Tüm Saç Renkleri

Hangi Vücut Tipine Hangi Etek giyilmeli

Kilolu olan kişiler, kilolu olmasa da bacağında problem gören kişiler etek giymekten korkarlar ve genellikle de giymezler. Bu nedenle hangi bedene sahip kişilerin nasıl etekler giymesi gerektiğini araştırdık. Yazımızı okuyarak vücudunuza uygun olan etek şekillerinin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

hangi vücut tipine hangi etek giyilmeli 1

Küçük Kalçalı Uzun Bacaklı Kadınlar

hangi vücut tipine hangi etek giyilmeli 2

Kalçanız küçük ve dar, bacaklarınız uzun ise eteklerin her çeşidi size yakışacak demektir.Her türlü eteği giyebileceğiniz gibi size en çok yakışacak etek çeşidi ultra mini olanlardır. Dar, mini ve hatlarınızı ortaya çıkaran etekler de sizi hem çekici gösterecek hem de çok yakışacaktır. Mini etek kullanmak istemeyenler diz altı etekleri de kullanabilirler. Onlar da sizin vücut tipinize çok yakışacaktır.

Kalın Bacaklı Kadınlar

hangi vücut tipine hangi etek giyilmeli 3

Kalçanız biraz çıkık bacaklarınız ise hafif kalınsa ultra mini etekler giymek pek uygun olmayacaktır. Çünkü kalçanın hafif dışarıya doğru çıkıyor olması eteğin arkasını yukarı kaldırır. Bu da orantının bozulup, kötü görünmesini sağlar. Bu nedenle dizin üstünde evaze etekler kullanmak sizin için en doğru tercih olacaktır.

Kısa Bacaklı Dar Kalçalı Kadınlar

hangi vücut tipine hangi etek giyilmeli 4

Bacak boyunuz kısa, kalçanız dar ise size de tüm etekler yakışır. Ancak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeyi arzu ederseniz diz altına kadar inen bir eteği topuklu çizmeyle kullanmalısınız.

Çok ince veya Çok kalın Bacaklı Kadınlar

Bacaklarınız standartlara göre çok ince veya çok kalın ise mini etek giymemelisiniz. Giymek istiyorsanız kalın bacaklılar opak çoraplar ve çizmelerle kombin yaparak tercih etmelisiniz. Ancak diz altında biten etekleri tercih etmeniz her iki bacak tipi için de en ideal olanıdır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et