Tüm Saç Renkleri

Evde Saç Boyama ve Renk Geçişleri Anlatımı

Evde saç boyama işlemi eğer 4-5 sene gerçekleştirirseniz ve yaptığınız hataları tekrarlamazsanız son derece ekonomik ve kolaydır. Evde saç boyama işlemi yaparken saçlarınızı kendi renginize boyuyorsanız bu son derece kolay olabilir ancak saç renk geçişleri ve saç boya karışımları ile saç renginizi değiştirecekseniz bu zor olacaktır.

Bu yazımızda size evde saç boyama konusunda nelere dikkat edeceğin gerektiğine ve koyu ya da açık saç renklerinden nasıl istediğiniz saç rengine geçiş yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Saç Boyasının Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyası seçimi, elde etmek istediğiniz renge ulaşabilmeniz, bunu yaparken de saçlarınızın mümkün olduğunca az yıpranması açısından son derece önemli. Eğer ince telli, hassas, problemli saçlara sahipseniz organik saç boyaları arasından seçim yapmanızı öneririz.

Renk seçimiyle ilgili dikkat etmeniz gereken ise kendi saç renginizden en fazla 4 ton kadar açık ya da 4 ton kadar koyu bir renk seçmeniz olacaktır. Aksi takdirde hayal ettiğiniz sonuca ulaşamamakla birlikte, renk değişimi istediğinizde ekstra işlemlere ihtiyaç duyacaksınız. Bu da sizin için daha fazla zaman ve para kaybı demek!

Evde Saç Boyama İçin Gerekli Malzemeler

Alüminyum Folyo
Plastik Kap
Saç Boyasısı Fırçası
Tokalar
Bir tutam Saç ( Denemek için )
Saç Fırçası

Evde Saç Boyama
Evde Saç Boyama İçin Gerekli Malzemeler

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-Öncelikle saç boyama işlemi için toplamda 1-1,5 saat ayırmanız gerektiğini bilin.

-Mutlaka aldığınız boya kutusundan çıkan talimatlara uygun şekilde saçınızı boyayın.

-Saç boyama işleminden 24-48 saat önce cildinizin küçük bir bölümüne alerji testi uygulayın. Bu, alerjik bir durumunuz varsa istenmeyen durumlarla karşılaşmanızı önleyecektir.

-Mümkün olduğunca hızlı ve dikkatli bir şekilde boyayı saçınıza uygulayın.

-Bekleme süresi sonrasında saçınızı iyice durulayın. Şampuanla boyayı saçınızdan tamamıyla arındırın. Sonrasında saç kremi uygulayıp iyice durulayın…

-Boyayı bekleme süresinden daha fazla saçınızda tutarsanız rengin git gide koyulaşacağını, daha az tutarsanız da istediğiniz renge ulaşamayacağınızı bilmenizde fayda var!

-Son olarak renk kutularını ağızlarını sıkıca kapatmanız durumunda ortalama 3 aya kadar tekrar kullanmak üzere saklayabileceğiniz bilgisini de paylaşarak yazımızı noktalayalım.

Evde saç Boyama resimli Uygulama Anlatımı

Öncelikle saç renginizi koyudan açığa mı açıktan koyuya mı geçirmek istiyorsunuz ona karar verelim.

Koyudan Açık Renge Saç Boyama

Koyu Kumraldan Açık Karamel ve Bal Köpüğü Rengine;

Örneğin saç renginiz koyu kumral ve siz altın sarısı istiyorsunuz. Bunu evde başarma olasılığınız çok düşüktür. Ancak aldığınız altın sarısı boya ile 2 ya da 3 boyamada açık karamel yada bal köpüğü saç rengine ulaşabilirsiniz.

Koyu Kahveden Küllü Sarı Saç Rengine Geçiş

İstediğiniz saç rengi küllü sarı ise; koyu kahve saç renginizi ancak açık küllü sarı ya da papatya sarısı ile 2 boyamada koyu küllü sarı saç rengine dönüştürebilirsiniz.

