Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Sıvı Peroksit – Oksidan Nedir? Ne İşe Yarar

Peroksit pek çok farklı bileşende kozmatik sektöründen saç ürünlerine, kremlerden ilaçlara kadar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Biz bu konuda Sıvı Peroksit’ten bahsedeceğiz.

Sıvı Peroksit: Peroksit kalıcı krem saç boyaları ile birlikte verilen bir sıvıdır. Saç boyasını inceletmek için kullanılır. Böylece saç boyası saçınızın tamamına sürülecek kıvama gelir. Genellikle kuaförler’de kullanılır.

Önemli: Sıvı peroksit – Oksidan saç açma yönteminde çok etkili olmadığı için genellikle boyasız saçlarda daha başarılı olur. Boyalı saçlarda saç açma etkisi çok daha zayıftır.

Oksidan ve Sıvı Peroksit oranları

Kadınların ve kuaförlerin sıklıkla kullandığı Oksidan tabiri ile Sıvı Peroksit aynı şeylerdir. Oranları vardır ve bu oranlara göre etkisi artar.

%3: Etkisi daha azdır, saça neredeyse hiç zarar vermez. Yarım ton açılma için kullanabilirsiniz. Saçlarınızı Yarım ton kadar açar

%6: Koyu kahverengi saçlarınızı kahverengi tonlara çevirmek için kullanılanılabilir. 1 / 1.5 ton kadar açar.

%9: Saçlarınızı biraz yıpratabilir. 1.5 ile 2 ton kadar saçlarınızı açar ama saçlarınızı en fazla karamel yada turuncu renge kadar açabilir.

Aç Açma: Hidrojen Peroksit olarak bilinen bu sıvı aynı zamanda saçlarınızı açmak için de kullanılabilmektedir. Yaz aylarında güneşli günlerde saçınıza sürük güneşe çıkarak kullandığınızda saçlarınız – Turuncu veya karamel tonlarında açılır.

Önemli: Peroksit, Halk tabiri ile oksijenli su olarak bilinse de yanlış bir tabirdir.

Peroksit kelime anlamı olarak; Oksijen bağı tek bağ olan bileşiminde normal oksitlerden daha çok oksijen bulunan oksitlerin genel addır.

Doğal olarak da bulunur: Örneğin balda doğal olarak bulunan hidrojen proksit için aşağıda bir doğal saç açıcı tarifi verebilirim.

Doğal Saç açıcı Tarifi: 1/2 fincan saç kreminin içine 3/4 fincan bal ekleyerek karıştırın.Nemli saça sürün ve plastik bone ile kapatın 8 saat bekleyip durulayın. Saçlarınızın en az yarım ton açıldığını göreceksiniz.

Peroksit ile Saç Nasıl Açılır?

1- Peroksiti bir kaba boşaltıp karıştırdıktan sonra Krepe tarağıyla saçınızı tutamlara ayırın.

2- Peroksiti tüm saçınıza eşit miktarda uygulayın. Saç diplerinize fazla bulaştırmayın.

3- Tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınıza nazik hareketlerle masaj yapın.
10-15 dakika bekleyin.

4- Bu sürenin sonunda saçınız peroksiti emmeye başlayacaktır.

5- Saç kurutma makinesi ile tüm tutamları kurutun. Bu aşamada saç düzleştiricisi de kullanabilirsiniz. Amaç saçı ısıtmak ve peroksitin harekete geçmesini sağlamaktır.

6- Kurutma işleminden sonra maksimum yarım saat daha bekleyip saçınızı soğuk suyla yıkayın.

Yazar Hakkında
Toplam 5295 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ünlülerin Kullandığı Saç Boyası Markaları Nelerdir?
En İyi Saç Boyası ve Markalar Listesi
Kuaförlerin Kullandığı Saç Boyaları
Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Kestane Saç Rengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara