elidor yada tercihinize göre başka bir şampuan kullanabilirsiniz. )
2 adet bepanthen ampul
1 adet bemiks ampul
1 adet evin ampul ( bulamazsanız evigende aynısıdır)

Saç Maske Tarifi

Son olarak son derece başarılı bulduğum ve benimde kullanmaya başladığım içerisinde yukardaki üç ampülün de olduğu bir saç maske tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

bepanthen ampul nedir - nasıl kullanıyorum 3
Kaynak: bikizibiogluvarmis

Haftada 1 kullanıldığında saçlarda uzamayı sağlar. 1-2 saat streçle sarıp bekletebilirsiniz.
Ozon yağı : Saç diplerine oksijen takviye ederek saçın nefes almasını sağlar. Saç dökülmesinin azalmasını sağlar. Kırıkları onarır. Saça canlılık verir.
Sarı kantaron yağı : Dökülmeyi azaltır. Kepeklenmeyi giderir. Saçtaki kuruluğu giderir.
Bepanthen, bemiks ve evigen ampul: saç derisini besleyici ve yenileyici etki sağlar. Saçların kırılmasını engeller. Nemlendirir. Saçın uzamasına yardımcı olur. Saç telleri güçlenir, gürleşir.
Hindistan cevizi yağı: saçı nemlendirir besler kırılmayı azaltır. Kabarmayı önler. Kepekten kurtulmak içinde kullanılır.
Argan saç serumu: Yıpranmış saçları besler, gücünü ve parlaklığını arttırır. Kabarmayı engeller.
Shea butter: Saçların onarılmasına, yumuşak, canlı ve parlak görünüm kazanmasını sağlar.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et