Saçlarda Turuncu ve Kızıllık Neden Ortaya Çıkar?

Şunu unutmayalım.Saçlarınız sıcak renklerde ise yine sıcak renklerde saç boyası kullandığınız zaman turuncu ya da kızıllık ortaya çıkması çok yüksektir. Bunun olmasını istemiyorsanız küllü tonlarda saç boyası tercih edin. Ve mümkünse istediğiniz tonun en az 2-3 ton açığını tercih edin çünkü resimdeki saç renginin çıkma olasılığı zaten yok. Mutlaka daha koyusu çıkacaktır. Seçtiğiniz çok açık tonda sarı bile saç renginizin aslında istediğiniz tona ulaşmasında yeterli olmayacaktır. Evde boyamada istenilen sonuca ulaşma ihtimali koyudan açığa geçerken biraz düşüktür.

Açıktan Koyuya Saç Boyama

Küllü Açık Kumraldan – Koyu Kahverengi saça evde saç boyayarak geçmek

Saçlarınız açık renk örneğin küllü açık kumral ya da kumral diyelim ve siz koyu bir renge geçmek istiyorsunuz. Eğer saç renginiz sarı ise koyu renk saç boyası boyayı kısa bir sürede kusar ve ortaya turuncu kızıl bir renk çıkabilir. Bu saç kusması dediğimiz renk atması gerçekten hiç hoş bir deneyim değildir.

Saçlarınız kumral ve siz siyah yada çikolata kahvesine geçmek istiyorsunuz. Biraz önce söylediğim kural burada da geçerli mutlaka aldığınız rengin daha koyusu çıkar ancak açıktan koyuya geçerken bunu almak istediğiniz tonun 1 ton açığını alarak deneyebilirsiniz. Ve oluşacak siyahlık kısa sürede akarak yerini istediğiniz tona bırakacaktır.

Açık Kahverengi ve Kumraldan Siyah Saç Rengine Dönmek

Saçlarınızın siyah olmasını istiyorsanız asla siyah saç boyası almayın. Koyu kahverengi yada çikolata kahvesi saçlarınızın yeterince koyu görünmesini sağlar. 2 kere boyadığınızda zaten siyaha yakın bir renk ile karşılaşırsınız.

Sarı Kızıl ve Siyah Saçlara Sahipseniz

Sarı, kızıl ve siyah saç renklerinden geriye dönüşler zordur saçlarınız değiştirme işlemi sırasında çok yıpranır. Bana göre ara renklerde kalın. Saç sağlığınız için ve son yılların saç trendleri de bunu söylüyor zaten. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz. Saç renginizi istediğiniz saç rengini söyleyerek. Yardımcı olmaya çalışacağım..

1 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

96 yorum

Merhaba saclarimi kusturdum ve kullu sarıya boyadim fakat beyazlarim acik renk duruyor sizce bir ton koyuya boyasam kapanirmi

Cevapla
Naz Kaya  -  24 Temmuz 2014 / 11:12

Beyazları kapatmak için koyu bir tona boyamanız gerekiyor Tülay Hanım. 8.1 küllü koyu sarıyı deneyebilirsiniz.

Cevapla
alpsah  -  26 Ekim 2014 / 12:54

resimdeki modelin saç rengi tonunda bir ton istiyorum tek renkle bunu bulmak zor sanırım saçrengim bal köpüğü ama resimdekisaçtan istiyorum hangi boya olmalı.

Cevapla

Tek renkle olmaz çünkü krep var saçlarda. Önce kahverengi sonra altın sarısı. Sevgiler.

Cevapla

MERHABALAR SAÇIM RÖFLE KERTENKELE FİLMİNDEKİ ZEHRANIN SAC RENGİNDE OLMASINI İSTİYORUM SACIMIN NE RENK BOYAMALIYIM

Cevapla

bahsettiğiniz filmi bilmiyoruz örnek resim var mıdır?

