Tüm Saç Renkleri

Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Çerçeve Ombre aslıda daha önce detaylıca anlattığımız Sombre‘nin kuaförler tarafından uygulanan tekniğinin bir adıdır. Günümüzde özellikle sarı saç rengini sevenlerin tercih ettiği, yüz çevresinde çerçeveli bir görüntünün oluşmasını sağlayan bir modeldir. Saçın uzun ya da kısa olmasına göre ayarlanarak saç uçlarına doğru aydınlatma uygulanır.

Sarı renk ombre severler için biçilmiş kaftan olan ve yüzün etrafında çerçeveli bir görüntü oluşturan bu ombre tekniği de keza çokça tercih edilen modellerden. 

çerçeve ombre
Çerçeve Ombre

Nasıl Uygulanır?

Çerçeveli Ombre(Sombre) daha yumuşak bir geçişle saçların daha ışıltılı, daha dinamik görünmesini sağlar. Keskin tonlarda olmayan sombre saçın üst bölgesinin ana renginde kalıp, diplerden uçlara kadar benzer tonlardaki renklerin tonları açılarak bir bütünlük içerisinde saça uygulandığı bir tekniktir. Bu şekilde saç doğal bir görünüm kazanır. Uygulamanın yapılacağı kişinin ten rengi ve yüzünün yapısı da dikkate alınmalıdır. Bütün bu özellikler dikkate alındığı zaman ortaya muhteşem sonuçlar çıkacaktır.

ÖNEMLİ: Yüz Çerçeveli Ombre (Sombre) yaptırırken eğer saç kıvırcıksa ve koyu renkli ise yüzü çevresi koyu, saç uçları açık tonlarda yapılabilir.

çerçeve ombre ve sombre
Çerçeve Ombre ve sombre

Çerçeveli Ombre’nin renk geçişlerinin ve alternatiflerinin olması birçok kişi tarafından beğenilip tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisidir. Bunlara birçok örnek verebiliriz. Kahverengi-sarı, bal tonlarında, dip boya- uçlarda pembe, koyu kahveden platine, zevklere göre neon renkleri de uygulanabilir.

Çerçeveli Ombre (Sombre) ‘de sert geçişler uygulamak da opak tonlardaki keskin geçişlerle gerçekleştirilebilir. Ayrıca esmer saçlarda da sarı tonlar yerine yakut tonu uygulanarak yine hem daha koyu hem daha parlak bir görünüm elde edilebilir. Dalgalı ve kısa bir saça göz hizasından başlayarak kolaylıkla uygulanabilen Çerçeveli Ombre (Sombre saça hacim kazandırır.

Sombre uygulamaları ve örnek fotoğraflı sombre modelleri için aşağıdaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

çerçeve ombre modelleri- (sombre) 3

En çok beğenilen ombre tekniklerinden olan bu çerçeveli ombre modelini örneklerle inceleyelim. Oldukça kontrastlı ve değişik görünen bu ombre saçlarında değişiklik yapmak isteyen hanımlar için iyi bir alternatif olabilir.

çerçeve ombre modelleri- (sombre) 4
çerçeve ombre modelleri- (sombre) 5
çerçeve ombre modelleri- (sombre) 6
çerçeve ombre modelleri- (sombre) 7
çerçeve ombre modelleri- (sombre) 8
çerçeve ombre modelleri- (sombre) 9

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] görünmekle kalmıyor , aynı zamanda tamamen doğal gözüküyor. Farklı bir hava katıyor. Çerçeve Ombre ( Sombre ) Konumuza buradan […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et