Tüm Saç Renkleri

Bakımlı Kadın Olmak İçin Yapılması Gereken 9 Bakım Önerisi

Bakımlı kadın dediğimizde aklımıza ilk gelen şey düzenli olarak makyaj yapan kadın imajı olsa gerek. Oysa ki bakımlı kadın bundan çok daha fazlasıdır. Bir kere temiz olmaktır, özenli olmaktır, kendisini sevmektir. Kadında güzellik algısı kendisine bakması ile başlar. Tarihte boyunca güzellik algısı da bu şekilde şekillenmiştir.

Eski mısır’da M.Ö 2.500 yıllarında bile bakımlı kadın algısının nasıl oluştuğuna tanık olmak şaşırtıcı değil midir?

Enoş’un Kitabı’na göre melek Azazel insanlara “madenleri ve maden işleme sanatını, bilezikleri, takıları, gözlere sürme çekmeyi, gözkapaklarını güzelleştirmek için düzgünü, en güzel ve en değerli taşları, bütün renkli boyaları gösterdi ve dünya değişti.”

oggito.com

İyi ve mutlu hissetmek kişisel bakımın düzenli olarak yapılmasıyla başlar. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığın sürdürülmesinde de etkili olan kişisel bakımın doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşır.

9 bakım önerisiyle her zaman bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olabilirsin.

1- Günlük Cilt Bakımı Rutini Nasıl Yapılır?

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 1
Vitamin C Leke Giderici Serumum @laylashares

Günlük cilt bakımını düzenli olarak sabah ve akşamları yapman, cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Cildine uygun olan ürünlerle cildini ilk olarak temizleyip daha sonra da iyi bir şekilde nemlendirmen gerekir. Temizleme işlemine cilt yüzeyinde bulunan kirleri temizleyecek, yumuşak bir temizleyiciyle başlayabilirsin. Cildinin sahip olduğu doğal nem yapısını bozmadan derinlemesine temizlik sunan ürünleri tercih edebilirsin. Cildi temizlemenin ikinci adımı olan tonik
kullanımıyla da cildini sıkılaştırırken, nefes almasına katkıda bulunabilmen mümkün. Her cilt kendine özel bir yapıya sahiptir. Eğer sivilce, kızarıklık ya da leke gibi bir soruna yönelik kullandığın herhangi
bir ürün varsa bu aşamada kullanabilirsin. Cildini nemlendirme aşamasına geçmeden önce ise kullandığın bir serum varsa onu uygulayarak, pürüzsüz ve esnek bir görünüme kavuşabilirsin.


Nemlendirme işlemini gerçekleştirirken tüm yüz, boyun ve dekolte bölgenize uyguladığınızdan emin olun.

2- Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

bakımlı kadın
@ikidelioneriyor Keratin Saç bakımında önemli gelişmelerden

Düzenli olarak günlük saç bakımları yaparak, her daim güçlü ve parlak görünen saçlara sahip olabilirsin. İster uzun ister de kısa saçlara sahip ol, hem akşamları hem de sabahları saçlarına uygulaman gereken bakımlar bulunur. Saç derisinin ihtiyacı olan vitamin ve besinleri sunan saç tonikleri, saçları günün temposuna korumaya karşı etkili yöntemlerden biridir. Sprey şeklinde de bulunabilen saç toniklerini saç derine yakın bir bölgeden sıkarak, hem sabah hem de akşam kolay bir şekilde uygulayabilirsin. Saçın yapısına uygun ürünleri tercih etmek, saçın yapısını korumak adına
önem taşır. Şampuan veya saç kremi seçimlerinde olduğu kadar doğru atarak seçiminde bulunmak da saçların güçlü bir duruşa sahip olmasında etkili olur. Saçlarını elektriklendirmeyen tarak ya da fırçaları
kullanabilir, doğal dalgalara sahipsen tercihlerini kalın dişli taraklardan yana yapabilirsin.

3- Gün Sonunda Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 2
Makyaj Temizleme Suyu @ozlemlebirlikte_

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel adımı, cildin düzenli olarak derinlemesine temizlenmesinden geçer. Özellikle de uyumadan önce cildini, makyaj kalıntısı bırakmayacak şekilde temizlemen gerekir.
Makyajını temizlemek için kullandığın cilt bakım ürünleri ile alnının orta kısmından başlayarak göz çevresine doğru devam edebilirsin. Yanak ve çene kısmında bulunan makyajı temizlerken ise, yukarıya doğru hareketlerle cildini temizlemen hem bakterilerden hem de yağlardan daha kolay kurtulmana yardım eder. Cilt tipine uygun olarak seçebileceğin makyaj temizleme mendilleri de pratik bir şekilde makyajını temizlemeni sağlarken, cildini nemlendirmeye hazır hale getirir.

4- Günlük Makyaj Rutini Nasıl Olmalı?

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 3
@pinkocare

Tüm güzelliğini makyajla ortaya çıkarmanın sırrı, yüz şekline ve ten rengine uygun doğru ürünleri kullanıyor olmandır. Özellikle de ten makyajı yaparken kullanacağın malzemelerin seçiminde cilt tipini göz önünde bulundurman gerekir. Güne başlarken enerjik bir görünüme sahip olmak için makyaj yapmaya başlamadan önce cildine uygun yumuşak bir temizleyiciyle temizlemen gerekir. Daha sonra ise cildini bir tonik yardımıyla sıkılaştırarak, nemlendirici kremini yüzünün tüm bölgesine iyice yedir. Eğer kaşların seyreyse ve dolgun bir görünüme kavuşmak istiyorsan kaşlarını şekillendirmeye tersten başlayabilirsin. Kaşlarını dıştan iç kısımlara doğru şekillendirmen yüzünü çok daha iyi bir şekilde çerçevelemene de yardımcı olur.

5- İş Kıyafetleri İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Planlanır?

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 4
@sokakstilimod@aslinur

Şık bir görünüm için kombin oluşturmanın önemli olduğunu düşünüyorsanız bakımlı kadın olma yolunda büyük bir adım daha atmış olduğunuzu bilmenizi isterim.

İş için kıyafet seçiminde bulunurken, çalışma ortamına göre giyeceğin kıyafetleri önceden planlayarak çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilirsin. Renk ve kumaş uyumuna dikkat ederek pantolon veya etek kombinlerini belirledikten sonra kıyafet tercihine uygun çantanı belirlemen gerekir. Eğer uzun ve yorucu bir güne hazırlanıyorsan seçimini pantolon takımlarından yana gerçekleştirebilirsin. Son olarak ise kıyafetlerinle uyumlu bir görünüm sergileyecek ayakkabı seçimini tamamla.

6- İstenmeyen Tüylerin Alımı

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 5
Bakımlı kadın olmanın en önemli unsurlarından biri istenmeyen kılların alınmasıdır.

Epilasyon, bakımlı kadın olmanın olmazsa olmazlarındandır. Tüyler her zaman kadınların en büyük sorunları arasında yerini almakta. Deneyebileceğin farklı yöntemlerle istenmeyen tüylere veda edebilirsin. Tüylerinin büyüme yönüne göre uygulayabileceğin sıcak ya da soğuk ağdalar, haftalar boyunca temiz bir görüneme sahip olmanı sağlar. Eğer acelen varsa ve tüylerinden bir an önce kurtulman gerekiyorsa tüy dökücü kremleri tercih edebilirsin. Kremi cildine uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika bekletmen, tüylerinin kendilerini bırakmalarına neden olur.


7- Tırnak Bakımı ve Oje

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 6
Çok süslü olmanız gerek yok ama bakımlı kadın olmak için tırnak bakımı da olmazsa olmazlardan.

Tırnak bakımı olmadan bakımlı kadın olmanın mümkün olmadığını belirtmek isterim. Tırnak bakımına özen göstererek ve doğru adımları uygulayarak, zarif görünümlü ellere sahip olabilirsin. Kullanacağın tırnak bakım ürünleri sayesinde pürüzsüz ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsin. İnce yapıdaki tırnaklar içinse yağlar ve bakım kremlerinden yararlanılabilir. Tırnaklara renk kazandıran ojelerin ise tek yönde sürülerek, tam anlamıyla kuruması sağlanmalıdır. Ojelerin soyulması ya da dökülmesi durumunda ise şık bir görünüm için ojelerin hemen yenilenmesi gerekir.

8- Bakımlı Kadın için Saç rengi Önemli mi?

bakımlı kadın olmak i̇çin yapılması gereken 9 bakım önerisi 7
Bakımlı Kadın’nın ana içeriklerinden olan saç rengi değiştirme konusu sanırım her kadının ortak ilgi alanlarından.

Cilt rengini vurgulayan, parlak ve renkli saçlara kim sahip olmak istemez ki? Hayali kurulan renk saçlara uygulanırken çoğu zaman gözden kaçan bazı noktalar olur. Ten rengiyle en iyi uyumu sağlayacak saç rengiyle daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşabilirsin. Saç için renk seçiminde
bulunurken doğal kaş renginden yola çıkabilirsin. Kaşlar cilt renginin en iyi tamamlayıcısı ve yol göstericisidir. Sahip olduğun doğal kaş renginden iki ton daha açık veya iki ton daha koyu renkleri tercih edebilirsin. Altın, bakır veya kestane benzeri renk tonları da sıcak bir cilt tonuna sahip kadınlara kusursuz görünüm sunar.

9- Bakımlı Kadın Olmanın En Önemli Sırrı: Kişisel Hijyen

Sağlıklı bir yaşam, kişisel bakımın ve temizliğin düzenli olarak gerçekleştirilmesiyle sağlanır. Mümkün olan sıklıkla duş almak ve doğru duş jeli ya da sabunları kullanarak, uzun süre boyunca hoş kokmak mümkündür. Duş sonrasında ise kullanabileceğin ter önleyici ürünlerle özgürce hareket etmenin tadını çıkarabilirsin. Kişisel hijyenin belki de en önemli adımlarından birisi de diş temizliğidir. Diş aralarını, dil ve yanaklarını da temizleyecek şekilde günde en az 3 kez dişlerini
fırçalayarak sağlıklı görünen dişlere kavuşabilirsin.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et