Cevapla

saçım kahverngi kumral istiyorum hangi rengi boyamamam gerekiyor

Cevapla

Bayan için mi bu tavsiye? Saçlarınızı daha önce boyatmışmıydınız?

Cevapla

mrba ben saçımı 1 ay kadar önce fındık kabugu rengine boyamıştım simdi ise 6.7 çikolata kahvesine boyamak istiyorum sizce nasıl olur

Cevapla

Güzel olacaktır Yasemin hanım.

Cevapla

Merhaba,saçlarımı 1.5 hafta önce çikolata kahvesine boyadım ve koyu oldu şimdi ise küllü kumral istiyorum oksidasyonla açıp küllü kumrala boyasam turuncu ve kızıl renk gider mi?

Cevapla

gider. Saçınızı yakmamaya özen gösterin sevgiler.

Cevapla

merhaba benim saçlarım karamel küllü kumral istiyorum nasıl bir boyama yapmalıyım

Cevapla

Boya mı saçlarınız ?

Cevapla

merhaba tam olarak yazamadım hemde yanlış yazmışım benim saçlarımın dibleri karamel uçları sarıya yakın açık bir renk koyu kumral istiyorum turunculuk veya yeşillenen bir renk istemiyorum hangi boyayı kullanmalıyım

Cevapla

Loreal küllü koyu sarı saç boyalarından alabilirsiniz.

Cevapla

merhaba ben saçlarımı 2 ay önce boyattım altta sarıya yakın bir renk vardı uçları yine sarıya yakın açık bir renk dibleri kahve karamel oldu aralarda üst taraflarda turunculuk kırmızılık gibi renklerdr var ben serenay sarıkayanın saç rengi açık küllü kumral arasına dore sarı istiyorum nasıl yapabilirim kaç numaralı boyaları kullanmalıyım hangi marka olmalı

Cevapla

Mine Hanım bunu uygulayınız sonra küllü sarı 2 hafta sonra boyayabilirsiniz üstüne küllü tonlar isterseniz.

Cevapla

ben mine tam olarak anlamadım küllü açık kumral için önce hangi rengi boyamam gerkiyor dore sarı istiyorum aralarına demiştim küllü sarı onun içinmi yoksa komple boya içinmi 2hafta sonra boyamam gereken aralarımı

Cevapla

sanırım link vermek istedim o gelmedi. şimdi saçlarınızı 20 vl açtıktan sonra 30 vl den sonrası profesyonellik ister aman dikkat. Üztine 8.1 loreal ardından krepe balyaj şeklinde dore sarı atarsanız istediğiniz saç olur bol şans.

Cevapla

ben mine cevap yazmadınız acele cevap bekliyorum admin hanım lütfen

Cevapla

mrblar saç rengim açık şampanya sarısı fındık kabuğu rengine boyamak istiyorum fakat sarıya dönüş kolay olur mu bu renkten

Cevapla

olur sorun olmaz.

Cevapla
ayşe harma  -  14 Ocak 2015 / 14:35

ben saçlarımı en son kışkırtıcı kahve boyadım şimdi küllü kahve istiyorum.nasıl boyayabilirim.hangi boyayı kullanmalıyım.rengin biraz açık olmasını istiyorum.

Cevapla

Merhaba öncelikle saçınızı açmalısınız. oriel ile olabilir orielsiz olabilir bu konuda sitemizde çok fazala makale var. oriel kullanacaksanız 30 vl üstü denemeyin saçlarınızı yakarsınız. Orielsiz için şunu okuyun.

https://www.bakimlikadin.net/2014/12/22/orial-kullanmadan-sac-acma-islemi/

sonrasında 8.1 7.1 istediğiniz tona boyuyabilirsiniz.

Cevapla
Burçin  -  28 Ocak 2015 / 01:37

Merhaba, saç rengim koyu kestane doğal kendi rengim ben dore kumral istiyorum açıcıyı kaç dakika bekletmeliyim ve ardından ne kadar zaman sonra boya uygulamalıyım? Teşekkürler..

