Tüm Saç Renkleri

Rüküşlüğün Trend Olduğu Dönem 80’ler Modası

1980’li yılların modasını orta yaş ve üzeri kesim sanıyorum ki hatırlamakta güçlük çekmeyecektir. Oldukça renkli ve karmaşık desenler, bol kesimler ve ölçüsüz kesimler, yüksek bel pantolonlar, denim kot takım ( özellikle erkeklerde ) parlak atlas kumaşlardan gömlek ve pantolonlar, Kabarık kıvırcık saçlar. Yani neresinden tutarsanız tutun, karmaşık aykırı ve yönünü bulmaya çalışan bir tarz.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 1

80’ler Türkiye’de teknoloji’nin henüz sadece televizyon ile hayatımıza girdiği ama giyim tarzımızdan, kurduğumuz hayallere kadar bizi oldukça etkilemiş bir dönem oldu. Savaş, iç karışıklık olmayan bu yıllarda insanlar sinema ve televizyon ile birlikte dünyaya bağlandılar. Sonucunda bu karmaşık moda trendi tüm dünyayı etkiledi. Kesin ve net bir tarzı olmasına rağmen 80’ler moda anlayışında her zaman gösteriş, uyumsuzluk ve karışımların yılı olmuştur.

Saç Modelleri

Kadınlarda annelerinizden hatılayabileceğiniz gibi 80’lerde en trend saçlar öne kalkık ve dalgalı – kıvırcık saç modelleriydi. Bu o kadar klasik bir modeldi ki geçmiş fotoğrafların çoğu bu saç modelleri ile doludur.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 2

Erkek saç modellerinde ise saç stillerinin 70’lerden sonra biraz daha kısa ama yine arkası uzun önler ve yanlar kısa şekilde kesildiğini görüyoruz. 80’lerin saç modellerinde en çok konuşulan ünlülerinden biri de sanıyorum ki o yılların en ünlü tenis oyuncularından Andre Agassi’idi. Şu anda ise tamamen kel olduğunu hatırlatalım.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 3

Kadın modasın’da renkli taytlar o kadar modaydı ki lambada dansı eşliğinde etek sallamalar, aerobik kısa bodyler.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 4

Genç kız ver erkek çocuklarda ise özellikle denim pantolon kot – jeans denim kıyafetlerinin çok sık kullanıldığını görebilirsiniz.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 5

Erkek modası kadın modasına göre biraz daha soft renkler tercih edilse de erkek modasında feminem çizgilerin ön plana çıktığı yıllar olarak bu dönemi gösterebiliriz.

rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 6
rüküşlüğün trend olduğu dönem 80'ler modası 7

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et