Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Rehber: Sarı Saç Renkleri ve saç boya Numaralar

zamedya

Dönem dönem farklı saç renkleri moda olsa da, sarı saç modası her zaman popülerliğini koruyor. Peki sarı saç renginin nasıl tonları vardır?İşte bu sorunun cevabını arayan birçok kadın kendi çabalarıyla saçlarının rengini açmak, farklı tonlar elde ederek genelde hüsrana uğramak durumunda kalır. Peki sarı saçlar hakkında yeterince bilgiye sahip misiniz? O halde gelin, sarı saç renkleri hakkında bilgilerimizi güncelleyelim.

Her sezon sarı saç renklerinde farklı tonların moda olduğu bir gerçek. Kirli sarı, bakır sarısı, platin sarısı ya da yumurta sarısı gibi nitelendirmeler saç renginin tonuyla ilgilidir. Sarı saç renkleri konusunda hangi tonu seçeceğinize karar vermeden önce size yakışan tonu bulmanız gerekecektir.

Köpek Dünyası

İşte Sarı Saç Rengi Tonlarına Hep Birlikte Göz Atalım!!

Sarı saç renkleri tonları;

Sarı saçların en açık tonu platin

En koyu tonu ise koyu sarıdır.

Bu iki renk arasında birçok ara renk bulunur. Açık tenli ve renkli gözlü olanlar küllü sarılar ve platin sarısı gibi renklerle daha dikkat çekici olabilir.

-Esmerlere ise karamel ve koyu sarı tonları yakışmaktadır. Yani herkese yakışan sarı saç renkleri vardır. Son yıllarda popüler olan gümüş rengi sarı ise açık tenli ve açık renk gözlü kişilere yakışmaktadır. Gümüş rengin elde edilmesi için zaten doğal sarışın olunması ve saçın beyaza kadar açılması gerekir. Platin sarısı saçlar gümüş renge boyanabilmektedir.

-Ara renkler diye tabir ettiğimiz tonlar ise bal sarısı, çilek sarısı, dore sarı, bebek sarısı, kum sarısı, küllü sarı, karamel sarı, altın sarıdır.

Altın Sarısı: 9.3 

Kadınların en çok beğendiği ve kullanmak istediği saç rengi arasındadır. Çünkü sarı saç rengi kadınların en çok ilgisini çeken saç renkleridir. İçerisinde altın renkli yansımalar bulunur.

Küllü sarı: 8.1

Şimdilerde sarı saçın bu olağanüstü hafif ve mat tonları tüm ilgiyi üzerine çekiyor. Küllü sarı saç rengi kendine güvenen, havalı, alışılmadık ve ciddi bir izlenim oluşturuyor. Soğuk tonlardan oluşuyor.

Bal sarısı: 8.7

Sarı saç rengi skalasında yer alan bal sarısı saç rengi ise son zamanlarda yükselişe geçen bir saç rengi haline geldi. İddialı ve çarpıcı bir sarışın olmak istiyorsanız bu rengi kesinlikle denemelisiniz. Bal sarısı hem sarışın olma isteğinizi karşılayacak hem de kumral saç tonundan çok da uzak olmadığı için kumrallıktan da sizi uzaklaştırmayacak bir saç rengidir.

Platin sarısı: 11.1

Platin sarısı saç rengini hemen hemen her kadın merak etmektedir. Ancak biraz cesaret isteyen bu rengi herkesin kullanması doğru değil. Çünkü saç renginin hoş ve güzel bir görünüme sahip olması için cilt rengi ile uyum yakalaması gerekmektedir. Bu nedenle Platin sarısı her ten  rengi ile uyum sağlamaktadır. Platin sarısının uyum sağlayabildiği tenler açık ve buğday tenlilerdir.

Bebek Sarısı : 8.2

Bebek sarısı saç rengi platin saç rengine göre daha sıcak daha koyu tonda desek daha doğru olur. Platin ise daha soğuk daha açık bir sarıdır. İkisi karıştırılsa da bebek sarısı daha sıcak alt tonu bulunan bir renktir.

Kum sarısı: 8.1-9.1

küllü kumral saç rengine çok yakın bir tondur. Kum sarısı saç renginin bu kadar sevilen bir ton olmasının ana sebebi çok doğal bir saç rengi olmasından dolayıdır.Kum sarısı saç renklerinde sarının parlak tonları bulunmaktadır. Küllü kumral saç rengine göre en ayırt edilebilir özelliği budur.

Çilek sarısı : 8.34

En göz alıcı saç renkleri arasında bulunur. En parlak saçlar olmasa da, insanlar ışık üzerinde parladıklarında  doğal yumuşaklıklarından ve çeşitli renk tonlarından gözlerini alamazlar.Hafif kızılımsı yansımalar çilek isminin verilmesinde etkili olmuştur.

Gümüş sarısı : 10.1

Gümüş sarısı saç rengi nasıl bir tondur diye ifade edecek olursak çok açık sarı saç rengidir. Son iki üç senenin çok fazla öne çıkacak saç rengidir. İçinde gümüş tonda yansımaları olan bir renktir. Klasik sarılardan sıkıldıysanız gümüş sarısı saç rengi ve modelleri size çok harika gelecektir. 

Yukarıda bahsettiğimiz sarı saç rengi tonlarına ait model görsellerini aşağıdaki örneklerimizden inceleyebilirsiniz!!

Yazar Hakkında
Toplam 189 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Yorumlar (8 yorum)
Pingback: Açık şampanya sarısı saç rengi | Bakımlı Kadın
Pingback: Sarı röfle saç modelleri | Bakımlı Kadın
Pingback: Işık Kül Sarı Saç Rengi- 22 - LIGHT ASH BLONDE | Bakımlı Kadın
Pingback: Kül Sarışın / Platin Sarışın Buzlu Saç Rengi - 16/613 - ASH BLONDE / PLATINUM BLONDE FROSTED | Bakımlı Kadın
Pingback: Koyu Çilek Sarı Saç Rengi/27 - DARK STRAWBERRY BLONDE | Bakımlı Kadın
Pingback: Koyu Sarı/Buzlu Işık Buğday Sarı Saç Rengi-14/88 - DARK BLONDE / LIGHT WHEAT BLONDE FROSTED | Bakımlı Kadın
Pingback: Koyu Sarı Saç Rengi- 14 DARK BLONDE | Bakımlı Kadın
Buse
Buse Cevapla
- 18:40

Merhaba ben 16 yaşındayım ve doğal saç rengim koyu siyah ten rengim buğday ve göz rengim koyu kahverengi saçıma daha önce açtırmadan sarı ve kızıla boyattim tekrar siyaha boyadım kendi doğal rengime döndüm şuan ve şimdi gri yada koyu sarı istiyorum sizce kötü dururmu hangisi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara