Tüm Saç Renkleri

Örgü Topuz Nasıl Yapılır?

En zor görünen, aslında en kolayıdır! “Örgü topuz nasıl yapılır?” sorusuna verilebilecek en açıklayıcı cevap da bu sanırım. Oldukça zor ve uğraştırıcı bir model gibi görünüyor olsa da bu sizi yanıltıp, pes ettirmesin. Çünkü pek çok kuaför örgü topuz modelini evde kolaylıkla uygulanabilecek bir model olarak nitelendiriyor. Gelin bu yazımızda birlikte deneyelim. İhtiyaç duyacağımız malzemeler; ayna, tarak, iki adet örgü lastiği ve 3-4 adet tel toka.

orgu topuz yapımı resimli anlatım
Orgu Topuz Yapımı Resimli anlatım

Örgü Topuz Yapım Aşamaları

  • Uygulama kolaylığı ve modelin daha canlı görünmesi açısından öncelikle saçlarımızı yıkayalım ve ardından kurutup, iyice tarayalım.
  • Daha sonra saçlarımızı eşit şekilde iki parçaya ayıralım ve karışmaması için bir tarafı toka yardımıyla hafifçe tutturalım.
  • Diğer tarafı pürüzsüz ve sıkı bir şekilde parmaklarımızın arasında toplayıp, ensemizden başlayarak sıkıca düz bir şekilde örmeye başlayalım. Eğer arzu ederseniz bu aşamada saçlarınızın ön kısmından ince iki perçem bırakabilirsiniz.
  • Muntazam bir örgü elde ettikten sonra örgü lastiği ile tutturup, aynı işlemi diğer tarafa da uygulayalım.
  • Elde ettiğimiz örgülerden ilkini; kafa şeklimize göre önden ya da daha tepeden yukarı doğru sarıp, tek toka yardımı ile yandan tutturalım.
  • Ardından ikinci örgüyü de diğer taraftan yukarı doğru sararak tutturalım. Bu noktada örgülerin kesişme noktaları çapraz şekilde geçirmek için, birini diğerinin altından tokalayın.
  • Kesişme noktalarımızı kamufle etmek ve daha doğal bir görünüm kazandırmak için; örgülerimizi nazikçe gevşetelim. Bu noktada elde ettiğimiz topuzu bozmamak için son derece dikkatli ve kontrollü davranmaya özen gösterelim.
  • Son olarak önden ayırdığımız perçemlerimiz varsa; 3-4 saniye kadar maşalayıp, dalga ve hacim kazandıralım. İşte evde örgü topuz yapımı bu kadar kolay!
örgü topuz nasıl yapılır? 1
örgü topuz nasıl yapılır? 2

Diğer saç örgü yapılışları ve saç modelleri için ilgili kategorimizdeki konulara bakabilirsiniz.

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et