Cevapla

Merhaba Burçin Hanım Kumral olsa idiniz size https://www.bakimlikadin.net/2014/10/08/sac-acici-spreyler/ Bunu önerirdim. Ama kestane rengi açılınca bakırlaşır. Kızıllıklar olur o nedenle saçlarınızı açarken dikkatli olmalısınız. Açıcıyı 10-15 dk saçınızda tutmanız yeterli. Bolca saçlarınızı duruladıktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.

Cevapla

Mrb sizden acilen yardım istiyorum..ben saçlarını bundan iki ay önce kızıl kahveye boyamıştım iki gün önce bi kuaföre saç kestirmek için gittim o arada bana senin saçına balyaz çok yakışır diye beni balyaza ikna etti sacima sadece sarı renkle sac dibinden başlayarak balyoz yaptı ben çok ağladım şimdi saçlarım cirt bi sarı ve atlarında parlayan kızıllar var ve uçları yandı saclarimin boyamak istiyorum tekrar ama korkuyorum tamamen yakmaktan nasıl ve ne renge boyamam lazım…

Cevapla

Nasıl bir kuaförmüş anlamadım.Çok yanlış işlem uygulamış, kızıl saçı açmıştır muhakkak açmamış sa daha kötü ama saçlarınızı yakmış zehra hanım sizin yerinzde olsam 1 ay hiç birşey yapmam saçlara yada kestireceksiniz başka şansınız yok. Koyu renk boyasanızda kızllıklar geçmez ama illa boyayacağım diyorsanız küllü tonlarda boyamanız gerekiyor.

Cevapla

Çok teessür ederim peki bir ay sonra boyadigimda olur mu yani kızıl ve sarı kapanır mi

Cevapla

1 ay sonra dememin nedeni yıpranmış saçınızı dinlendirmek. Çünkü sonrasında kızıl saçı akıtmak için oryal işlemi uygulamanız gerekecek tekrar 30 vl o nedenle saçlarınız önce biraz dinlensin.

Cevapla

merhaba.ben kumral olan saçlarıma sarı balyaj attırdım.istediğim saçımın bir iki tonu açığı ışıltıydı halbuki.fakat bildiğiniz dipten itibaren röfle oldu.esmer ve kahverengi gözlüyüm.beni soluk ve olduğumdan yaşlı gösterdiğine inanıyorum.15 gün oluyor işlem göreli saçım.yeniden boyamak istiyorum.bakırlık mühüm değil olabilir.bir kaç ton koyulaştırmak istiyorum.sizce hangi renge boyamalıyım.şimdiden teşekkürler.

Cevapla

bu arada çikolata kahveyi düşünmüştüm.koleston.sizce uygunmudur?

Cevapla

Yeşillenme olabilir saçlarınızda, birde boyanın akacağınıda göz önününe almalısınız. çikolata kahveye boyarsanız karamele yakın bir ton elde ederseniz. Kolay gelsin.

Cevapla
çiğdem  -  17 Şubat 2015 / 13:01

merhabalar. saçımı 4 ay önce patlıcan moruna boyadım fakat su anki hali kırmızı pembe gibi açık kötü bir renk oldu.eskisi gibi koyu kahve istyorum.nasıl yapablrm yardımcı olun lütfen.aynaya bile bakmak istemyorum bu renk yüzünden.:(

Cevapla

Merhaba, Öncelikle saç rengini akıtman gerekiyor zor bir renk saçlarında yeşillenme olacaktır. Saçın yıpranmadı ise öncelikle bu konuyu oku.

https://www.bakimlikadin.net/2015/02/05/oryal-ile-sac-acma/
https://www.bakimlikadin.net/2015/02/05/c-vitamini-ile-sac-boyasi-akitmak/
https://www.bakimlikadin.net/2015/01/05/sac-silme-islemi-nasil-uygulanir/

Cevapla
çiğdem  -  20 Şubat 2015 / 10:42

teşekkürler

Cevapla
çiğdem  -  18 Şubat 2015 / 14:10

ya cevap verecek misinz

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et